РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків »  № 13 (6 квітня 2007)
 • Випуск №13 6 квітня 2007
  Зміст
  1. Музична весна столичної магістралі (Володимир ЦАСЮК, Микола ПАВЛЮК)
  2. Соціальна цінність - це профілактика захворювань
  3. Медичне страхування (Володимир КРАВЧЕНКО, провідний фахівець медичної служби)

  Музична весна столичної магістралі

  Доволі часто проводяться чемпіонати, першості, олімпіади... в яких беруть участь одні й ті ж команди, а то й учасники. Проходять такі змагання заради... самих змагань. І це подається за масовий розвиток фізичної культури та спорту. Схоже, інший підхід до цього знаходять у Вінницькому транспортному коледжі, який очолює Михайло ФАЛІШТИНСЬКИЙ.

  Тут уже декілька років поспіль відбуваються змагання з волейболу на честь колишнього керівника цього навчального закладу Анатолія ПАХОЛЬЧАКА. І, якщо у попередні роки це були відкриті чемпіонати за участю команд з декількох навчальних закладів, то нинішнього року тут провели внутрішній турнір, але з охопленням найбільшої кількості учасників. Він проходив у три етапи. У першому змагались волейбольні команди - представники усіх навчальних груп. Це дозволило взяти участь у змаганнях майже 500 студентам. А коли врахувати, що і в групах був відбір до команд, які складались із восьми спортсменів, то можна окреслити ще більше коло учасників. Тож без перебільшення можна сказати, що це було масове змагання в масштабах навчального закладу.

  Однак першість передбачає визначення переможців. А ними на першому етапі стали: команда, яку очолював капітан Сергій ЯМПОЛЬСЬКИЙ виборола перше місце, команда на чолі із Максимом ПОБЕРЕЖНИКОМ - друге, а третіми були спортсмени, де капітаном Євген КІКІШ.

  На другому етапі змагались збірні команди відділень коледжу. До них увійшли найкращі волейболісти із навчальних груп, тому кожен матч проходив у доволі запеклій боротьбі. Та перемога дісталась найсильнішим. А з таких складалась команда відділення, що носить назву «Організація та техніка протипожежного захисту», яку очолював Микола ЗАХАРЕВИЧ. Друге та третє місця вибороли команди відділень «Обслуговування залізничних споруд та об’єктів колійного господарства» і «Будівництво та експлуатація будівель та споруд».

  У фіналі за перемогу змагались лише три команди. До першої включили найкращих волейболістів із числа студентів. Другу сформували із колишніх випускників коледжу, які після навчання уже працюють на залізниці. А до третьої увійшли викладачі.

  - Чому саме таким чином вирішили провести цей чемпіонат? - запитую директора коледжу Михайла Фаліштинського.

  - Проводячи нинішні спортивні змагання, ми переслідували триєдину ціль. Перш за все, прагнули привити нашим вихованцям любов до фізкультури та спорту, сприяти їх фізичному розвитку. А до нас навчатись приходять юнаки та дівчата, з яких далеко не всі мають хороше фізичне загартування. Тому, окрім планових занять з фізичної підготовки, організовуємо тренування у різноманітних спортивних секціях. Найпоширеніший вид спорту, який культивується у нашому коледжі, це - волейбол. Ним захоплюється більшість наших студентів. А щоб стимулювати це захоплення, то й потрібно проводити змагання. Що ми й зробили. Варто зазначити, що наша волейбольна команда, як і деякі інші, успішно виступає на першості міста серед навчальних закладів, а також у змаганнях, що проводяться на залізниці.

  - Важливим для себе у виховній роботі ми вважаємо згуртування колективу, - продовжує свою розповідь Михайло Вікторович. - Спортивні змагання, командні ігри цьому якнайкраще сприяють. Адже під час колективної гри як ніде інше виховується взаємовиручка, підтримка товариша, відчуття ліктя... Ці якості потрібні нашим підопічним як у навчанні, так і під час подальшої трудової діяльності. Адже багато робіт на залізниці, чи то ремонт колії, чи зведення будівлі, виконуються бригадами або й структурними підрозділами. І ці робочі команди мають діяти як єдине ціле. Згуртувати такий колектив, спрямувати зусилля усіх на виконання поставленого завдання зможе лише той керівник (в такій ролі виступають чимало наших випускників), який сам уміє діяти в команді. Тож і цього ми навчаємо. Виховуємо ми у наших студентів і такі загальнолюдські цінності, як повага до старших, шанобливе ставлення до здобутого попередніми поколіннями. Тож і змагання з волейболу на честь колишнього директора нашого навчального закладу А. Пахольчака цьому сприяють. Він практично усе своє трудове життя, а це - 35 років, віддав навчанню та вихованню майбутніх залізничних керівників середньої ланки. Та, на жаль, помер чотири роки тому, не доживши й до пенсійного віку. Анатолій Олександрович приділяв особливу увагу розвитку спорту в коледжі, сам займався ним, зокрема грав у волейбол. Тому саме змагання з вільного м’яча на його честь служать справі вшанування його пам’яті. І щоб акцентувати саме на цьому увагу, ми не проводили відкритий чемпіонат, який може перетворитись на буденні змагання, а організували внутрішній турнір. Причому, за участю команд трьох поколінь. Це також відіграло певну виховну роль. Тож, думається, поставленої цілі ми досягли.

  До сказаного директором коледжу залишається лише додати, що й на третьому етапі визначився переможець. Це - команда випускників коледжу, яку очолював Руслан ОМЕЛЬЧЕНКО. А у її складі виступали Юрій ЦАЛЬ, Олек-сандр КУДРІН, Олег ЯНЧУК та деякі інші працівники нашої залізниці. Друге та третє місця поділили між собою команди студентів та викладачів коледжу. Втім, у цій першості важлива не перемога…

  Володимир ЦАСЮК, Микола ПАВЛЮК

  Соціальна цінність - це профілактика захворювань

  З кінця 2008 - початку 2009 р. почастішали випадки крадіжок майна залізниці. Очевидно, про корпоративну відповідальність, елементарну порядність вповні забули керівники підприємств (втративши пильність, не бачать в себе «під носом» потенційних крадіїв). Отже, намагаючись урвати, члени локомотивних бригад з моторвагонного депо Чернігів, локомотивних депо Дарниця, Козятин, Жмеринка дозволяють собі злити з паливного бака дизельне пальне за багатьма методами.

  Тягнуть безпосередньо з паливної магістралі локомотива, матеріального складу, комори тощо. Іноді логіка злодюжок вражає. Один працює на добре оплачуваній роботі, наприклад, на посаді машиніста тепловоза, але втрачає її через солярку. Закінчивши зміну, він зливає з паливного бака «власного» локомотива кілька десятків літрів дизельного пального і… попадає до рук міліції або відомчої охорони. А там - притягнення до кримінальної відповідальності. Автоматично - звільнення з роботи. До керівників, які дозволяють собі втрачати пильність у справі забезпечення схоронності майна залізниці, цілком зрозуміло, застосовуються адміністративні стягнення.

  За оперативною інформацією, наданою співробітниками Лінійного управління МВС України на Південно-Західній залізниці, нещодавно випробували злодійську фортуну саме локомотивники. У випадку, коли спільно діяли машиніст тепловоза ЧМЕ-3Т із оборотного депо ст. Фастів-2 Ц. та його помічник Х., було поцуплено 200 літрів пального. Апетит у ділків розігрався на одній з колій вантажного двору ст. Біла Церква. Проте урвалося їхнє «щастя». Хапуг схоплено на місці злочину. Можливо, Ц. та Х. змогли б уникнути відповідальності. Дуже зухвало діяли злодюжки, зливаючи декілька десятків літрів із бака. Але, як свідчить народна мудрість, скільки б нитці не витися…

  Певен, час вже керівникам підприємств, профспілковому активу, ветеранам-активістам роз’яснювати людям: все, що робиться на нашій магістралі, спрямовано на покращення виробничих і побутових умов залізничників, для забезпечення безпеки їхньої праці, врешті-решт на те, щоб їхня зарплата була конкурентноздатною в наш непростий час. А від цього залежить добробут багатьох сімей. Важливо допомогти зрозуміти: взявши, на думку деяких, те, що «погано лежить», вони беруть врешті-решт із власної кишені.


  Медичне страхування

  Нещодавно на базі спортивних залів локомотивного депо Жмеринка та ВПУ-1, приміщень Будинку науки і техніки відбулась VІII Спартакіада працівників залізничних підприємств Жмеринського вузла.

  Історія проведення спартакіад ведеться, починаючи з 2001 р. А в 2009-му у спортивних змаганнях взяли участь вже сім команд: вагонного депо, будівельно-монтажного експлуатаційного управління, вагонної дільниці, локомотивного депо, дистанції колії та колійної машинної станції. Вперше виступила команда «Залізничник» (спільний колектив Жмеринської дирекції та дистанції електропостачання).

  Загальна кількість спортсменів, які взяли участь у VIII Спартакіаді, - майже 170 залізничників.

  Програма Спартакіади включала змагання з п’яти видів спорту, а саме: волейбол, настільний теніс, шахи, гирьовий спорт, міні-футбол. До суддівства змагань було залучено незалежні професійні досвідчені фахівці, що стало запорукою об’єктивності результатів та розподілу зайнятих місць.

  Упродовж проведення ігор було помітно зростання майстерності та згуртованості членів команд. Хотілося б побажати керівництву залізничних підприємств більше уваги приділяти повсякденному заняттю спортом за інтересами та згуртованості колективів.

  В урочистому закритті Спартакіади та нагородженні команд взяли участь голова Теркому Олексій Гриценко, оргкомітет з проведення змагань у складі голів профспілкових комітетів; керівники та заступники керівників підприємств, які організували команди-учасниці. Церемонія нагородження проводилась у супроводі танцювального колективу «Фламінго», духового оркестру та музичного гурту «Кордон» Жмеринського будинку науки і техніки.

  За результатами змагань, 26 учасників нагороджено грамотами та медалями. Команди-призери отримали грамоти та кубки.

  В загальнокомандному заліку за результатами змагань за всіма видами спорту місця розподілились наступним чином: ІІІ місце - дистанція колії, ІІ місце - вагонна дільниця.

  І місце та загальний кубок теркому завоювала команда локомотивного депо Жмеринка.

  Спартакіада працівників залізничних підприємств Жмеринського залізничного вузла є першим етапом участі у Дорожній Спартакіаді та Спартакіаді Укрзалізниці. Тому на вузлових змаганнях потрібно було визначити найкращих із спортсменів для гідного представлення збірної команди дирекції на вищих рівнях.

  А головна мета Спартакіади, як і мета усіх спортивних заходів, - це здоров’я та організація дозвілля працюючих.

  Володимир КРАВЧЕНКО, провідний фахівець медичної служби

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05