РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 11 (25 березня 2010) 

 • Проінформований - отже озброєний

  Питання охорони праці на залізниці - одне з найважливіших. На цій тезі особливий наголос зробив начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН під час підбиття підсумків роботи із забезпечення охорони праці за минулий рік.

  За участі представників усіх залізничних дирекцій та підприємств, підпорядкованих столичній магістралі, було проаналізовано стан профілактичної роботи з охорони праці і заплановано додаткові заходи щодо попередження виробничого травматизму. Головна вимога - це підвищення особистої відповідальності кожного залізничника. Особливий акцент робиться на відповідальності посадових осіб, які мають забезпечувати нормальне функціонування системи оперативного контролю за станом охорони праці.

  Звернімося для прикладу до діяльності у цьому напрямку Київської дирекції залізничних перевезень.

  За словами в.о. начальника сектору охорони праці Київської дирекції залізничних перевезень Тетяни ТИХОЇ, робота в цьому напрямку проводиться постійно. Затверджений річний «План заходів щодо попередження випадків виробничого травматизму на 2010 рік» допомагає скорегувати дії керівництва та посилити контроль на тих дільницях, де потрібно змінити ситуацію на краще. А ще вносяться конкретні пропозиції щодо усунення недоліків. Саме тому він й складається із тридцяти пунктів.

  - Передусім, зазначу, - розповідає Тетяна Василівна, - що керівництво столичної магістралі та Київська дирекція не заощаджують на створенні здорових і безпечних умовах праці залізничників. Минулого року на заходи з охорони праці витрачено понад один мільйон гривень. Тож здоров’я та життя наших працівників для нас є пріоритетними. Особлива увага приділялася тим підприємствам, на яких було допущено травматизм. Щоправда, ми мали два нещасних випадки, непов’язані з виробництвом. Кожна подія, яка має місце на Київській дирекції, глибоко аналізується, адже без усіх подробиць і фактів того чи іншого випадку не можливо зробити належних висновків. Жодне підприємство дирекції не залишається без нашої уваги. Крім того, недоцільно звинувачувати у проблемі лише травмованих. Напевно, це було б дуже просто. Можливо, з нашого боку також допущено помилки, недостатньо проведено профілактичну роботу. Тому під нашим постійним наглядом - створення безпечних і належних санітарно-гігієнічних умов праці та побуту на робочих місцях. У «Дні охорони праці» складаємо перелік питань, які варті особливої уваги, а потім формуємо теми для семінарів, навчань.

  Для забезпечення організації роботи з охорони праці у відновному поїзді №3174 станції Дарниця введено нову посаду - інженера з охорони праці. Спеціалісту в його роботі прийдеться несолодко, адже на цьому підприємстві велика кількість об’єктів підвищеної небезпеки. Це і вантажопідйомні крани, металообробні і шліфувальні верстати, газові й кисневі балони, що працюють під тиском і т. ін.

  Упродовж останніх років першочерговим є проведення ступеневого оперативного контролю за станом охорони праці, як одного з основних видів контролю в підрозділах дирекції, створення безпечних умов праці на робочих місцях. Не секрет, що велика кількість травмувань відбувається через порушення трудової та виробничої дисципліни. Це, так званий, людський фактор. Водночас дирекція особливу увагу приділяє не тільки робочим місцям та належним умовам праці, а й своєчасному контролю за об’єктами підвищеної небезпеки. Такими є котли, посудини, що працюють під тиском, вантажопідйомні крани. Ми весь час наголошуємо на наших семінарах, що проведення своєчасного технічного огляду допоможе уникнути багатьох неприємних ситуацій, - додала наостанок Тетяна Тиха.

  Окрім запланованих заходів, Київська дирекція залізничних перевезень проводить виїзні семінари. Один з таких відбувся на початку березня на ст. Ніжин. А ось школа передового досвіду пройшла на ст. Біличі. Перед цим привели в належний стан робочі місця працівників станції: чергового по станції, прийомоздавальників вантажу та багажу, товарних і квиткових касирів, станційних робітників, а також службові проходи до робочих місць. Наступну таку школу планують провести у травні на ст. Бориспіль.

  Завдяки таким виїзним семінарам вимальовується загальна картина найбільш гострих питань. Адже такі заходи наочно показують, що перед тим, як суворо питати, треба створити належні умови. Це вкрай важливо для людини, яка працює в такій складній, важливій і відповідальній сфері, як залізнична галузь. Уважне ставлення до кожного працівника, до його умов праці та побуту визначає рівень сучасного підприємства. Завдяки підтримці керівництва Київської дирекції залізничних перевезень, яке очолює начальник дирекції - заступник начальника залізниці Володимир Осовик, сектор охорони праці вдосконалює методи роботи. Адже зрозуміло, що це питання завжди важливе для всіх залізничників; там, де інтенсивний рух, певна річ, виникають проблеми. Однак без особистої ініціативи всіх без винятку - від простого робітника до високого керівництва - успіху не буде.

  Першочергові заходи і витрати на 2010 р:

  - забезпечення спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту - 255,0 тис. грн.;

  - проведення обов’язкових попередніх, періодичних і позапланових медичних оглядів - 274,6 тис. грн.;

  - забезпечення молоком або рівноцінними харчовими продуктами за роботу у шкідливих умовах праці - 7,2 тис. грн.;

  - проведення атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці - 35 тис. грн.

  Ольга ЛИХАЧОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05