РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків »  № 18 (16 травня 2009)
 • Випуск №18 16 травня 2009
  Зміст
  1. Справи колійні
  2. Вшанували своїх героїв (Влас. інф.)
  3. Відкрився сезон практичної роботи (Сергій ГУК)
  4. Нове життя вантажних вагонів (Оксана Поліська)
  5. «Радуйте нас і надалі!» (Марина ЗУБОК)
  6. Бажають нових творчих здобутків (Н. КОВГАН)

  Справи колійні

  Протягом 15 діб, з 12 по 26 травня 2009 р., колійниками Південно-Західної залізниці буде проведено модернізацію 8,6 км колії перегону Янпіль - Неплюєве на дільниці Конотоп - Хутір Михайлівський, що на Сумщині. Під час ремонтних робіт працівники Коростенської колійної машинної станції №122 та Бахмацької колійної машинної станції №285 виконають глибоке очищення щебеню безстикової колії та покладуть нову рейко-шпальну решітку.

  Упродовж виконання ремонтно-колійних робіт на дільниці Янпіль - Неплюєве рух поїздів буде здійснюватися лише однією колією.

  ***

  З 12 травня 2009 р. на 13 діб буде закрито перегін Новгород-Сіверський - Семенівка на довготривале «вікно» для проведення капітального ремонту 8 км колій, де діє швидкість руху поїздів 15 км/год. Колійні роботи триватимуть до 24 травня 2009 р. Після ремонту швидкість руху поїздів на цій дільниці збільшиться до 60 км/год.

  У ремонті задіяні Конотопська колійна машинна станція №119, яка виконає глибоке очищення щебеню безстикової колії, покладе старопридатну відремонтовану рейко-шпальну решітку, повідомляє прес-центр Південно-Західної залізниці.


  Вшанували своїх героїв


  6 травня в ознаменування 64-ої річниці Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками відбулася зустріч учасників Великої Вітчизняної війни Київської дирекції залізничних перевезень, апарату управління, УЦОП та ІОЦ з керівництвом залізниці та Дорпрофсожем.

  З початком робочого дня до управління залізниці стали сходитись сивочолі ветерани, шановані на залізниці люди, груди яких прикрашали бойові та трудові нагороди. Коли ветерани зібралися в актовій залі, до них з коротким вітанням звернувся заступник начальника залізниці з кадрів та соціальних питань Іван СОЛОВЕЙ. Потім він оголосив програму урочистих заходів і ветерани направились до двох автобусів. Святковий маршрут ветеранів проліг по центральних вулицях столиці до музею Великої Вітчизняної війни. Цікаво було колишнім захисникам Вітчизни, згадуючи свою тривожну молодість, роздивлятись грізну бойову техніку, ту, яка допомагала їм громити ворога у буремні роки війни, й ту, яка в подальші часи була надійною запорукою мирної праці нашого народу.

  Потім, за святою багаторічною традицією, - зупинка біля пам’ятника Невідомому солдату, покладання квітів, вшанування пам’яті полеглих героїв.

  Далі автобуси із шанованими гостями прибувають до Українського центру обслуговування пасажирів. Там у актовій залі, прикрашеній квітами та залізничною символікою, ветеранів війни тепло привітали начальник залізниці Олексій КРИВОПІШИН, голова Дорпрофсожу Анатолій ФУРСА та голова Київського теркому профспілки Орест ЛОГОШНЯК. Олексій Мефодійович щиро подякував ветеранам за той подвиг, який вони здійснили під час страшної згубної війни. «Це ж вам ми зобов’язані і безхмарним небом над головою, і можливістю мирно трудитися на благо Вітчизни. Шкода лише, що вдячність наша не здатна покрити й частки нашого боргу перед вами», - схвильовано наголосив начальник залізниці.

  В урочистій обстановці під гарячі оплески присутніх групі шанованих всіма ветеранів-фронтовиків з рук начальника залізниці було вручено почесні нагороди. Потім гостей чекав святковий концерт у виконанні артистів Заслуженої хорової капели Південно-Західної залізниці та самодіяльних митців.

  Закінчилась зустріч святковим обідом.

  Напередодні великого всенародного свята - Дня Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками у кожній з дирекцій залізничних перевезень нашої магістралі відбулися урочистості та вшанування учасників Великої Вітчизняної війни.

  Вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни напередодні 64-ої річниці Великої Перемоги відбулося в усіх колективах Козятинської дирекції залізничних перевезень. На жаль, ветеранів-фронтовиків з кожним роком стає все менше і менше. Та й не всі за станом здоров’я змогли взяти участь у цих урочистостях. Із 77 учасників бойових дій на святкові урочистості прийшло лише двадцять, і зустріч з ними для всіх присутніх була теплою та зворушливою. Для них, фронтовиків, звучали того дня пісні воєнних літ у виконанні аматорів Будинку науки і техніки впродовж всього святкового концерту. Керівництво дирекції та теркому профспілок організували святковий стіл.

  ***

  На Поділлі, а це більша частина Вінницької та Хмельницької областей, уже традиційно відбуваються масові заходи з нагоди Дня Перемоги. У цих заходах, що проходили у Жмеринці, Вінниці, Хмельницькому та деяких інших містах, взяли участь керівники структурних підрозділів нашої залізниці. Зокрема начальник Жмеринської дирекції залізничних перевезень Анатолій ЛЮБІНІН, начальник станції Вінниця Микола ВАПНЯРУК, начальник вокзалу ст. Хмельницький Володимир ПІДБЕРЕЗНИЙ. А також ветерани-залізничники та фронтовики, яких залишилось зовсім мало. Серед них був і повний кавалер ордена Слави Степан ПОЛОВИНЕЦЬ.

  Напередодні свята начальники структурних підрозділів нашої залізниці, що знаходяться на території Жмеринської дирекції, разом із головами профспілкових комітетів та ветеранських організацій, провідали учасників Великої Вітчизняної війни, які після перемоги трудились у їхніх колективах. Вони привітали ветеранів із Днем Перемоги, поцікавились їхнім життям, станом здоров’я, вручили подарунки.

  У Будинку науки та техніки Жмеринської дирекції залізничних перевезень за традицією відбувся «Голубий вогник» для ветеранів. Перед учасниками цього заходу виступив хор ветеранів, а також колективи художньої самодіяльності.

  ***

  Напередодні свята привітали своїх ветеранів у колективі локомотивного депо Коростень, запросивши до актової зали підприємства. Їх привітали керівники підприємства, профспілкового комітету. Для них організували чудовий концерт і щире спілкування в колі друзів. Гарно поздоровили колишніх воїнів Великої Вітчизняної і в колективі вагонного депо. Вони лишилися задоволеними від щирої увагою до них теперішнього покоління працівників.

  На кожній станції Коростенської дирекції, де мешкають колишні працівники - учасники війни, їх вітали з Днем Перемоги начальники станції. А своїх працівників, юність яких була обпалена війною і які перебувають на заслуженому відпочинку, особисто відвідали і привітали щирим дружнім словом начальник дирекції Василь ЯРЕМЕНКО, голова теркому профспілки Олександр ЛОЗКО, інші представники дирекції. З ними до домівок ветеранів завітали й аматори з Коростенського Будинку науки і техніки, які до щирих вітань додали ще й задушевну пісню.

  ***

  Урочистості з нагоди 64-ої річниці Перемоги у Конотопському вузлі розпочалися ще 6 травня. Цього дня у Будинку науки і техніки відбувся святковий концерт самодіяльності, присвячений великій даті. Перед його початком присутніх привітали заступник голови Конотопського теркому профспілки залізничників Наталія МАКАРЕНКО і заступник начальника відділу кадрів дирекції Надія РОМАНЧЕНКО, передавши щирі слова поздоровлення від керівників залізниці та Дорпрофсожу.

  А сам концерт розпочався піснею з промовистою назвою - «Перемога», яку виконав жіночий вокальний ансамбль «Фортуна». Багато оплесків дісталося наймолодшій учасниці концерту Катрусі Запорожченко. Вона заспівала всесвітньовідому «Катюшу».

  Наступного дня своїх ветеранів-фронтовиків вітали колективи підприємств залізничного регіону.

  9 травня представники підприємств вузла взяли участь у загальноміському мітингу-реквіємі «Ніхто не забутий - ніщо не забуто».

  Фото Валерія СКИБИ

  Влас. інф.

  Відкрився сезон практичної роботи


  Олексій КРИВОПІШИН вручає подарунок за перемогу в конкурсі «Я малюю залізницю» Катерині ДЕЙНЕЗІ

  Кольорові повітряні кульки, оркестр, одягнені у святкове вбрання люди, шеренги юних залізничників в яскравому, з голочки, форменому одязі… Усе це знайоме, а для багатьох киян та залізничників Київського вузла початок травня на столичній дитячій залізниці за таким сценарієм став доброю традицією, майже звичкою.

  Київська дитяча залізниця почала свою роботу ще у 1953 р. З того часу близько 25 тисяч юних залізничників пройшли профорієнтаційне навчання за професіями: машиніст тепловоза, помічник машиніста тепловоза, черговий по залізничній станції, оператор при черговому по станції, провідник та ревізор пасажирського вагона, оглядач вагонів, диктор станції.

  Виступаючи на урочистому відкритті сезону на Київській дитячій, начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН зазначив, що управлінський апарат, весь колектив столичної магістралі повсякденно дбають про підростаючу зміну. Тому роблять усе від них залежне, аби навчальний процес був якісним. Поповнюється матеріально-технічна база. Ось і цього разу дітям було подаровано комп’ютер.

  Напередодні п’ять юних залізничників стали переможцями конкурсу «Кращий знавець по професіях Київської дитячої залізниці». Ними стали в номінаціях «Знавець господарства перевезень» - Дмитро Туровець, «Знавець локомотивного господарства» - Костянтин Болдирєв, «Знавець вагонного господарства» - Денис Шевченко, «Знавець колійного господарства» - Халед Ал Мсаліма та «Знавець загального курсу залізниць» - Максим Дзюбенко. Їм було вручено дипломи від начальника залізниці.

  Десятьом вихованцям, які напередодні склали іспити на машиніста та помічника машиніста тепловоза, Олексій Кривопішин вручив відповідні посвідчення. Також, як ми вже повідомляли, під час урочистостей було нагороджено переможців конкурсу дитячого малюнка «Я малюю залізницю».

  На мітингу також виступила директор Київського електромеханічного технікуму Лариса СПОДИНСЬКА, котра запросила юних залізничників на День відкритих дверей, що незабаром відбудеться в цьому учбовому закладі, і, звісно, на навчання для здобуття робітничих професій.

  Привітала юних залізничників зі святом і народний вчитель України, директор Київського спеціального дитячого будинку «Малятко» Лідія ЛИТВИНЕНКО. Вона висловила сподівання, що й її вихованці матимуть змогу опановувати професію залізничника.

  …Над зеленим шатром травневого парку пролунав паровозний гудок. Поїзд, заповнений веселими пасажирами, відправляється у свій перший у поточному році рейс.

  А тим часом представники засобів масової інформації звернулися до начальника залізниці зі своїми численними запитаннями. Журналістів цікавили перспективи підготовки залізничних кадрів, які б забезпечили подальший розвиток галузі, позитивно вплинули б на безпеку руху. Олексій Кривопішин підкреслив, що залізниця не заощаджує на підготовці майбутніх професіоналів. Діти отримують усі необхідні знання, безцінний досвід.

  Сергій ГУК

  Нове життя вантажних вагонів

  У цехах Коростенського вагонного депо - вагоноскладальному, колісно-роликовому, допоміжному, цеху з ремонту гальмівного обладнання - люди трудяться над тим, щоб дати нове життя вантажним вагонам. Звісно, не меншу увагу приділяють й тому, щоб продовжити термін служби багатьох деталей і механізмів, зокрема колісних пар вагонів.

  Загалом підрозділ має і необхідну базу, і кваліфікований колектив для того, аби якісно ремонтувати вагони. Є в колективі й численна когорта працівників-умільців, технічна думка яких постійно пульсує, впроваджуються розробки, що сприяють кращій якості ремонту, поліпшують умови праці. Вони, приміром, останнім часом налагодили роботу по наплавці й обробці підп’ятників надресорних балок, удосконалили мийну машину з очистки колісних пар, налагодили наплавку та обробку опорних поверхонь корпусів буксових вузлів.

  І хоч нині працювати стало складніше, та керівництво склавши руки не сидить, а шукає нових замовників на ремонт вагонів, аби забезпечити стабільне функціонування підприємства.

  Звичайно, за всіма трудовими успіхами стоїть напружена праця людей, їх ідеї, раціоналізаторські думки. І все це для того, аби підвищити якість ремонту вантажних вагонів. Власне якість, від якої, безсумнівно, залежить безпека руху, є правилом номер один для колективу. Сумлінно попрацювавши торік, відремонтувавши загалом 1120 вагонів, з яких 705 - деповським ремонтом, 112 - капітальним, вагонники заслужили й на винагороду, зокрема вагоноскладальний цех визнано переможцем у галузевому змаганні.

  У чому ж секрет успіху? - запитую в начальника депо Дмитра МІНЬКОВСЬКОГО. У відданості людей своїй справі, їх працьовитості й професіоналізму, переконаний Дмитро Антонович.

  У вагоноскладальному цеху працює 29 осіб, очолює його майстер Олександр Соколюк. Людина, яка, без перебільшення, належить до когорти «аксакалів» підприємства і за своїм досвідом роботи, і рівнем професійності. У 1973 р. прийшов він у депо робітником, за цей час, пройшовши сходинками професійного зростання, залишився вірним ремонтній справі. Він не просто досконало знає свою роботу, він вболіває за неї, за долю колективу і підприємства. Соколюка знають залізничники як людину активної громадської позиції, ще декілька років тому він був депутатом міської ради, де завжди відстоював інтереси працівників залізниці.

  У цеху, який він очолює, підібраний професійний колектив. Це слюсарі Андрій Карпенко, Віктор Іваненко, Микола Дрозд, Микола Карп’юк, маляр-трафаретник Олександр Дрешпан, газоелектрозварник Олександр Кухарчук і ще чимало інших. Усі вони, звісно, зробили свій внесок у те, щоб їх цех отримав нагороду від керівництва залізниці. І нині докладають значних зусиль, щоб працювати в такому ж ритмі. Незважаючи на деякі тимчасові труднощі, колектив вагонників має надію, що працюватиме не гірше, ніж торік.

  Оксана Поліська

  «Радуйте нас і надалі!»

  Газета «Рабочее слово» - це видання доволі широкого формату з цікавим та корисним матеріалом, який дає великий спектр інформації. По-перше, в кожному номері друкуються новини останніх подій, що сталися на залізниці; по-друге, ми завжди маємо змогу бачити фотографії працівників Південно-Західної залізниці, а також дізнатися про нагородження кращих працівників.

  У хвилину дозвілля можна почитати цікаві історії, прозу, поезію, анекдоти, а також розгадати кросворди. Це допомагає різносторонньо розвиватись. У кожному номері є цікаві поради про підтримання та захист власного здоров’я, а ще існує дитяча сторінка, яка допомагає маленьким дітям вчитися читати, рахувати, дотримуватись правил етикету. На сторінках газети вони бачать фотографії своїх батьків та пишаються ними. Все це є незамінним помічником для батьків.

  Молоде підростаюче покоління, читаючи «Рабочее слово», буде брати собі за приклад керівництво Південно-Західної магістралі, а люди-пенсіонери, котрі свою душу вклали в нашу залізницю, будуть згадувати свої кращі роки, що вони відпрацювали.

  Я люблю читати свою улюблену газету не тільки тому, що в ній описуються всі новини Південно-Західної, а й новини залізниць світу, тож я завжди в курсі всіх цікавих подій.

  На мою думку, газета «Рабочее слово» дуже цікава, і я читаю її із задоволенням та завжди з нетерпінням чекаю наступного номера.

  Радуйте нас і надалі!

  Марина ЗУБОК, прийомоздавальник вантажу та багажу ст. Чернігів

  Марина ЗУБОК

  Бажають нових творчих здобутків

  Серед працівників та пенсіонерів ст. Чернігів «Рабочее слово» користується повагою та авторитетом. Недарма ж зі 166 працівників 139 передплатили на 2009 р. саме це періодичне видання.

  Непрацюючі пенсіонери станції із задоволенням читають газету, яку щорічно передплачує їм керівництво станції. На жаль, немає змоги порадувати всіх щороку, тому такий подарунок робимо почергово. Часто чуємо слова вдячності, адже для людей, які своє життя присвятили залізниці, дуже важливо знати, чим в умовах сьогодення живуть сталеві магістралі. А на сторінках улюбленої багатьма газети можна прочитати про все: про політику і економіку, про освіту і культуру, про цікавих особистостей й людські долі. Можна разом посміятися і поплакати, продивитися програму телепередач та дізнатися багато цікавого про навколишній світ.

  Тож хочеться від імені працівників та пенсіонерів ст. Чернігів побажати колективу редакції газети «Рабочее слово» професійної наснаги та нових творчих здобутків!

  Н. КОВГАН, старший інспектор з кадрів ст. Чернігів

  Н. КОВГАН

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05