РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків »  № 12 (27 березня 2009)
 • Випуск №12 27 березня 2009
  Зміст
  1. На порядку денному - підготовка до літа (Геннадій СЕРГЕЄВ)
  2. Будемо економити енергоресурси
  3. Оголошено місячник: Стануть станції чистішими
  4. Столичний телетайп: Чи втратять актуальність зауваження? (Віктор ЗАДВОРНОВ)
  5. Галузева медицина: Заслуговують на призові місця
  6. Командирський час: Подяка за оптимізм начальникові Київської дирекції (Віктор ЗАДВОРНОВ, Анатолій РОМАНОВ)
  7. До конференції трудового колективу Південно-Західної залізниці про виконання у 2008 році зобов’язань Дорожнього колективного договору
  8. На зв’язку – Конотоп: Перемагати стало традицією (Микола ПАЦАК)
  9. Олександр ЗДОРОВИК: «Хоча ми на запасній колії...» (Никифор ФОКС)
  10. Колійна весна Не є «баластом» для залізниці (Никифор ЛИСИЦЯ)
  11. Приїхали? Із власної кишені (Іван СОТНИКОВ)

  На порядку денному - підготовка до літа

  Хоча за вікнами ще доволі прохолодно, без будь-яких сумнівів літо прийде своєчасно. Тому, щоб воно не застало залізницю несподівано, вже заздалегідь розпочалася підготовка до спекотної пори року. Першим іспит на готовність до літніх перевезень доведеться витримати пасажирському та вантажному паркам тягового рухомого складу (ТРС), а також кранам на залізничному ходу.

  З метою перевірки їхнього технічного, протипожежного, санітарно-гігієнічного та культурного стану начальник залізниці Олексій КривопІшин своїм наказом зобов’язав провести з 1 квітня по 15 травня 2009 р. весняний комісійний огляд ТРС, у тому числі локомотивів запасу Укрзалізниці і кранів на залізничному ходу.

  Відповідно до вимог наказу всі начальники локомотивних депо повинні призначити склад комісій для проведення огляду ТРС в підлеглих підрозділах. До складу комісій мають ввійти представники пожежного нагляду.

  У період комісійного огляду ТРС головам комісій необхідно додатково перевірити готовність пунктів технічного обслуговування локомотивів та моторвагонного рухомого складу, наявність на ТРС засобів пожежогасіння, їх справність та комплектність. Також з локомотивними бригадами буде проведено співбесіди щодо знань пристроїв та правил експлуатації локомотивів влітку, наказів та розпоряджень з безпеки руху поїздів, правил пожежної безпеки та користування засобами пожежогасіння.

  Начальнику служби матеріально-технічного забезпечення поставлено завдання вжити заходів щодо забезпечення локомотивних та моторвагонних депо запчастинами й матеріалами для ремонту ТРС та кранів на залізничному ходу.

  Контроль за виконанням наказу покладено на заступника начальника залізниці по рухомому складу та матеріально-технічному забезпеченню.

  Геннадій СЕРГЕЄВ

  Будемо економити енергоресурси

  Перший заступник начальника залізниці Віталій ЖуракІвський своїм розпорядженням запровадив у дію комплекс заходів щодо раціонального споживання паливно-енергетичних ресурсів.

  Передбачено, що економія буде досягатись за рахунок жорсткого дотримання графіка руху поїздів, зменшення кількості не-графікових зупинок, зменшення витрат енергоресурсів через впровадження енергооптимальних режимних карт водіння поїздів, проведення шкіл передового досвіду, підвищення кваліфікації локомотивних бригад тощо. Зменшення витрат дизельного пального планується досягти завдяки впровадженню багатофункціональної присадки «Адізоль Т-6».

  У стаціонарній теплоенергетиці застосовуватимуть енергооптимальні режими. Це дозволить зменшити використання вугілля та газу.


  Оголошено місячник: Стануть станції чистішими

  З метою приведення технічного оснащення залізничних станцій до норм та вимог правил технічної експлуатації, наведення відповідного порядку по утриманню пристроїв, прилеглих територій та службових приміщень начальник залізниці своїм розпорядженням оголосив на станціях Південно-Західної з 20.03.09 р. місячник упорядкування станцій.

  Передбачено приведення технічного стану, пристроїв СЦБ та зв’язку, прилеглих територій, службових приміщень і станційного господарства до вимог правил технічної експлуатації, санітарних норм та екологічних вимог.

  Для якісного проведення місячника створено комісії. На дирекціях залізничних перевезень - під головуванням начальників дирекцій, на станціях - під головуванням начальників станцій із залученням до участі в організації та проведенні місячника керівників суміжних господарств, що беруть участь у роботі кожної станції.


  Столичний телетайп: Чи втратять актуальність зауваження?

  Виїзне засідання штабу з питання про хід підготовки до літніх залізничних перевезень відбулося. Серед його учасників - представники Київської міської, районних держадміністрацій столиці та фахівці Київської дирекції залізничних перевезень Південно-Західної залізниці. Їх цікавив не лише благоустрій вздовж колійного господарства Дарницького і столичного залізничних вузлів.

  - Головним завданням для комунальних служб, підпорядкованих Київській міській та районним держадміністраціям, на сьогодні є наведення належного санітарного порядку вздовж залізничних колій, що пролягають територією районів столиці, - вважає заступник головного управління контролю за благоустроєм Київської мерії Віктор КУНЦ.

  На прохання прокоментувати результати наради головний інженер Київської дирекції Ян КРАВЦОВ відповів, що мова йшла не лише про несвоєчасне збирання та вивіз сміття на міських територіях, які межують із залізницею. Керівництво Південно-Західної стурбоване ходом будівельних робіт, які ведуть господарі гаражних кооперативів поруч із колійною призмою у межах головного ходу по Північному кільцю між станціями Святошин - Київ-Петрівка.

  Для наочності редакція «Рабочего слова» зафіксувала низку «вузьких» місць. Річ у тім, що за підсумками наступного рейду, який керівництво КМДА та Київської дирекції залізничних перевезень запланувало провести у травні поточного року, стане зрозуміло, чи втратили актуальність зауваження, які зроблено В. Кунцем та Я. Кравцовим.

  Віктор ЗАДВОРНОВ

  Галузева медицина: Заслуговують на призові місця

  У рамках галузевого змагання серед медичних закладів залізниць визначилися переможці. Цього року до списку кращих ввійшла Дорожня клінічна лікарня №1 ст. Київ-Пасажирський. Вона виборола друге місце і їй буде вручено Почесний диплом.

  Варто сказати, що з 101-єї лікувальної установи потрапити в трійку призерів дуже почесно. Рейтинги показників, за якими визначають переможців, специфічні, оскільки вони розробляються управлінням кадрів, медичним управлінням та Міністерством охорони здоров’я України і об’єднують усі питання, що стосуються медичних закладів. До речі, всі лікарні Південно-Західної залізниці, які розташовані в Києві, заслуговують на призові місця. Втім, колектив ДКЛ №1 ст. Київ-Пасажирський, під керівництвом Заслуженого лікаря України, почесного залізничника Юрія Безпалька, працював не за нагороди, а виконував повсякденну роботу. І як результат - призове місце. Переможці отримають і грошову винагороду.

  Вітаємо переможців галузевого змагання з трудовою перемогою, бажаємо нових успіхів у роботі.


  Командирський час: Подяка за оптимізм начальникові Київської дирекції

  Хочу поділитися враженнями, що виникли під час чергового весняного об’їзду, який проводив начальник Київської дирекції залізничних перевезень - заступник начальника Південно-Західної залізниці Володимир ОСОВИК. Ясна річ, вже на початку інспекційного рейду місце у мотрисі зайняли відповідальні фахівці із галузевих служб Південно-Західної. Присутність спеціалістів із колійного, комерційного, пасажирського господарств, служб безпеки руху зрозуміла через важливість завдань з перевірки готовності магістральних напрямків до сезону літніх перевезень.

  Шлях мотриси був прокладений таким чином, що основний маршрут Київ - Північне кільце - Ніжин - Чернігів - Горностаївка - Київ учасники рейду здійснили впродовж двох днів. Огляд станційного та пасажирського господарств на станціях Ніжинського, Чернігівського та прикордонного з Білоруссю залізничних вузлів вимагає часу. Побували ми і на колійному «вікні» між станціями Славутич - Малейки, яке проводять умільці з Бахмацької колійної машинної станції та Чернігівської дистанції колії. Про цікаву методику організації довгострокових «вікон» для модернізації сталевих колій розповім у цій статті згодом.

  Відомо, кожна подорож для журналіста залізничного видання - то нові враження, думки, нові адреси для подальших репортажів з важливих магістральних об’єктів. А ще - нотатки для замальовок і нарисів про достойних людей, які самовіддано працюють на Південно-Західній залізниці.

  Про масштабні проекти  ...«Черговий по станції Київ-Пасажирський, - чітко доповідає за галузевим радіозв’язком машиніст Василь Фомічов, - поїзд №5104 готовий до відправлення». За якусь мить зелений вогник на вихідному світлофорі запрошує до подорожі. Поки долаємо стрілочні переводи столичного вузла, цікавлюсь у Володимира Осовика перспективами розвитку саме цієї транспортної мережі. Короткий обмін думками підтверджує мої припущення про те, що вже найближчим часом і Північне кільце, і Дарницький, і Київський залізничний вузли зазнають справжнього буму з точки зору реконструкції залізничної інфраструктури. Адже підготовка до наступної фінальної частини чемпіонату Європи з футболу - не лише спортивний, а, передусім, масштабний соціально-економічний та культурний проект. І справа залізничних фахівців якраз у тому, щоб підготувати власне чимале господарство для здійснення грандіозних планів заради проведення Євро-2012, які окреслив перед Південно-Західною залізницею уряд. Саме тому під час рейду особливу увагу було приділено підготовці залізничних станцій. Вирішено вже найближчим часом зробити відновлювальний ремонт у привокзальних приміщеннях та у межах відповідних пристанційних територій.

  Від прискіпливого погляду начальника Київської дирекції нікуди не поділися ні безлад на деяких зупинних платформах Північного кільця, ні купи сміття, які мешканці прилеглого до залізниці приватного сектору та господарі гаражних містечок залишають обабіч сталевих колій. Тож думка, що керівникам дирекції варто організувати спільно з очільниками Київської мерії та райдержадміністрацій спільний об’їзд з метою визначення шляхів ліквідації стихійних звалищ вздовж залізничних маршрутів, є своєчасною. У ту мить у свій діловий щоденник начальник Київської дирекції зробив перший запис. Певен, вже найближчим часом плани В. Осовика щодо зрушення з місця «возу» зі сміттям навколо сталевих колій здійсняться. Адже співпраця залізничників із комунальниками столиці у справі боротьби зі сміттям за попередніх років має позитивний досвід.

  Про те, як допомагає у роботі звичайний записник, - й говорити не варто. Забігаючи наперед, скажу, що незабаром лаконічних нотаток у блокнотах голови теркому Ореста Логошняка, старшого комерційного ревізора Південно-Західної залізниці Олександра Борзенка, виконувача обов’язків УРБ Олександра Горбатюка, заступника начальника служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Костянтина Вождаєнка, начальника відділу перевезень дирекції Володимира Мішина, начальника пасажирського відділу дирекції Тараса Мельника, заступника начальника відділу перевезень Руслана Мойси з’явиться сила-силенна. Буде над чим попрацювати їхнім колегам, щоб колективу дирекції успішно зустріти і провести сезон літніх перевезень.

  Весна завжди підкидає роботи колійникам. З вікна мотриси бачиш, що і тут фахівцям слід докласти чимало зусиль, аби вирізати вихлюпи на верхній будові колії. Впорядкування баластної призми, виправка сталевих ниток за рівнем… - про це докладно у переліку завдань, що вже направлено керівникам галузевих дистанцій від начальника Київської дирекції.

  Щира бесіда

  Тим часом вхідний світлофор станції Бровари підказав, що час познайомитися зі станом місцевих справ. Обговорення з начальником станції Олексієм Янком питань щодо налагодження системи контролю за вчасною і повною сплатою з бюджетів багатотисячного району і районної «столиці» грошової компенсації на рахунки магістралі за перевезення пільгових категорій громадян у приміському залізничному транспорті було гострим. І лише розпорядженнями тут не обійтись. Необхідний, як ведеться, матеріальний стимул для підвищення дохідності від роботи залізничних касирів. Але у Броварах про це, здається, забули.

  До речі, впродовж першої половини березня мобільні групи щодня перевіряли у середньому сім електропоїздів на маршруті Київ - Ніжин та шість електропоїздів на дільниці Київ - Тетерів. Під час рейдів залізничники вилучили близько 600 прострочених проїзних документів та понад 50 недійсних абонементних квитків, оштрафували 14 осіб, ще 214, відмовившись сплатити за проїзд, зійшли з поїзда на найближчій станції. «Ми й надалі перевірятимемо електропоїзди на наявність безквиткових пасажирів», - запевнив мене начальник Київської дирекції. Отже, про те, щоб зменшилась кількість «зайців», у регіоні є кому подбати. Але це турботи відповідних служб. А ось чому їм не допомагають на окремих станціях? Питання залишається відкритим.

  - Помітно покращення у вантажній роботі станції, - ділиться думкою після уважного огляду місцевого господарства В. Осовик і дає доручення своїм заступникам з приводу удосконалення процесу приймання-відправлення рухомого складу. Клієнт прийшов на залізницю, тож потрібно створити відповідні умови для партнерів. Прислухався В. Осовик і до пропозицій чергової по станції з більш як 30-річним залізничним стажем Валентини Ткаченко. Річ у тім, що Валентину Миколаївну турбує стан колійного господарства на бокових нитках станції. Тут на фахівців колійних справ чекає чимало роботи. Та хіба лише тут?

  Поговоримо також і про наведення належного порядку на прилеглій території. Факт: у межах ст. Бровари вже не побачите гральних автоматів. «Однорукі бандити», які допомагали нагрівати руки підприємливим ділкам на місцевому вокзалі за рахунок залізниці, пішли в історію.

  Цікавили В. Осовика і вирішення соціальних питань. Начальник дирекції торкнувся теми забезпечення потужної станції кадрами. Нагадавши, що згідно з розпорядженням начальника Південно-Західної залізниці Олексія Кривопішина розпочато прийом на роботу спеціалістів дефіцитних у пристоличному регіоні залізничних професій, Володимир Миколайович порадив запрошувати на станцію місцеву молодь, яка вчиться у галузевих навчальних закладах. Адже станція Бровари - серед перспективних з точки зору зростання інтенсивності роботи у вантажному і пасажирському секторах.

  Чи готові до цього на ст. Бровари? Як свідчить службова статистика, про необхідність застосування заходів щодо підвищення дохідності від приміських перевезень тут забули. А даремно. Мізерні кошти, які надходять до скарбниці магістралі як компенсація за обслуговування пільгових категорій громадян Броварського регіону, то своєрідна відповідь влади керівникові станції на його бездіяльність... У цій справі гав ловити - собі шкодити.

  Про добрі традиції

  Ось і Бобровиця. «Згуртований колектив», - таку думку я почув від багатьох учасників рейду про фахівців цієї станції. Але це про людей. Тепер - про їхні успіхи. Дійсно, цифри, що характеризують вантажну і пасажирську складові, свідчать: з плановими завданнями тут справляються. Окремо хотілося б відзначити порядок на пристанційній території, на вокзалі, у службових приміщеннях. Сказати мовою протоколу, все відповідає нормам належного санітарного стану? Цього буде замало. Додам: тут царює краса.

  Адже залізничники вміють очистити від сміття й інших забруднень пасажирські та вантажні платформи, проходи між коліями, у тому числі станційні, під’їзні колії та стрілочні переводи.

  - Добра залізнична традиція - впорядкування свого господарства задля підтримки чистоти, естетичного вигляду та забезпечення належних умов праці - тут передається з покоління у покоління, - наголосив Володимир Осовик і додав: - Необхідно на прикладі бобровичан вчитися тим станційникам, які занапастили власне господарство.

  Начальнички і справжні керівники руху поїздів

  Начальнички. Саме таке слово хотілося застосувати до нині діючих керівників ст. Бобрик, Носівка. Але ж були колись і успіхи. Невже все кануло у Лету? Годі лірики: чорним по білому записано вимоги, які необхідно чітко виконувати кожному залізничникові у залежності від займаної посади. Ясна річ, до уваги береться освіта, стаж, вік, управлінські навички тощо. Але, судячи із висновків, що зробили перевіряючі, у згаданих ДС та деяких їхніх підлеглих попереду - переатестація на право займати ці відповідальні посади. Іспит на професійність - не жарти.

  Мотриса квапиться далі. Ось уже машиністи

  Василь Фомічов та Олек-сандр Мирончук провели екіпаж через вихідні стрілочні переводи ст. Ніжин. Ми - на шляху до Чернігова. Але на цьому відтинку робимо декілька, застосую військовий термін, висадок десанту зі столиці. Липовий Ріг, Вертіївка, Вересоч. Чергові по станціях витримують позачергові фахові тести на «добре» та «відмінно»… Незабаром - вхідний стрілочний перевід станції імені колишнього начальника Південно-Західної залізниці Бориса Олійника. Зупиняємося, щоб разом із колективом станції взяти участь у традиційному покладанні квітів до меморіальної дошки, що вста-новлено на будівлі вокзалу на честь відомого керівника магістралі.

  - Його життєвий приклад - трудитися заради добробуту кожного залізничника - прислужився багатьом вдячним поціновувачам його таланту організатора і послідовникам справи Бориса Степановича, - сказав Володимир Осовик. - Його творчість ніхто не викреслить з історії українських залізниць та із сердець тих, хто знав цю благородну особистість...

  Декілька слів про позитивні враження, які відчули вже після ознайомлення з роботою затишного вокзалу ст. Чернігів та безпосередньо станції. З розмови з місцевим ДС Миколою Кубишком дізнаємося, що обсяги вантажної роботи попри кризу тут повільно зростають.

  За безпекою стежить телекамера

  Залізнична магістраль Ніжин - Чернігів здавна обросла недоброю славою через горе-автолюбителів. На ній розташовано близько десятка особливо небезпечних переїздів, де постійно трапляються дорожньо-транспортні події, на деяких - по кілька разів на рік. Це при тому, що зазначені переїзди обладнано світлофорною сигналізацією, на них встановлено відповідні дорожні знаки. Розслідування дорожньо-транспортних подій свідчать, що основною їх причиною є ігнорування водіями Правил дорожнього руху, а саме, виїзд на заборонний сигнал світлофора та об’їзд шлагбаумів.

  Як вирішити давню і наболілу проблему? Це питання було поставлено на нараді, яку на початку березня заступник начальника залізниці з колійного господарства Михайло Січной провів у Чернігові з причетними посадовими особами. Прокоментувати стан безпеки руху на дільниці Ніжин - Чернігів ми попросили начальника Ніжинської дистанції сигналізації та зв’язку Анатолія Подобного. Він вважає, що тривожну ситуацію можна виправити, впровадивши на небезпечних залізничних переїздах системи відеонагляду за рухом автотранспорту. Позитивний досвід у дистанції є.

  Ніжинською дистанцією впроваджено в експлуатацію таку систему на 141 км поблизу ст. ім. Бориса Олійника у 2007 р. на перетині із залізницею автотраси районного значення Салтикова Дівиця - Куликівка. За цей час на переїзді не трапилося жодного випадку ДТП, хоча до впровадження цієї новації вони були непоодинокі. За період експлуатації цієї системи фахівці дистанції виявили в ній низку недоліків і спромоглися її удосконалити. Було частково замінено обладнання та спрощено весь механізм відеонагляду. Все устаткування можливо установити в релейних шафах на самих переїздах. Запис інформації зберігається в пам’яті ком-п’ютера один місяць. Знімати інформацію можна раз у два тижні.

  Старший електромеханік радіозв’язку Вадим Коробко продемонстрував на ст. ім. Бориса Олійника, як працює це обладнання. По суті, теленаглядом у наш час нікого не здивуєш. Він поширений у багатьох сферах людської діяльності. А ось на залізничних переїздах - ще не застосовувався. Так що досвід ніжинських зв’язківців, дійсно, унікальний.

  Нагляд за переїздом здійснюється за допомогою чотирьох телекамер, розташованих обабіч залізничного полотна. Одна веде дальній огляд, показуючи автошлях у перспективі, а друга може «прорекламувати» порушника крупним планом, так що роздивитися автомобільні номери не складатиме труднощів.

  Ситуація на переїзді постійно проглядається на екрані монітора у приміщенні чергової по станції. Запитуємо у чергової Олени Євдокименко - чи покращилась ситуація на переїзді з впровадженням системи відеонагляду. «Без сумніву!» - відповідає вона. Адже з того часу, як встановлено відеокамери, на переїзді не трапилося жодного випадку дорожньо-транспортних інцидентів». Звичайно, Олена Михайлівна не мусить постійно спостерігати за монітором ком-п’ютера, адже в неї є прямі професійні обов’язки. Інформацію з пам’яті ком-п’ютера згідно з графіком вичитує дорожній майстер Чернігівської дистанції колії Василь Труш, а за діяльністю системи пильнує механік СЦБ Олександр Горний.

  - Порушень дорожнього руху на цьому переїзді фіксується небагато, - коментують наші співрозмовники. - Власне сам вигляд телекамер вже відбиває бажання у водіїв порушувати правила. Проте останнім часом вони трохи знахабніли. Виявилось, що ДАІ залишало наші повідомлення без відповідного реагування, посилаючись на відсутність законодавчої бази. Та це питання вже вирішено на державному рівні, і, сподіваємося, що надалі порушникам не уникнути покарання.

  Про довгострокове «вікно» та швидкі темпи

  На дільницю між станціями Славутич - Малейки ми дістаємося на автомобілях. Ініціатором рейду на довгострокове колійне «вікно» знову ж таки виступає В. Осовик. Треба перевірити, як працюють за відносно новою технологією модернізації колії спеціалісти Бахмацької колійної машинної станції (КМС №285) та Чернігівської дистанції колії (ПЧ-10). З розмови з начальником ПЧ-10 Сергієм Яковчуком дізнаємося, що розмах робіт тут величезний. Темпи також вражають. Завдання колег С. Яковчука у тому, щоб, знявши старі рейки та шпали, підготувати для бригад під керівництвом заступника начальника КМС №285 Ярослава Сторубльова фронт монтажних робіт. Вкладання рейко-шпальної решітки на підготовлену колійну призму - то процес не з легких, але бригада справляється на «відмінно». Це відзначив Володимир Осовик. А як же бути з подорожуючими між Славутичем і Черніговом? Згідно зі спільною домовленістю керівництва Південно-Західної залізниці та Чернігівською та Славутицькою владними структурами впроваджено автобусний маршрут. Отже, про пасажирів тут не забули. Після закінчення «вікна» електропоїзди знову доставлятимуть енергетиків до місця роботи і у зворотному напрямку.

  Прямуємо на північ

  Ст. Чернігів-Північний очікує на збільшення вантажних потоків. І тут помічники начальника Київської дирекції також отримали особливе доручення від керівника. Варто навести лад не лише у колійному господарстві. На великий ремонт тут чекають пристанційні приміщення.

  …У той день у приміщенні чергової по ст. Халявине Людмили Свистелко яблуку ніде впасти. Під час перехресного опитування спеціалістів з управління залізниці і дирекції Людмила Миколаївна відповідала чітко, правильно, без жодної запинки. Відчувається, що молодій залізничниці, до речі, студентці Білоруського державного університету транспорту її складна робота приносить неабияке задоволення. Між іншим, Володимир Осовик, який був приємно вражений результатами співбесіди з Л. Свистелко за тематикою правил технічної експлуатації та відомчих інструкцій, вирішив заохотити чергову по станції. Як кажуть, по праці і шана.

  Що там за порогом?

  На переконання заступника начальника залізниці, стан справ на прикордонній станції Горностаївка не витримує критики. Ось вам цікавий приклад. Місцевий квитковий касир вповні не володіє сучасною галузевою інформацією. На запитання про «секрети» організації продажу квитків на приміські поїзди також не змогла відповісти чи поділитися досвідом. Уважного погляду на те, як ведеться тут кампанія з підвищення дохідності, вистачило, щоб підбити підсумок: «Ніяк!» Виникає цілком виправдане запитання до начальника станції, а чи цікавився Леонід Бортник, скільки коштів приносять залізниці чотири квиткових касири щомісячно? Це за умов, що кожна щодобово реалізує ледь більше тридцяти? Мовите, проста арифметика? На жаль, не досягли тут паритету між зарплатою касирів і доходами від реалізації квитків. А ще у Горностаївці давно не дбають про пасажирів: у приміщенні прикордонного вокзалу незатишно, я б сказав, сум огортає від оглядання місцевого інтер’єру. Переступивши поріг «терміналу», мимоволі пригадуєш монотонні картини минувшини. Це господарське око бачить глибоко, а тут...

  І ще про одне. Специфіка роботи керівництва прикордонної станції обумовлює співпрацю з митниками, прикордонниками, правоохоронцями. На час перебування делегації з Києва жодного з начальників цих державних служб не було на місці. «Кордон на замку». Знайоме словосполучення? На власні очі пересвідчились, що тут замок на напіввідчинених дверях, якими зараз є державний кордон України. І це за умов, що на цьому напрямку транспортуються основні товарні потоки. Існує також і активний пасажирський рух. Поки ходили станцією, нас ніхто не спинив, жоден постовий не поцікавився про наші наміри. Спало на думку: надійність державного кордону - прерогатива держави, її престиж. Куди ж поділися його охоронці? Можливо, і не виникало б таких думок, якби на станції ми застали старший офіцерсь- кий склад означених державних структур.

  Подумалося згодом і про те, що варто було б ДС Горностаївки більш ґрунтовно ознайомитися з функціями начальника станції на кордоні?! Можливо, і згадає Л. Бортник про відповідні інструкції, адже отримав від заступника начальника залізниці серйозне зауваження.

  Зустрічі - попереду

  Ми - на зворотному шляху. Приємно вражає, попри сірі фарби провесня, убранство станційних споруд на ст. Голубичі, Грибова Рудня. Тут, між іншим, з метою удосконалення роботи постів електроцентралізації нещодавно добре попрацювали фахівці з Ніжинської дистанції зв’язку. У 2008 р. впроваджено нове сучасне обладнання, що значно покращило процес управління рухом поїздів. Тож безпека гарантується. У Грибовій Рудні оновлення продовжується. Адже тут очікуються чималі обсяги навантаження будівельних матеріалів та ділової деревини.

  Привід завітати на цю станцію виявився подвійним. І річ не лише у тім, що нас цікавив потік вантажів з території ТОВ «Попільнянский кар’єр скляних пісків». П’ять з половиною тисяч вагонів, які планують відвантажувати протягом 2009 р. підприємці, - то суттєві доходи у галузевий гаманець. Та робота роботою, але начальник Київської дирекції вирішив привітати керівника залізничного колективу з нагородою. Мова про те, що напередодні Міжнародного жіночого дня Тетяну Криволап було нагороджено галузевим знаком «Залізнична Слава» ІІІ ступеня.

  - Свято відлунало, але в пам’яті все, як вчора, - щиросердно зізналася Тетяна Василівна вашому кореспонденту. - Я вдячна керівництву Південно-Західної залізниці за оцінку моєї праці. І це не порожні слова заради дотримання субординації. Мені дійсно поталанило з роботою, з колективом. Хоча чергування - не з легких, але все ж таки приємно відчувати себе необхідною для всієї дирекції.

  - Дякую вам за оптимізм, Володимире Миколайовичу! - звернулася вона до В. Осовика. - Відчула його, коли дізналася, що необхідно їхати до Києва за нагородою.

  …На зворотному шляху до столиці мене не полишала думка про те, що попереду багато зустрічей із цікавими людьми, справжніми фахівцями своєї справи, якими пишається Південно-Західна магістраль. Про це читайте у нашій залізничній газеті.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Анатолій РОМАНОВ

  До конференції трудового колективу Південно-Західної залізниці про виконання у 2008 році зобов’язань Дорожнього колективного договору

  Доповідь начальника залізниці О.М. Кривопішина

  Підсумки роботи залізниці свідчать, що в тих непростих обставинах, в яких сьогодні перебуває вітчизняна економіка, а відтак і залізничний транспорт, столична магістраль в цілому забезпечила потреби економіки держави і населення у перевезеннях. Виконано значний обсяг робіт, спрямований на покращення перевізного процесу, безпеки руху, якісних показників.

  Річний план загального обсягу відправлення вантажів за 2008 р. залізниця виконала на 99,7%. Недовиконання сталося у сфері транспортування будівельних вантажів (на 1362,8 тис. тонн).

  До рівня минулого року відправлення вантажів виконано на 101,4%, або більше на 492,5 тис. тонн, у т.ч. по дирекціях:

  - Київська - 102,7%;

  - Козятинська - 107,6%;

  - Жмеринська - 99,9%;

  - Коростенська - 99,8%;

  - Конотопська - 108,7%.

  На Жмеринській дирекції відправлення вантажів знижено на 0,1% до рівня 2007 р. через зменшення відправлення флюсів на 34,2 тис. тонн, будівельних вантажів - на 256,2 тис. тонн, промсировини - на 121,5 тис. тонн, металобрухту - на 39,6 тис. тонн.

  На Коростенській дирекції також допущено зниження цього показника до рівня 2007 р. на 0,2% через зменшення відправлення вогнетривів на 251,9 тис. тонн, лісових вантажів - на 31,1 тис. тонн.

  Перевезено у 2008 р. 132172 тис. тонн вантажів при плані 133975 тис. тонн, або на 1,3% нижче плану. Обсяг перевезень вантажів до плану в усіх видах сполучень невиконано, крім експорту.

  У 2008 р. вантажообіг залізницею виконано на 95,1% до плану та зменшено до рівня минулого року на 2,7% і складає 52776 млн. ткм. Недовиконано до плану 2727 млн. ткм, а до рівня 2007 р. - зменшено на 1483,9 млн. ткм. Вантажообіг невиконано також по усіх видах сполучень, крім експорту, як до плану, так і до рівня минулого року. Основною причиною падіння обсягів перевезень по залізниці стало зменшення надходження та прослідування транзитного вантажу. План вантажообігу виконали Коростенська (108,3%) і Конотопська (100,7%) дирекції, до рівня минулого року вантажообіг зменшено по всіх дирекціях залізниці, крім Коростенської (+16,2%).

  За 2008 р. всього перевезено пасажирів 159030,1 тис. чол., що нижче до плану на 0,2%, але вище звіту минулого року на 0,8%. Зменшення відбулося по всіх сполученнях, крім місцевого.

  План пасажирообігу залізницею виконано на 95,0%. Зменшення пасажирообігу до плану у 2008 р. відбулося по усіх сполученнях, крім місцевого.

  У порівнянні з 2007 р. збільшився пасажирообіг на 154,7 млн. пас.-км (на 0,9%) за рахунок збільшення обсягу перевезень пасажирів у місцевому сполученні на 8,3% та у приміському - на 0,3%.

  Плановий обсяг пасажирських перевезень недовиконано залізницею на 5%, у т.ч. Київською (на 3,3%), Козятинською (на 5,5%), Жмеринською (на 9,0%), Конотопською (на 6,3%) дирекціями, крім Коростенської (+0,1%).

  Залізницею недовиконано плановий обсяг приведеної продукції. При плані 77985,0 млн. прив. т-км виконання складає 75077,4 млн. прив. т-км, або 96,3%. До рівня 2007 р. обсяг приведеної продукції зменшено на 687,0 млн. прив. т-км (на 0,9%). Обсяг приведеної продукції до плану і до рівня 2007 р. не виконали всі дирекції, крім Коростенської.

  Середньодобову продуктивність вантажного вагона за 2008 р. виконано до плану на 112,8%, зменшено до рівня 2007 р. на 1,3%. Середньодобову продуктивність вантажного вагона виконали всі дирекції залізниці, крім Коростенської.

  Обіг вантажного вагона за 2008 р. у порівнянні з планом виконано на 101,2%. Норму по обігу вагона виконали всі дирекції залізниці, крім Жмеринської та Коростенської.

  Простій вагона на одній технічній станції скорочено на 0,06 годин. Усі дирекції залізниці виконали норму простою вагона, крім Коростенської.

  До відповідного періоду 2007 р. простій транзитних вагонів зріс на всіх дирекціях, крім Козятинської. В цілому по залізниці збільшення часу простою транзитних вагонів на технічній станції досягло 0,30 год. Причиною зростання часу простою транзитних вагонів стала кризова ситуація в промисловості, в першу чергу в будівництві та металургії, призупинка яких призвела до зменшення та повної відмови від навантаження основних будівельних вантажів, вогнетривів, лісоматеріалів. Невикористаний під навантаження рухомий склад простоював у порожньому стані на лінійних станціях.

  Простій вагона під однією вантажною операцією за 2008 р. скорочено до плану на 2,01 години. Всі дирекції виконали норму простою під вантажною операцією, крім Коростенської. З 209 станцій, відкритих під вантажні операції, цей показник завищили 49 станцій (23,5%) і 82 станції збільшили цей простій до рівня 2007 р., що складає 40% від загальної кількості вантажних станцій.

  Дільничну швидкість виконано до плану на 101,4%, цей показник складає 44,5 км/год. Технічна швидкість перевиконана на 0,6 км/год і склала 49,8 км/год.

  За 2008 р. відправлено вантажних поїздів за розкладом - 99,9%, прослідування вантажних поїздів за розкладом склало 99,4%. Відправлення пасажирських поїздів за розкладом - 99,4%, прослідування пасажирських поїздів - 98,9%.

  Виконання середньодобової продуктивності локомотива за 2008 р. склало 1740 тис. ткм брутто, або 105,5% до плану.

  За рахунок підвищення продуктивності локомотива на виконаний обсяг робіт цілодобово утримувалось нижче плану на 7,1 одиницю. Середньодобову продуктивність локомотива виконали всі дирекції залізниці. Середня вага вантажного поїзда перевиконана до плану на 127 тонн. Середньодобовий пробіг локомотива вище за план на 21 км. Цей показник виконали всі дирекції залізниці.

  План капітальних інвестицій у 2008 р. склав 1869,9 млн. грн., з них на виробничу сферу - 1855 млн. грн., невиробничу сферу - 14,9 млн. грн.

  Виконано робіт на суму 3508,4 млн. грн., у т.ч. по об’єктах виробничого призначення - 3496,9 млн. грн., невиробничого призначення - 11,5 млн. грн.

  Продовжується будівництво залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро в м. Києві, виконано робіт на суму 1811,1 млн. грн. Впроваджено в експлуатацію після реконструкції вокзали: ст. Васильків, ст. Вишневе, ст. Бородянка, ст. Клавдієве, ст. Ярошенка, ст. Немішаєве; введено в експлуатацію ЕЦ Біла Церква; міст через р. Південний Буг та міст через р. Ірша; ТО-2 по ТЧ Жмеринка; дробоструминний та фарбувально-сушильний комплекс у вагонному депо Бахмач (1 черга); встановлено та введено в дію комплекти приладів контролю буксових вузлів (КТСМ та АСДКБ).

  Придбано 7 купейних пасажирських вагонів, 3 автомотриси АДМ, 2 мотовози МПТ-6, 1 пересувну зварювальну машину КРС-1, 2 машини для виправки колії 09-32 CSM DYN, 1 машину для виправки стрілочних переводів ДКМ-1, 1 склад для забруднювачів С3-160-4, 1 склад для забруднювачів С3-240-6, 2 козлових крани КБП-12.5У, 1 тяговий модуль ПТМ-6301, 1 машину кюветно-траншейну МКТ, 1 рейковий автобус РА-2, 1 електропоїзд ЕД 9М, 3 електровози ДС3, 24 пасажирських вагони, 1 електровоз ДС3. Придбано з механізмів та обладнання: 4 фронтальних навантажувачі,

  1 рейкозварювальну машину, 1 рейкосвердлильний верстат МП 6-1515, автомобіль ЗІЛ «Бичок», вагонні сповільнювачі, обладнання SDH, обладнання вагономийного комплексу ВЧ-1, прально-прасувальне обладнання ВЧ-1.

  Продовжувалась реконструкція Медичного центру реабілітації залізничників у м. Хмільнику (4,2 млн. грн.), дитячого оздоровчого табору «Променистий» у м. Євпаторія (0,7 млн. грн.), впроваджувались роботи на інших об’єктах охорони здоров’я та спорту (1,4 млн. грн.)

  Продуктивність праці по залізниці становить 1683,2 тис. приведених т-км на 1 працівника, що нижче запланованої на 2,3%, в основному за рахунок зниження обсягу роботи (для визначення продуктивності праці) на 4,0% з незалежних від залізниці причин та зменшення чисельності в перевезеннях на 962 чол. (1,7%). Виконала планове завдання з продуктивності праці Коростенська дирекція залізничних перевезень за рахунок збільшення обсягу перевезень (для розрахунку продуктивності праці) на 5%.

  Відповідно до 2007 р. продуктивність праці по залізниці знижено на 1,5% за рахунок зниження обсягів перевезень на 0,6% та збільшення чисельності на 541 чол. (на 0,9%).

  До звіту 2007 р. продуктивність праці збільшено по Коростенській дирекції на 9,2% за рахунок збільшення обсягу перевезень (для розрахунку продуктивності праці) на 12% та знижено по всіх інших дирекціях за рахунок зниження обсягів роботи.

  Середньооблікова чисельність працівників звичайної діяльності залізниці за 2008 р. становить 68752 чол., середньомісячна заробітна плата - 2536,9 грн. У порівнянні з 2007 р. середньомісячна заробітна плата зросла на 683,9 грн., або на 36,9%.

  Надурочні години роботи за рік склали 109,4 тис. год., за які нараховано доплат на суму 1327,9 тис. грн.

  Години простою склали 124,9 тис. годин з оплатою 1495,8 тис. грн.

  Усього у 2008 р. допущено 174 транспортні події, в т.ч. 9 серйозних інцидентів, 107 інцидентів та 58 порушень у поїзній та маневровій роботі.

  За 2007 р. було допущено 181 транспортну подію, в числі яких - 1 аварія, 4 серйозних інциденти, 113 інцидентів та 63 порушення. На 7 випадків (або на 9,6%) зменшено транспортних подій.

  Випадки серйозних інцидентів сталися в господарствах: колійному - 4, перевезень - 1, вагонному - 1, сигналізації та зв’язку - 1, електропостачання - 1, пасажирському - 1 випадок.

  Найбільшу кількість транспортних подій допущено в локомотивному господарстві, де сталося 63 випадки, або 36,2% від всіх транспортних подій на залізниці, в господарстві колії - 36 випадків (20,6%), у вагонному господарстві - 33 випадки (18,9%), у господарстві електропостачання - 11 випадків (6,3%), у пасажирському - 9 випадків (5,1%), у господарстві перевезень - 7 випадків (4%), у господарстві приміських пасажирських перевезень - 7 випадків (4%), у господарстві сигналізації та зв’язку - 4 випадки (2,2%), у комерційному господарстві - 3 випадки (1,7%).

  Матеріальні збитки залізниці від транспортних подій за 12 місяців 2008 р. зменшились на 24% та склали 244,3 тис. грн. проти 1017,9 тис. грн. у 2007 р. Відшкодовано в цілому 188,0 тис. грн. (77%).

  У 2008 р. було травмовано 36 працівників, в т.ч. 6 зі смертельним наслідком. У 2007 р. було травмовано 48 працівників, у т.ч. 3 зі смертельним наслідком.

  Незадовільний стан з виробничим травматизмом залишається в службі колії, де травмовано 14 працівників, у т.ч. 3 зі смертельним наслідком проти 15 в 2007 р., у т.ч. 2 - зі смертельним наслідком.

  За перші п’ять днів тимчасової непрацездатності через нещасні випадки залізницею виплачено 13915 грн., а всього виплати потерпілим та членам їхніх сімей за рахунок залізниці склали 111067 грн.

  У цілому на вирішення питань охорони праці в 2008 р. витрачено 37632 тис. грн., що складає 109,2% від рівня попереднього року, в т.ч.:

  - на приведення основних фондів у відповідність до вимог охорони праці - 6852 тис. грн.;

  - на усунення впливу на працівників небезпечних і шкідливих виробничих факторів - 747 тис. грн.;

  - на забезпечення спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту - 11360 тис. грн.;

  - на забезпечення мийними засобами - 972 тис. грн.;

  - на надання молока - 1235 тис. грн.;

  - на проведення обов’язкових медоглядів - 10694 тис. грн.

  У результаті проведення оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на забезпечення збереження майна та матеріальних цінностей підприємств, за 12 місяців 2008 р. попереджено та розкрито 137 випадків крадіжок матеріальних цінностей та вантажів, затримано 194 особи, не допущено збитків залізниці на суму 325,8 тис. грн.

  Досить важливим напрямком діяльності воєнізованої охорони залізниці є проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання ходінню сторонніх осіб на території об’єктів з підвищеною небезпекою, якими є залізничні колії. Так, протягом 2008 р. за знаходження у невстановлених місцях затримано 4040 порушників, на яких накладено штрафів на суму 37,2 тис. грн.

  Упродовж 2008 р. на залізниці випадків пожеж не зареєстровано.

  За невиконання приписів пожежної охорони, порушення норм і правил пожежної безпеки притягнуто до адміністративної відповідальності 519 чол., з них - 53 керівника підприємств різних рівнів, заборонено експлуатацію 67 пожежонебезпечних стаціонарних об’єктів, 566 одиниць ТРС, з них - 48 пасажирських вагонів, відсторонено від поїзної роботи 96 провідників вагонів.

  Протягом 2008 р. виконано 63 пункти заходів плану впровадження нової техніки та прогресивних технологій з економічним ефектом 816 тис. грн. (90%).

  З метою підвищення надійності та безпеки руху поїздів впроваджено у господарствах:

  - сигналізації та зв’язку - стенд для контролю параметрів реле та релейних блоків на ст. Ніжин, ДГА «GEKO 40000ED-S/DEDA» на посту ЕЦ ст. Київ-Дніпровський, 2 вагонні сповільнювачі типу КЗ-5 на ст. Дарниця;

  - електропостачання - по 1 комплексу «Реґіна» для пошуку місця пошкодження на контактній мережі і ЛЕП-10 кВ на ТП Новоград-Волинський та Фастів, апаратуру захисту фідерів контактної мережі типу МРЗС-05 на станціях Брівки і Сухоліси (9 од.), двигуни типу ЯМЗ-238 і гідропередачу на автомотрисі АГВ-226 на ст. Новоград-Волинський та двигун такого ж типу, підйомник, кранову установку на автомотрисі АГВ-014 по ЕЧ-5 Конотоп.

  - колійному - автоматичну локомотивну сигналізацію типу АЛС-МП на 2 колійних машинах;

  - приміських пасажирських перевезень - інструкційний зйомник внутрішніх кілець буксових підшипників та підшипників вала редуктора та 1 дефектоскоп типу УД-2-70 в РПЧ Фастів.

  Інформаційно-обчислювальним центром залізниці розроблено та впроваджено: автоматизовану систему ФДМУ АРМ «Юридичні особи» в службах та підрозділах залізниці.

  Для забезпечення необхідного професійного рівня працівників залізниці, при річному плані підготовки кадрів масових професій 1500 чол., пройшли підготовку 2525 робітників (168,3%), у тому числі в Київській технічній школі, при плані 560, отримали професію - 721 робітник (128,7%).

  При річному плані підвищення кваліфікації кадрів масових професій 6000 робітників пройшли підвищення кваліфікації 8267 (137,8%), у тому числі у школах передових прийомів та методів праці при плані 85 робітників підвищили кваліфікацію 203 робітники (238,8%).

  При річному плані підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів 610 осіб пройшли курси підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації 641 особа, що складає 105,0%.

  При річному плані підвищення кваліфікації керівників середньої ланки 682 особи підвищили кваліфікацію 683 особи, також проведено 2809 тематичних короткотермінових семінарів для керівників та спеціалістів.

  З метою якісного кадрового забезпечення та сприяння в набутті вищої освіти учнівською молоддю, здійснювалась оплата за навчання у вищих навчальних закладах працівників залізниці та їхніх дітей, які набувають спеціальність, необхідну для залізниці. Комісією залізниці з розгляду питань про оплату підготовки фахівців для залізничного транспорту прийнято рішення оплатити навчання 52 особам на суму 249,3 тис. грн., у тому числі:

  - 8 осіб - діти працівників залізниці (денна форма навчання);

  - 44 особи - працівники залізниці (заочна форма навчання).

  Також надавалась безпроцентна цільова позика на оплату за навчання 7 працівникам залізниці на загальну суму 26,0 тисяч гривень.

  Отримують винагороду громадські інспектори з безпеки руху поїздів. У 2008 р. за сумлінну працю було заохочено 55 осіб на суму 19,4 тис. гривень та 9 осіб нагороджено відзнаками Південно-Західної залізниці.

  Надаються соціальні пільги сім’ям із дітьми та працюючим жінкам при народженні, усиновленні дитини відповідно до чинного законодавства та додатково надається матеріальна допомога працівникам залізниці в розмірі трьох середньомісячних заробітків. Жінкам за їх заявами надається можливість працювати за гнучким графіком.

  Надається всебічна допомога сім’ям залізничників в організації ритуалу поховання працівників залізниці та одноразова допомога сім’ям в розмірі 3-х місячних окладів померлого, а також у розмірі двох мінімальних заробітних плат працівнику залізниці у разі смерті його рідних по крові та шлюбу, пенсіонеру-залізничнику - у разі смерті його дружини або чоловіка, а також сім’ї пенсіонера-залізничника - у разі його смерті.

  За заявами працівників та пенсіонерів-залізничників протягом року надавалась матеріальна допомога для ремонту житла, яке було пошкоджене від пожежі та повені.

  При вступі у шлюб працівникам залізниці виплачується за їх заявами матеріальна допомога в розмірі місячного посадового окладу (тарифу).

  Продовжує розвиватися оздоровча сфера, поліпшуються умови лікування та відпочинку залізничників. Мережа оздоровчих закладів залізниці включає 4 бази відпочинку, 2 санаторії-профілакторії, 3 оздоровчих дитячих табори, 2 пансіонати, 1 будинок відпочинку, Медичний центр реабілітації залізничників Хмільник. У 2008 р. у відомчих оздоровчих закладах залізниці відпочило та оздоровилось 12724 осіб, у т.ч. 6168 дітей залізничників.

  У санаторіях-профілакторіях залізниці (Козятин, Жмеринка) у 2008 р. оздоровилося 1037 працівників залізниці та членів їхніх сімей.

  Протягом 2008 р. 21 працівника залізниці було нагороджено знаком «Почесний залізничник», державними винагородами відзначено 4 працівники, урядовими - 28 працівників. Дорожніми нагородами нагороджено 440 працівників: знаком «За доблесну працю на Південно-Західній залізниці» - 84 осіб, з виплатою грошової винагороди в розмірі 2000 гривень; медаллю Південно-Західної залізниці «Кращому працівнику» - 90 осіб, з виплатою грошової винагороди в розмірі 1500 гривень; знаком «За сприяння розвитку Південно-Західної залізниці» - 22 особи, з виплатою грошової винагороди в розмірі 2000 гривень; знаком «Відмінник Південно-Західної залізниці» - 40 чол., з виплатою грошової винагороди в розмірі 1200 гривень; почесною грамотою Південно-Західної залізниці - 115 чол., з виплатою грошової винагороди в розмірі 1000 гривень.

  Працівникам залізниці, які зробили вагомий особистий внесок у розвиток залізниці, та за конкретні видатні заслуги, за що були нагороджені під час роботи державними, урядовими або галузевими нагородами, в зв’язку з виходом на пенсію виплачується грошова винагорода в розмірі від 1 до 3 місячних посадових окладів.

  При звільненні працівників вперше, у зв’язку з виходом на пенсію за власним бажанням, їм виплачується одноразова допомога не менше 5-ти середньомісячних заробітків та додаткова матеріальна допомога до 5 середньомісячних заробітків у залежності від стажу роботи у галузі, якщо працівник звільнився за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію протягом двох місяців після настання цього права.

  Непрацюючим пенсіонерам, які тривалий час працювали на залізниці, за їх заявами, надавалась матеріальна допомога по оплаті рахунків за лікування у випадках виникнення тяжких захворювань та за протезування. За 12 місяців п. р. надано матеріальної допомоги на пільги ветеранам-залізничникам відповідно до зобов’язань колективного договору залізниці на суму 12862 тис. грн.

  Щорічно на залізниці проводиться День донора, за довідками ДСПК і особистими заявами працівників, які брали активну участь у здачі крові, виплачується грошова винагорода в розмірі 150 гривень кожному донору.

  За рішенням відповідної комісії залізниці оплачувались підрозділами залізниці рахунки медичних закладів із переліком ліків, які були використані при лікуванні тяжкохворих та прооперованих працівників залізниці.

  Протягом року непрацюючі пенсіонери-залізничники мали змогу отримати добровільне страхування в СК «Нафтагазстрах» та «ІнтерЕкспрес», 24012 непрацюючих пенсіонерів залізниці мають змогу двічі на рік безкоштовно лікуватися у відомчих медичних закладах залізниці, за них проведено фінансування на добровільне медичне страхування у сумі 1564,0 тисячі гривень.

  Хочу відзначити, що у ці непрості часи основним завданням колективу залізниці є повне й якісне забезпечення потреб економіки держави і населення у перевезеннях вантажів і пасажирів та збереження професійного кадрового складу залізничників сталевої магістралі.

  При належній творчій ініціативі, за умов постійного пошуку нестандартних шляхів вирішення давно назрівших проблем, винахідливості, господарської розпорядливості багато можна досягти власними силами, і це може стосуватися не лише процесу заробляння коштів, а й того, наскільки вони ефективно витрачаються.


  Доповідь голови Дорпрофсожу А.О. Фурси

  Колективний договір між ДТГО «Південно-Західна залізниця» та Дорожнім комітетом профспілки залізничників і транспортних будівельників України у 2008 р. сприяв виконанню залізницею планово-виробничих показників за рахунок досягнення соціальної злагоди в трудовому колективі.

  Дорпрофсож спільно з адміністрацією залізниці постійно працює над розширенням пакета соціальних пільг і гарантій, передбачених колдоговором з урахуванням фінансово-економічних результатів роботи залізниці. Протягом року прийнято 20 змін і доповнень до дорожнього колективного договору, які направлені на підвищення соціального захисту працівників, пенсіонерів та інших категорій залізничників. Зміни і доповнення внесені до розділів «Оплата праці», «Робочий час і час відпочинку», «Зміни в організації виробництва і праці», «Охорона здоров’я і медичне обслуговування», «Соціальні гарантії, пільги та компенсації». Для забезпечення витрат, пов’язаних з фінансуванням пільг і гарантій, що передбачені колективним договором, було направлено 118,1 млн. грн.

  Дорпрофсожом разом з адміністрацією проведено роботу по захисту соціально-економічних інтересів працівників залізниці при розгляді у Шевченківському районному суді та Апеляційному суді м. Києва цивільних справ за позовом дорожньої профспілкової організації вільної профспілки машиністів України Південно-Західної залізниці до Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця», дорожнього комітету профспілки залізничників і транспортних будівельників України Південно-Західної залізниці про визнання недійсним їх спільного рішення щодо продовження на 5 років строку дії дорожнього колективного договору. Судові справи вирішено на користь трудового колективу залізниці.

  Дорпрофсож протягом звітного періоду постійно працював над виконанням прийнятих зобов’язань щодо представлення інтересів залізничників та захисту їхніх соціально-економічних і трудових прав. Здійснював громадський контроль за виконанням адміністрацією зобов’язань з питань оплати праці, робочого часу і часу відпочинку, забезпечення зайнятості, створення безпечних і безаварійних умов праці.

  Значне зниження обсягу перевезень у IV кварталі минулого року негативно вплинуло на розмір заробітної плати працівників, виконання умов трудових договорів. У таких складних умовах працівники з розумінням ситуації підтримували дії адміністрації на подолання наслідків зниження обсягів робіт, при цьому спрямовували свої дії на виконання виробничих завдань, підвищення ефективності і якості своєї праці, дотримання трудової дисципліни, раціонального використання матеріальних ресурсів. У цілому ними виконано зобов’язання щодо розділу «Трудові відносини».

  Для надання працівникам консультацій та пояснень щодо діючих нормативних актів з питань оплати праці, розрахунків різних виплат, допомоги сім’ям з дітьми, а також допомоги при розгляді трудових та інших конфліктів на станціях, залізничних вузлах і в структурних підрозділах проведено 42 заходи під назвою «День трудового права». Вони супроводжувались лекціями і бесідами з питань законодавства про працю і сприяли підвищенню правових знань працівників залізниці та зменшенню кількості випадків порушень їхніх трудових прав з боку посадових осіб.

  Дорпрофсож, територіальні і первинні комітети профспілки залізничників і транспортних будівельників протягом року відслідковували стан справ у сфері дотримання адміністрацією індивідуальних і колективних інтересів залізничників. Було підготовлено і розглянуто профкомами всіх рівнів 68 питань, у тому числі на засіданні президії дорожнього комітету:

  - про попередні підсумки огляду-конкурсу на кращу профспілкову організацію щодо громадського контролю за використанням робочого часу за 2007 р.;

  - про заходи Дорпрофсожу в рамках оголошеного 2008 року - роком громадського контролю за використанням робочого часу працівників під гаслом «Відпрацьованому часу - гарантовану оплату!»;

  - про погодження норм допоміжного часу, підготовчо-заключних дій і регламентованих технологічних перерв для локомотивних бригад на термін дії графіка 2008 - 2009 років руху поїздів;

  - про виконання адміністрацією ДТГО «Південно-Західна залізниця» норм законодавства та колективного договору при проведенні реорганізації структурних підрозділів або частковому зупиненні виробництва;

  - про хід виконання постанови президії Дорпрофсожу від 25.12.2007 р. пр. №8 «Про забезпечення норм колективного договору залізниці в структурних підрозділах служби воєнізованої охорони»;

  - про звернення начальника залізниці О.М Кривопішина щодо збереження кадрового потенціалу залізниці в умовах зниження обсягів перевезень, погіршення фінансово-економічних показників тощо.

  Це сприяло забезпеченню надання працівникам залізниці відповідних пільг і гарантій та захисту їхніх трудових прав.

  Оплата праці працівників залізниці здійснювалась відповідно до розділу колективного договору залізниці згідно з «Положенням про умови оплати праці працівників залізничного транспорту України», що є додатком до колдоговору.

  У звітному періоді тарифні ставки та посадові оклади працівників підвищувалися 5 разів (з 01.01.08 p. - на 3%; з 01.04.08 p. - на 5%; з 01.05.08 p. - на 5%; з 01.07.08 p. - на8%; з 01.09.08 р. - на 5%).

  Досягнутий у 2007 р. рівень середньомісячної заробітної плати (1853 грн.) у 2008 р. вдалося збільшити на 36,9% (на 683,90 грн.) і довести до 2536,90 грн. Середньомісячний розмір премії по залізниці в 2008 р. відносно основної заробітної плати склав 19,4%.

  Заробітна плата впродовж звітного періоду адміністрацією виплачувалась стабільно. Однак мали місце випадки невиплати матеріальної допомоги на оздоровлення. Не завжди дотримувався встановлений відповідно до законодавства порядок виплати зарплати за дні перебування у відпустці. Такі порушення були допущені в деяких структурних підрозділах галузевих служб.

  Дорпрофсожом Південно-Західної залізниці проведено низку заходів з метою участі в міжнародній акції «Всесвітній день дій профспілок за гідну працю».

  Так було організовано проведення перехресних перевірок структурних підрозділів залізниці щодо дотримання роботодавцями норм трудового законодавства, наявності та відповідності законодавству і галузевим нормативам «Правил внутрішнього трудового розпорядку», застосування підсумованого обліку робочого часу, обліку надурочних годин (статистичні дані, фактична їх кількість, застосування відповідних статистичних форм), порядку залучення працівників до роботи у вихідний день, дотримання законодавства про відпустки. Встановлено, що в структурних підрозділах ще мають місце порушення з вищезазначених питань.

  У 2008 р. було продовжено роботу з громадського контролю за обліком і оплатою відпрацьованого часу. Протягом 2008 р. дорожньою профспілковою організацією проводилась робота по здійсненню громадського контролю під гаслом «Відпрацьованому часу - гарантовану оплату!». Кращих результатів у цій роботі досягли Конотопська та Козятинська територіальні профспілкові організації, первинні профспілкові організації Козятинського будівельно-монтажного експлуатаційного управління, ст. Ворожба, дистанції колії ст. Конотоп, дистанції колії ст. Фастів, локомотивного депо Дарниця.

  Дорожній профспілковий комітет протягом року контролював процес додержання адміністрацією умов колективного договору і трудового законодавства при проведенні змін у структурі залізниці. Зверталася увага на забезпечення трудових прав працівників, робочі місця яких підлягали скороченню, на зменшення для них негативних наслідків від таких скорочень.

  Правова інспекція праці дорожньої профспілкової організації Південно-Західної залізниці, згідно з п. 9.8 колдоговору у 2008 р., займалась правовим забезпеченням одного з основних завдань профспілки - здійснення громадського контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про працю та норм колективних договорів. Правові інспектори праці сприяли профспілковому активу в здійсненні ними громадського контролю за дотриманням щодо членів профспілки законодавства про працю на підприємствах, в організаціях і установах. Проведено перевірки на 160 підприємствах, організаціях та установах. При цьому виявлено 806 випадків порушень законодавства і норм колективних договорів. Протягом року правовими інспекторами праці проведено значну роботу по захисту трудових прав працівників, їм повернуто незаконно утриманих чи недоплачених коштів на суму 2887,93 тис. гривень.

  Разом з тим протягом звітного періоду не виконано у повному обсязі 16 подань правових інспекторів щодо усунення недоліків у дотриманні трудового законодавства, що більше, ніж у 2007 р. Так, по Київському регіону не виконано 12 з 19 подань, а по регіону, де діє Конотопський терком, відповідно 3 з 43.

  Протягом звітного періоду всі підприємства та підрозділи залізниці перебували під постійною увагою з боку дорожнього комітету, технічної інспекції праці Дорпрофсожу та представників профспілки з охорони праці щодо виконання зобов’язань розділу «Поліпшення умов і охорони праці».

  Фінансово-економічний стан залізниці у 2008 р. сприяв вирішенню проблем з охорони праці та покращення умов праці і побуту залізничників, на що витрачено понад 36,7 млн. грн.

  Протягом року продовжувались роботи з приведення в належний стан санітарно-побутових приміщень підприємств, будинків та кімнат відпочинку локомотивних бригад, кімнат для прийняття їжі, їдалень, кімнат для сушіння спецодягу, спецвзуття та інші заходи.

  Стан справ на залізниці свідчить про деяке покращення охорони праці впродовж звітного періоду. Так, у 2008 р. на залізниці допущено 36 випадків виробничого травматизму при 48 випадках у 2007 р.

  Разом з тим у звітному періоді збільшилась кількість випадків травматизму із смертельним наслідком - 6 проти 3-х у 2007 р. та інвалідних - 6 проти 5-ти в 2007 р.

  Найбільше випадків виробничого травматизму допущено на підприємствах служби колії - 14, у тому числі 3 зі смертельним та 3 з інвалідним наслідками, у пасажирському господарстві - 8, у тому числі 1 з інвалідним наслідком. Смертельні випадки допущені також у локомотивному господарстві - 1, службі електропостачання - 1, службі приміських перевезень - 1. Випадки виробничого травматизму з інвалідним наслідком мали місце в Київській дирекції залізничних перевезень, службі сигналізації та зв’язку.

  Абсолютна більшість нещасних випадків сталася внаслідок особистої необережності потерпілих, порушення ними вимог інструкцій охорони праці та невиконання технологічного процесу та посадових обов’язків керівниками середньої ланки.

  У зв’язку з погіршенням стану з виробничим травматизмом та різким збільшенням кількості нещасних випадків запроваджувався особливий режим з охорони праці з 30.03.2008 р. по 30.05.2008 р. у пасажирській службі, з 07.05.2008 р. по 06.06.2008 р. - у службі вагонного господарства та службі електропостачання, з 30.04.2008 р. по 06.06.2008 р. - у службі колійного господарства.

  У структурних підрозділах залізниці в минулому році мали місце 10 випадків смерті працівників на робочому місці, що на 1 випадок більше, ніж у 2007 р.

  Протягом 2008 р. технічною інспекцією та представниками теркому перевірено 94 підприємства, в тому числі 11 разом з органами державного нагляду та службою охорони праці залізниці. Було виявлено 211 порушень нормативних актів з охорони праці. Керівникам структурних підрозділів направлено 39 подань щодо усунення виявлених порушень. Особлива увага приділялась підприємствам та підрозділам, де сталися випадки виробничого травматизму.

  На засіданнях президії Дорпрофсожу та теркомів розглянуто 18 питань з охорони праці, покращення побуту працюючим жінкам, приведення в належний стан санітарно-побутових приміщень, будинків та кімнат відпочинку локомотивних бригад, забезпечення працюючих спецодягом та спецвзуттям, виконання угод охорони праці та інше.

  Протягом 2008 р. разом зі службою охорони праці проведено 9 семінарів з навчання та перевірки знань у 612 командирів виробництва, в тому числі по охороні праці - 98 осіб, по правилам котлонагляду - 220 осіб, по електробезпеці - 294 особи.

  Одним із головних напрямків роботи дорожнього комітету профспілки у 2008 р., як і у попередні роки, була і залишається організація оздоровлення працівників і членів їхніх сімей.

  Виконуючи зобов’язання колективного договору по оздоровленню залізничників та членів їхніх сімей, завдяки взаємодії з адміністрацією залізниці, минулого року було оздоровлено 12724 працівників залізниці та членів їхніх сімей, у тому числі в пансіонаті «Променистий» оздоровлено 3556 чол. Значний внесок в оздоровлення працівників залізниці внесли в 2008 р. МЦРЗ «Хмільник», в якому на пільгових умовах пролікувалося 2000 залізничників, санаторії-профілакторії ст. Жмеринка та ст. Козятин, в яких оздоровлено 1037 працюючих.

  У минулому році працівники залізниці пройшли санаторне лікування та оздоровлення в пансіонатах і санаторіях м. Трускавця, в Кончі-Заспі та Закарпатті.

  У літній оздоровчий сезон 2008 р. оздоровлено 6168 дітей працівників залізниці, в тому числі 2540 дітей за кошти профбюджету та кошти Фонду соціального страхування. Влітку функціонували 3 оздоровчі табори - на залізничних вузлах Конотоп та Жмеринка, а також пансіонат «Променистий», в яких відпочили 3628 дітей залізничників, у тому числі: в дитячому оздоровчому таборі «Променистий» м. Євпаторія - 2128 дітей, у дитячих оздоровчих таборах «Дубки» та «Зорька» - 1500 дітей.

  Питання оздоровлення працівників залізниці має не тільки важливе соціальне, а й економічне значення. Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності працівників залізниці в 2008 р. дещо знизилась у порівнянні з 2007 р. та становить 81,5 (у 2007 р. - 86,6) випадки на 100 працюючих та 907,9 (у 2007 р. - 977,9) дні на 100 працюючих. Тобто кожний працівник залізниці в минулому році хворів 9 днів. За минулий 2008 р. на виплату допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (перші п’ять днів) залізниця витратила 34,8 млн. грн., що на 7 млн. грн. перевищило витрати 2007 р.

  Для проведення Новорічних та Різдвяних свят відповідно до спільної постанови керівництва залізниці і Дорпрофсожу було придбано новорічних подарунків на суму 32,5 тис. грн. На Новорічних дитячих святах тільки в театральних закладах Києва побувало 5,5 тис. дітей залізничників, у тому числі в Національному цирку - 3700 дітей, центрі розваг «Дивосвіт» - 800 дітей, ляльковому театрі - 850 дітей. Завдяки діючій нормі дорожнього колективного договору щодо безкоштовного перевезення дітей на святкові заходи профспілковими працівниками і активом дорожньої профорганізації було проведено роботу задля супроводу дітей до Києва та у зворотному напрямку на вищезазначені Новорічні вистави.

  Важливе значення в збереженні здоров’я працівників залізниці має організація фізкультурно-масової роботи на підприємствах, пропаганда здорового способу життя. Протягом року Дорпрофсож спільно з адміністрацією брав активну участь у підготовці та проведенні змагань серед трудових колективів залізниці з різних видів спорту. Були проведені спартакіади серед колективів підприємств залізниці з футболу, волейболу та шахів. Спортивні колективи залізниці брали участь у спортивних заходах, які проводила Укрзалізниця.

  У 2008 р. проводилася робота з метою покращення матеріально-технічної бази спортивних об’єктів залізниці. Продовжувалася реконструкція стадіону «Локомотив» у м. Києві, що дозволило покращити умови для занять фізичною культурою та спортом.

  Мережу медичних закладів залізниці представлено 19 медичними закладами, де працює 988 лікарів, 2543 середніх та 1428 молодших медичних працівників. Ліжковий фонд медичних закладів складає 1865 ліжок. Усього в медичних закладах залізниці у 2008 р. у стаціонарних умовах отримали лікування 60441 хворих, у тому числі залізничників 43960 чол.

  При медичних закладах Південно-Західної залізниці створено 16 лікарсько-експертних комісій, що провели медичні огляди 31802 працівників, робота яких по-в’язана з безпекою руху на транспорті.

  В умовах недостатнього бюджетного фінансування робота медичних закладів залізниці в значній мірі забезпечується за рахунок фінансової допомоги залізниці. У 2008 р. медичні заклади додатково отримали від залізниці більше 16 млн. грн. у вигляді фінансової допомоги. Активна позиція керівництва залізниці та Дорпрофсожу щодо сприяння у добровільному медичному страхуванні працівників залізниці та пенсіонерів залізничного транспорту дозволила додатково залучити для потреб медичних закладів у 2008 р. близько 14,5 млн. грн.

  Дорпрофсож вважає, що вдосконалення соціально-економічних відносин між трудовим колективом і адміністрацією Південно-Західної залізниці, підвищення ефективності соціального партнерства дозволять і надалі створювати на залізниці атмосферу порозуміння, взаємної відповідальності, недопущення соціальної напруги в трудових колективах, що сприятиме виконанню поставлених перед колективом завдань у перевезенні пасажирів та вантажів.


  На зв’язку – Конотоп: Перемагати стало традицією

  Піддаватися панічному настрою з приводу економічних негараздів було б помилкою. Це - не безвихідь. Складно, важко, та працювати треба. І коли взяти роботу залізничників Конотопської дирекції, то початок року для них пройшов під гаслом «Не здаватися!». Дирекція в січні й лютому завдання відправки вантажів виконала. Так само намагалася справитися вона і з планом навантаження в березні.

  12 березня 2009 р. увійде в місцеву залізничну історію обов’язково. Цього дня трудовому колективу дирекції вручено перехідний прапор переможця галузевого змагання і диплом за перше місце. Нагороди вручали заступник начальника головного управління перевезень Укрзалізниці Микола ТОПЧІЄВ і заступник начальника Південно-Західної залізниці - начальник служби перевезень Іван ФЕДОРКО.

  Вітаючи конотопчан, Микола Топчієв пригадав, що таку почесну місію від керівництва галузі і профспілки залізничників він мав у 2006 р. Приємний факт: перемагати тут стає вже традицією. На його думку, основне своє завдання - забезпечувати безперешкодний і швидкий пропуск вантажів та перевезення пасажирів на магістралі Київ - Москва - дирекція виконує бездоганно. А запорукою успіху є «здоровий, міцний, творчий колектив залізничників з нормальним керівництвом».

  Микола Топчієв, коротко охарактеризувавши основні проблеми роботи галузі у кризовий період, підкреслив, що основним завданням сьогодні є економія і зменшення експлуатаційних затрат.

  Про славні трудові традиції говорив й Іван Федорко. Їх започатковано в минулі десятиліття, у роки, коли цей структурний підрозділ залізниці очолювали Борис Олійник, Анатолій Сорока й Іван Назаренко, зараз вони примножуються та міцнішають, естафету високого професіоналізму, самовідданості залізничній справі підхоплює молоде покоління залізничників. Але одну традицію, на його думку, слід ламати. Це - вручати прапор переможця галузевого змагання конотопчанам не через два, а щороку за заслуги перед галуззю. Присутнім у залі така пропозиція сподобалася.

  Від залізничників регіону виступив заступник начальника Південно-Західної залізниці - начальник Конотопської дирекції залізничних перевезень Дмитро КУШНІР. Він подякував керівництву галузі за високу нагороду, зауваживши, що успішний підсумок року - це результат роботи всіх залізничників регіону: працівників станцій, локомотивних і вагонних депо, дистанцій сигналізації та зв’язку, електропостачання, колії, захисних лісонасаджень, колійних машинних станцій, будівельно-монтажного експлуатаційного управління, відбудовного поїзда. Без злагоди, взаєморозуміння і взаємопідтримки на успіх можна було б і не розраховувати.

  На фото: диплом за зайняте перше місце у галузевому виробничому змаганні 2008 року вручає начальникові Конотопської дирекції залізничних перевезень - заступнику начальника Південно-Західної залізниці Дмитру КУШНІРУ заступник начальника головного управління перевезень Укрзалізниці Микола ТОПЧІЄВ.

  Микола ПАЦАК

  Олександр ЗДОРОВИК: «Хоча ми на запасній колії...»

  Коли пожежні сплять - людям спокійно живеться. Така фраза вже давно на слуху. Щоправда, її варто сприймати навпаки - пожежні лише тоді спокійно сплять чи залишаються без роботи, коли у людей усе гаразд: нічого не горить, ніхто не потрапляє в біду. На залізниці цей вислів можна віднести не лише до пожежних, а й до фахівців відновлювальних поїздів. Адже і вони виконують свої безпосередні обов’язки, коли на залізниці трапляється надзвичайна ситуація. А в інший час…

  - Чи часто ви байдики б’єте? - запитую начальника відновлювального поїзда ст. Гречани.

  - Дивлячись, що ви у це поняття вкладаєте, - з посмішкою відповідає Олександр ЗДОРОВИК. - Коли говорити про виїзди за прямим призначенням - на ліквідацію аварій чи катастроф та відновлення руху поїздів, - то нинішнього та й минулого року нам жодного разу не доводилось такого робити. І це добре, адже наша залізниця не понесла зайвих збитків. Однак така ситуація аж ніяк не означає, що увесь цей час ми байдикували. На кожен день у нас заплановані конкретні роботи чи заняття. Періодично проводились навчання та тренування із розгортанням техніки. А минулого року за рахунок виконання підрядно-договірних робіт - а це викладання мостових прогонів на автомобільних та залізничних мостових розв’язках нашими кранами заміна дизель-електричних установок і деякі інші роботи - нами зароблено понад 30 тис. гривень. Наші тягачі були задіяні при заміні мостової ферми на залізничному мосту через Південний Буг біля станції Гнівань. Із наших фахівців також сформовано спеціальну бригаду, яка займається вирубуванням кущів та викошуванням бур’янів. Вони вже надали допомогу під час наведення порядку на багатьох залізничних станціях.

  Вислухавши доволі аргументовану розповідь від начальника відновлювального поїзда, цікавимося - що ж являє собою ввірене йому господарство. Територія для нього відведена невелика. Але використовується вона доволі ефективно. Та й погляд тішить хороший стан. Тут і необхідні споруди та під’їзні колії, на яких власне й «квартирує» рухомий склад поїзда - спеціальні вагони та платформи із крановим обладнанням та технікою. Але тут уміло розмістили й полігон для проведення практичних тренувань. Вигода від цього очевидна - для проведення занять не потрібно виводити відновлювальний поїзд на значну відстань і навіть за межі власної території. Так зроблено чи не в єдиному подібному підрозділі на нашій залізниці.

  - Переможцями у змаганні у минулому році вас визнали лише за те, що жодного разу не виводили поїзд за межі власної території? - продовжую провокувати своїми запитаннями на відверту розмову Олександра Здоровика.

  - При оцінюванні нашої роботи до уваги бралось чимало чинників, - пояснює мій співрозмовник. - Серед них - справність техніки та якість її утримання, виконання вимог щодо охорони праці, відсутність порушень трудової дисципліни, якість проведення занять та учбових зборів. Та чи не найголовнішим є рівень підготовки фахівців. А у нас практично всі достатньо підготовлені. Серед них варто назвати й кращих - машиністи крана Володимир Приходько та Микола Черевичник, машиніст бульдозера Антон Малишевський, слюсар з ремонту електрообладнання Михайло Тібекін.

  До сказаного варто додати, що й начальник відновлювального поїзда Олександр Здоровик, і його заступник Леонід ГОДОВАНЮК - досвідчені фахівці. Вони згуртували цей колектив і вміло спрямовують його зусилля на досягнення високих результатів. І хоча відновлювальний поїзд на ст. Гречани тривалий час стоїть на запасній колії, він у будь-який час готовий до виїзду для виконання робіт за призначенням.

  Никифор ФОКС

  Колійна весна Не є «баластом» для залізниці

  Коли мова заходить про колійні машинні станції (КМС), то ми цікавимось, скільки кілометрів (метрів) рейко-шпальної решітки викладено тим чи іншим підрозділом. От і в розмові з начальником КМС-276 Дмитром КРАВЧУКОМ запитав про це.

  - Жодного, - пролунало у відповідь.

  Ніяковію від його лаконічності. І…

  - Просто ми не виконуємо такі роботи, - помітивши моє здивування, продовжив свою відповідь Дмитро Іванович. - У нас інша специфіка. Щоб прокласти чи відновити залізничну колію, необхідно створити її основу - земляне полотно. А для цього потрібно спрофілювати поверхню (зняти пагорби та засипати яри), укласти водопропускні труби, дренажі, лотки-жолоби, улаштувати кювети, спорудити підпірні стінки, контр-банкети, привантажувальні берми, виконати й деякі інші роботи. Як вам наша термінологія? Обсяги також здивують. Саме цим й займається наш колектив.

  І хоча під час реконструкції та капітального ремонту колії її верхня будова, як правило, укладається на старе земляне полотно, фахівцям КМС-276 без роботи нудьгувати не доводиться. Лише минулого року вони у споруди земляного полотна вклали 125 тис. м куб. щебеню, піщаного баласту та щебеневого відсіву. Ними розроблено майже 30 тис. м куб. місцевого ґрунту, продовжено на 45 м відчутні водопропускні труби, вкладено майже 400 м куб. залізобетонних виробів, на 200 м споруджено дренажі... Здано в експлуатацію після капітального ремонту вісім залізничних об’єктів на суму майже 10 млн. грн. Крім того фахівці КМС-276 виконували роботи з облаштування лівобережного та правобережного підходів до мосту через р. Дніпро на перегоні Дарниця - Київ-Московський, споруджували земляне полотно для під’їзної колії від ст. Товкачівська до ВАТ «Овруцький ГЗК «Кварцит». Працювали вони й на інших об’єктах, що дозволило заробити ще майже сім мільйонів гривень.

  Багато це чи мало? У відповідь на це запитання почув, що планове завдання минулого року цей підрозділ виконав на 107%, а в грошовому еквіваленті сума перевищила 15 мільйонів гривень. І за результатами роботи у першому півріччі минулого року трудовий колектив під керівництвом Дмитра Кравчука визнано найкращим серед усіх КМС Укрзалізниці. Йму було вручено перехідний прапор та грошову винагороду.

  - У нас усі люди пра-цьовиті, - зазначив у подальшій розмові Дмитро Іванович. - А коли вести мову про кращих, то варто назвати успіхи виконавця робіт Миколу ПАСАТЮКА, майстра Володимира ШАДЮКА, машиніста бульдозера Сергія ДОВГАНЯ, машиніста екскаватора Сергія ШПАКА, водія автокрана Олександра ГОНЧАРА, машиніста думпкарних вагонів Василя ЗАМРІЯ, монтера колії Віктора ПОПОВА, слюсаря з ремонту автомобілів Івана МАЦІЄВСЬКОГО та багатьох інших. Завдяки їх старанню і вдалось досягти високих результатів у нашій роботі.

  Тож КМС-276 минулого року працювала успішно. А як розпочався для цього колективу нинішній трудовий рік? Відповідаючи на це запитання, керівник структурного підрозділу, зокрема, зазначив:

  - Зимовий період, коли земляні роботи не виконувались, ми використали для ремонту наявної у нас автомобільної та спеціальної техніки, яка за віком далеко не нова. А ще займались виготовленням залізобетонних виробів, а також облаштуванням і ремонтом турних вагонів, думпкарів, тощо. І на сьогодні основні ремонтні та підготовчі роботи завершено.

  З подальшої розмови із Дмитром Івановичем дізнався, що протягом поточного року його підлеглим належить потрудитись на 25 об’єктах, які розташовано на території десяти дистанцій колії, здебільшого нашої залізниці. Там вони будуть укладати дренажний та розробляти місцевий грунт, продовжувати водопропускні троси, укладати лотки-жолоби, інші залізобетонні вироби... Іншими словами - закладати та ремонтувати земляне полотно, на яке прокладатимуть шпали та рейки. При цьому нинішнього року їм належить зробити значно більше, ніж торік. Адже згідно з плановим завданням передбачено освоїти майже 18 млн. грн., це на чотири мільйони більше, ніж у 2008 р.

  А щоб справитись із новим і доволі об’ємним завданням, фахівці КМС-276 не гають часу. Вони уже розпочали новий сезон. Днями потяг, на який завантажено спеціальну техніку цього структурного підрозділу, відправився із ст. Гречани і попрямував на Одеську залізницю. Там на дільниці Грейгове - Горохівка вони розпочинають облаштування насипу під другу колію. А для цього їм необхідно продовжити водопропускні труби загальною довжиною майже 50 метрів, перемістити десятки тисяч кубічних метрів землі та вкласти у залізничну насип до 50 тис. м куб. щебеневого відсіву, піщаного баласту та щебеню.

  Незабаром й інші виконробські дільниці виїдуть на визначені їм об’єкти, щоб закладати баласт в основу для сталевих магістралей, без якого не зможе надійно діяти колійне господарство, а, значить, і залізниця.

  Никифор ЛИСИЦЯ

  Приїхали? Із власної кишені

  З кінця 2008 - початку 2009 р. почастішали випадки крадіжок майна залізниці. Очевидно, про корпоративну відповідальність, елементарну порядність вповні забули керівники підприємств (втративши пильність, не бачать в себе «під носом» потенційних крадіїв). Отже, намагаючись урвати, члени локомотивних бригад з моторвагонного депо Чернігів, локомотивних депо Дарниця, Козятин, Жмеринка дозволяють собі злити з паливного бака дизельне пальне за багатьма методами.

  Тягнуть безпосередньо з паливної магістралі локомотива, матеріального складу, комори тощо. Іноді логіка злодюжок вражає. Один працює на добре оплачуваній роботі, наприклад, на посаді машиніста тепловоза, але втрачає її через солярку. Закінчивши зміну, він зливає з паливного бака «власного» локомотива кілька десятків літрів дизельного пального і… попадає до рук міліції або відомчої охорони. А там - притягнення до кримінальної відповідальності. Автоматично - звільнення з роботи. До керівників, які дозволяють собі втрачати пильність у справі забезпечення схоронності майна залізниці, цілком зрозуміло, застосовуються адміністративні стягнення.

  За оперативною інформацією, наданою співробітниками Лінійного управління МВС України на Південно-Західній залізниці, нещодавно випробували злодійську фортуну саме локомотивники. У випадку, коли спільно діяли машиніст тепловоза ЧМЕ-3Т із оборотного депо ст. Фастів-2 Ц. та його помічник Х., було поцуплено 200 літрів пального. Апетит у ділків розігрався на одній з колій вантажного двору ст. Біла Церква. Проте урвалося їхнє «щастя». Хапуг схоплено на місці злочину. Можливо, Ц. та Х. змогли б уникнути відповідальності. Дуже зухвало діяли злодюжки, зливаючи декілька десятків літрів із бака. Але, як свідчить народна мудрість, скільки б нитці не витися…

  Певен, час вже керівникам підприємств, профспілковому активу, ветеранам-активістам роз’яснювати людям: все, що робиться на нашій магістралі, спрямовано на покращення виробничих і побутових умов залізничників, для забезпечення безпеки їхньої праці, врешті-решт на те, щоб їхня зарплата була конкурентноздатною в наш непростий час. А від цього залежить добробут багатьох сімей. Важливо допомогти зрозуміти: взявши, на думку деяких, те, що «погано лежить», вони беруть врешті-решт із власної кишені.

  Іван СОТНИКОВ

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05