РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків »  № 39 (5 жовтня 2007)
 • Випуск №39 5 жовтня 2007
  Зміст
  1. На захисті закону, прав та свобод (Ганна БОГОВІС)
  2. Галузева медицина: З турботою про людей праці (Ганна БОГОВІС)
  3. Семінар-нарада: Її високість метрологія (Ганна БОГОВІС)
  4. Огляд-конкурс: Чия територія краща? (влас. інф.)

  На захисті закону, прав та свобод

  Будь-яка організація, підприємство чи установа у своїй діяльності мають неухильно дотримуватися законодавства України. Організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, дотримання та беззастережне виконання суб`єктами господарювання вимог законів та інших нормативно-правових документів, а також - їх керівниками та працівниками під час виконання покладених на них функціональних обов`язків, є основним завданням юридичної служби Південно-Західної залізниці.


  Про основні напрямки діяльності правників столичної магістралі кореспонденту «Рабочего слова» розповідає заступник начальника юридичної служби Південно-Західної залізниці, почесний залізничник Олексій КОНОВАЛ.


  Олексій КОНОВАЛ

  - Олексію Юрійовичу, робота юристів залізниці багатогранна, а на яких її аспектах вона зосереджена найбільше?

  - У структурі юридичної служби функціонує чотири відділи. Це - відділ договірної та правової роботи, відділ судових спорів, відділ по роботі з органами державної виконавчої служби та відділ нормативних актів та аналітичної роботи. Кожен підрозділ займається виконанням покладених на нього обов`язків та завдань згідно з Положенням про юридичну службу. Зрозуміло, назва кожного з них свідчить про сфери діяльності залізниці, які ми захищаємо. Ми працюємо не лише у рамках нагляду за правильним застосуванням та неухильним дотриманням вимог законодавства, а й представляємо інтереси залізниці у судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів щодо порушення законних інтересів залізниці. Нашим завданням є також організація та ведення претензійно-позовної роботи. Її спрямовуємо на забезпечення прибутковості та з метою запобігання збиткам залізниці, забезпечення договірно-правової роботи, сприяння правильному застосуванню норм цивільного, господарського, трудового, житлового, пенсійного, конкуренційного, іншого законодавства. Адже останні зачіпають права й законні інтереси підприємства та працівників залізниці.

  Організовує та забезпечує повноцінну роботу служби колектив, у складі якого 20 висококваліфікованих досвідчених фахівців, внесок яких в діяльність залізниці є досить вагомим і значним. В оперативному підпорядкуванні юридичної служби працює також понад 90 юристів у складі майже кожного підрозділу залізниці, які відповідають за ведення та організацію правової роботи на місцях.

  - Хотілось би детальніше зупинитися на роботі відділу судових спорів. Саме цей відділ, якщо сказати образно, можна назвати найбільш «гарячим цехом» у структурі служби?

  - Відділ здійснює облік та контроль усіх судових справ, які знаходяться в провадженні на залізниці, щоденно фіксуючи перебіг подій під час судових засідань. На даний час на розгляді в судах різних інстанцій за участю Південно-Західної залізниці знаходиться понад 400 справ на загальну суму позовних вимог понад 84 млн. 708 тис. грн. Розгляд кожної із зазначених справ забезпечується належним правовим супроводом окремого юриста залізниці.

  За наслідками підготовлених юристами залізниці матеріалів у судових справах з метою повернення належних залізниці коштів за перше півріччя 2007 р. винесено на користь магістралі рішень на загальну суму понад 24 млн. 300 тис. грн. У тому числі по юридичній службі - на суму понад 23 млн. 387 тис. грн.

  - А які підприємства «ходять» у найбільших боржниках. Які суми й за які надані послуги вони заборгували?

  - Із загального списку боржників залізниці, хоч і незначної їх кількості, хотілось би виділити дочірні підприємства Укравтодору. Це - Одеський, Миколаївський та Львівський облавтодори, які заборгували за невиконання умов договорів позики на суму понад 17 млн. грн. У результаті проведеної юристами служби значної роботи щодо стягнення вказаного боргу з урахуванням індексу інфляції, рішеннями господарських судів присуджено на користь залізниці понад 23 млн. грн. На даний час судові рішення передано для примусового виконання до Державної виконавчої служби.

  Інший значний боржник залізниці - це Державний комітет з державного матеріального резерву України. З 1999 р. згідно з рішеннями суду на користь залізниці задоволено всі позови нашої магістралі на загальну суму боргу понад 5 млн. грн. Проте виконанню рішень господарських судів стає на заваді особливий статус даної організації - фінансування з Державного бюджету. Однак, завдяки наполегливості працівників юридичної та спеціальної служб, у 2007 р. вдалося стягнути з Держкомрезерву понад 2 млн. 800 тис. грн. До кінця року очікується ще отримати близько 700 тис. грн.

  Постійне відстежування працівниками юридичної служби поточної заборгованості сприяє постійному її погашенню та запобігає утворенню нових боргів.

  - Відомо, що виграти справу у суді - це найголовніше у фаховій роботі правника. Але ж і не менш важливим є добитися виконання судових рішень?

  - Так, прийняття рішення за господарськими, адміністративними, трудовими, кримінальними та іншими справами є завершальною стадією судового розгляду справи. Однак захист прав та інтересів підприємства на цьому не завершується. Після видачі судом даного юридичного акту настає процедура виконання прийнятого рішення. Тому до кола обов`язків фахівців служби відноситься також здійснення захисту прав та інтересів залізниці шляхом організації належного рівня роботи в частині здійснення виконавчого провадження, оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної виконавчої служби, контроль за своєчасним та повним виконанням рішень судів.

  Повноваження юридичної служби полягають у здійсненні контролю за стягненням грошових коштів із залізниці згідно з виконавчими документами та проведенні роботи щодо запобігання неправомірному списанню коштів з рахунків залізниці. При отриманні постанов про відкриття виконавчого провадження про стягнення коштів із залізниці ретельно перевіряється їх правомірність та відповідність прийнятим рішенням судів і законодавству.

  Впродовж шести місяців 2007р. юридичною службою залізниці подано 132 скарги до суду та органів державної виконавчої служби на бездіяльність та неправомірні дії державних виконавців. Заявлено сім позовів до державної виконавчої служби про відшкодування шкоди на загальну суму 1 млн. 517 тис. грн., з них два - задоволено, п`ять - у процесі розгляду.

  В результаті виконання рішень суду про стягнення коштів з Державного комітету України, з Державного матеріального резерву на користь залізниці протягом першого кварталу 2007 р. надійшло 2 млн. 854 тис. грн. Окрім того, за цей період від інших боржників на користь залізниці досягнуто стягнень 270 тис. грн.

  - За яких умов рішення суду можуть не виконуватися?

  - У першу чергу практично не виконуються рішення судів про стягнення штрафів з підприємств паливно-енергетичного комплексу, зокрема, підприємств вугільної галузі, відносно яких або застосовано законом мораторій на примусове виконання, або ж коли такі підприємства тривалий час перебувають у стадії банкрутства. Таких справ є чимало, а в грошовому вимірі - це майже 1 млн. 180 тис. грн.

  - З усього видно, що найбільше роботи здійснюють юристи служби? Це пов`язано, напевне, з тим, що Київ - столиця, просто велике місто і тут зосереджено найбільшу кількість ділових партнерів нашої магістралі?

  - Не зовсім так. Юридична служба - фактично тільки не великий елемент у механізмі правового захисту інтересів залізниці. Значний обсяг роботи здійснюють юристи, які працюють у підрозділах залізниці. Приведені вище показники виграних справ свідчать виключно про те, що юридична служба супроводжує особливо важливі справи зі значними сумами стягнень. Однак цей фактор жодним чином не свідчить про відсутність роботи юристів на лінії.

  - Сьогодні велика робота проводиться з питань реалізації програми реформування залізничного транспорту. У зв`язку з цим додалося роботи і юристам?

  - Працівники служби сприяють в оформленні й отриманні правовстановлюючих документів на майно залізниці. Наші фахівці готують відповідні роз`яснення щодо цих питань, окремим підрозділам, сприяють у вирішенні проблемних питань шляхом аналізу нормативних документів, надання юридичних висновків, беруть участь у відповідних комісіях, проведенні нарад та поширенні результатів позитивної практичної роботи.

  Серед важливих завдань, покладених на службу - повсякденний перегляд на відповідність чинному законодавству України та локальним нормативним актам Положень про відокремлені і структурні підрозділи залізниці. І це ще не все: облік і зберігання копій документів, розгляд та розробка проектів наказів залізниці й положень з окремих питань, надання пропозицій Укрзалізниці щодо внесення змін та доповнень до діючих нормативно-правових актів України - ось далеко не повний перелік невідкладних питань.

  Як відомо, кількість підрозділів залізниці (структурних та відокремлених) постійно змінюється. Згідно із законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003 р. N 755-IV всіх господарюючих суб`єктів зобов`язано своєчасно вносити достовірні відомості до Єдиного державного реєстру про зміни у структурі підприємства. Про такі зміни юридична особа має повідомляти у визначеній законом формі та у порядку державного реєстратора за місцем знаходження юридичної особи. Після цього орган статистики надає відповідну довідку, що є однією з правових підстав для здійснення діяльності. Зважаючи на постійне здійснення такого процесу, юридична служба - єдиний підрозділ залізниці, який володіє достовірними даними про діяльність кожного відокремленого підвідділу підприємства.

  Одночасно працівники юридичної служби та юристи інших підрозділів залізниці беруть участь у перевірках роботи підприємств залізничного підпорядкування та державних підприємств, що відносяться до сфери управління Міністерства транспорту та зв`язку України. Діємо за окремими дорученнями цього міністерства, керівництва Укрзалізниці, в тому числі й головного юридичного управління.

  - В яких ще сферах господарської діяльності залізниці працюють юристи?

  - Проводиться робота з перевірки та аналізу проектів договорів відносно їх відповідності положенням чинного законодавства України та локальним нормативним актам. Впродовж поточного року службою здійснено відповідну роботу, зареєстровано 3306 договорів та 658 додаткових угод, з них витратних - 2297 договорів та 435 додаткові угоди, 1009 прибуткових та 223 додаткових угод до них.

  Важливе місце в забезпеченні безпеки підприємства відводимо роботі, яка проводиться фахівцями служби по взаємодії з контролюючими та правоохоронними органами. Окрему та особливу категорію справ складають відносини з органами Антимонопольного комітету України (АМК). Відповідно до Закону України «Про природні монополії» залізниця є суб`єктом природної монополії в Україні, тому органи АМК України постійно здійснюють перевірки діяльності залізниці та її підрозділів, контролюють порядок дотримання останніми конкуренційного законодавства. Юридична служба контролює своєчасність, повноту та достовірність надання відповідей на запити органів АМК України, сприяє наданню всебічної та точної інформації.

  А тепер - приємна місія. Користуючись нагодою, вітаю усіх юристів залізниці з професійним святом - Днем юриста. Це свято людей, які своїм словом і ділом мають стверджувати недоторканість прав і свобод громадян, непорушність законів.


  колектив юридичної служби

  Колеги! Нехай ваші професійні зусилля будуть винагороджені повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті їх прав та свобод.

  Щиро зичу всім здоров`я, добробуту, щастя й удачі, наснаги та нових здобутків у професійній і громадській діяльності в ім`я процвітання Південно-Західної залізниці та Держави!

  Інтерв`ю провела

  Ганна БОГОВІС

  Галузева медицина: З турботою про людей праці

  Днями у Києві відбулися урочистості з нагоди завершення першої черги реконструкції терапевтичного корпусу Дорожньої клінічної лікарні № 2 ст. Київ. У додаткових приміщеннях буде розміщено спеціалізоване хірургічне відділення.


  В урочистостях взяли участь віце-прем`єр України Дмитро Табачник, генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак, начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин, голова Дорпрофсожу Анатолій Фурса, керівники служб та підрозділів.

  Виступаючи перед присутніми, В. В. Козак повідомив, що будівельні роботи цього корпусу розпочалися три роки тому, однак через брак коштів були призупинені. Крім того, навколо галузевих медичних закладів точилися суперечки щодо передачі їх Міністерству охорони здоров`я України. Сьогодні це питання розв`язано на користь залізничників, і в липні 2007 р. керівництво Південно-Західної залізниці надало лікарні фінансову допомогу у сумі 27 млн. грн. для продовження будівельних робіт на новому корпусі та з метою реконструкції терапевтичного відділення.

  Вітаючи залізничників, зокрема галузевих будівельників, віце-прем`єр України Дмитро Табачник відзначив, що Кабінет Міністрів України, керівництво Укрзалізниці і в подальшому сприятимуть у наданні працівникам залізничного транспорту більш якісної медичної допомоги. Для хірургічного відділення вже закуплено найсучасніше медичне обладнання, зокрема й апарат штучної нирки.

  Головний лікар дорожньої клінічної лікарні № 2 ст. Київ Олександр Каневський запевнив присутніх у тому, що кадровий потенціал лікувального закладу здатний освоїти найсучасніші методики, застосування котрих дозволить, в свою чергу, надавати більш ефективні медичні послуги.


  Після повного завершення будівництва хірургічного відділення в ньому розташуються три операційні, палати інтенсивної терапії, маніпуляційні кабінети, актова зала тощо.

  Після урочистої церемонії керівники галузевого відомства відповіли на запитання журналістів.

  Кор. «Рабочего слова»:

  - Володимире Васильовичу, лікарні, зокрема, - це сфера соціальна. Які кроки назустріч людям планує зробити Укрзалізниця найближчим часом в інших соціальних питаннях?

  В. Козак:

  - На Раді Укрзалізниці розглянуто й затверджено соціальну програму, яка передбачає відчутне підвищення заробітної плати залізничникам, медичне страхування, будівництво житла. Цю програму вже буде включено в фінансовий план на 2008 р.

  Кор. «Рабочего слова»:

  - На Південно-Західній досить великий загін ветеранів війни і праці і вони теж мають цілу низку проблем. Яким чином ці проблеми будуть розв`язуватись?

  О. Кривопішин:

  - На столичній магістралі 62 тисячі ветеранів. Нещодавно ми провели зліт наших шанованих трударів, на якому розповіли, що адміністрація Південно-Західної залізниці і Дорпрофсож переглянули свої зобов`язання, внесли доповнення в Колективний договір. На підтримку ветеранів у 2008 р. виділяється понад 10 млн. грн. Враховано забезпечення пенсіонерів паливом, виділено кошти на оздоровлення, разову допомогу, доплати почесним залізничникам тощо.

  Ганна БОГОВІС

  Семінар-нарада: Її високість метрологія

  Забезпечення єдності та точності вимірювань на залізничному транспорті є одним з ефективних інструментів у процесі забезпечення безпеки руху поїздів, охорони навколишнього середовища, достовірності обліку матеріальних та енергетичних ресурсів, високої якості ремонту і обслуговування рухомого складу та інших технічних засобів тощо.

  З метою досягнення цих завдань та для впорядкування діяльності метрологічних підрозділів на залізниці розпочато роботу з розробки та впровадження системи управління якістю метрологічного забезпечення (СУЯ МЗ) у відповідності до вимог серії державних стандартів ДСТУ ІSО 9001–2001 «Система управління якістю».

  Метрологічна служба Південно-Західної залізниці днями провела семінар-нараду, на якій розглядалися питання з розробки та впровадження системи управління якістю метрологічного забезпечення (СУЯ МЗ) в підрозділах Південно-Західної залізниці.


  перед учасниками семінару виступає Лариса Сальнік

  Відкриваючи нараду, головний метролог залізниці Лариса СальнІк зосередила увагу учасників на необхідності застосування в практичній роботі галузевих організаційно-методичних документів з метрології та державних стандартів серії ДСТУ ІSО 9001–2001 «Система управління якістю», які встановлюють вимоги до розроблення, сертифікації, моніторингу систем управління якістю на залізниці, розповіла про стан розробки СУЯ МЗ у галузевих службах.


  Про основні вимоги нормативних документів з управління якістю, про проведення сертифікації систем управління якістю на відповідність міждержавним стандартам розповів і провів практичні заняття директор Київського консультаційно-впроваджувального центру європейських систем управління якістю, кандидат технічних наук Віктор Рудницький.

  Численні запитання учасників семінару-наради свідчили про зацікавленість керівників служб і підрозділів щодо подальшого розвитку й вдосконалення у сфері метрологічних досліджень та вимірювань.

  Ганна БОГОВІС

  Огляд-конкурс: Чия територія краща?

  Підбито підсумки огляду-конкурсу на кращий підрозділ по утриманню прилеглої території в закріплених межах, виробничих і адміністративно-побутових будівель і споруд, виробничого обладнання підрозділів галузевих служб колії, вагонного і локомотивного господарств Південно-Західної залізниці в належному санітарно-технічному стані.

  За сумлінну працю на залізничному транспорті, чітку підготовку та проведення огляду-конкурсу, особистий внесок у поліпшення благоустрою кращим підрозділам начальником Південно-Західної залізниці оголошено подяку з виплатою грошової винагороди із розрахунку 200 грн. на кожного працівника середньоспискової чисельності колективам: локомотивного депо Гречани, вагонного депо Конотоп, Жмеринської колійної машинної станції. Оголошено подяку кращим дільницям підрозділів залізниці з виплатою грошової винагороди із розрахунку 100 гривень на кожного працівника середньоспискової чисельності колективам: локомотивного депо Щорс (дільниця експлуатації), вагонного депо Коростень (ПТО Новоград-Волинський), Щорської дистанції колії (97 км переїзд), Хмельницької дистанції колії (35 цех - база комплектації матеріалів верхньої будови колії).

  Оголошено подяку керівникам кращих підрозділів залізниці з виплатою грошової винагороди у розмірі 0,5 місячного посадового окладу.

  влас. інф.

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05