РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 9 (5 березня 2010) 

 • Талант зупиняти мить


  Валентина ЧЕЛЮСКІНА

  Світ завжди із задоволенням приймає у розпростерті обійми справжніх талантів. залізничний світ тим паче. у будь-якій з багатогранних галузевих сфер.

  ....Вона закохана у фотографію. Вона знає, що потрібно для вдалого знімку. Їй до вподоби сучасна фототехніка із фантастичними можливостями. Валентина ЧЕЛЮСКІНА - фотограф Дорожнього центру науково-технічної інформації (ДЦНТІ), беззмінний автор світлин для газети залізничників впродовж багатьох років - вважає, що вдалий кадр - це випадковість. Погоджуюсь, але із задоволенням уточнюю: Валентині Василівні таланить бувати в певний час у потрібному місці. Її роботи підтверджують стару істину, що простота є найближчою родичкою розуму і обдарування. Підтвердження тому - етюди, портрети, панорамні знімки.

  Гарний кадр. Як він народжується?! Крізь об’єктив фотоапарата кожний з нас дивиться по-своєму. Іноді помічаючи навколишню красу, часом - ні. Валентині ж вдається розгледіти безліч цікавого. Класик поезії Йоган Гете пропонував: «Спинися, мить, ти прекрасна!» Спинити? Це під силу справжньому художникові. З погляду вічності, фотомиті від В. Челюскіної є неповторними.

  Стає цілком зрозумілим, чому сьогодні Валентина Василівна «чергує» у святковому номері. Так по-журналістськи ми визначаємо вдалі роботи колег. Сьогодні напередодні Міжнародного жіночого дня ми вирішили присвятити Валентині Челюскіній сторінку. Щоб передати вам, наші читачі, красу її майстерності, її чарівність та життєлюбність. На пропозицію редакції Валентина Василівна відгукнулася не відразу. Адже робіт - сила-силенна, як вибрати ті, що по-справжньому прикрасять святкові шпальти? Часу з моменту появи пропозиції пройшло чимало. Але внутрішня цензура, яка існує у душі кожного митця, допомогла влаштувати для вас цю невеличку фотовиставку.

  Перші думки про її творчість, як про непохитну позицію особливого погляду крізь об’єктив - пильного, вдумливого, точного. Того, який відсікає другорядне і підкреслює головне. Недаремно кажуть: «об’єктивний погляд», тобто неупереджений, правдивий, чесний. Отримуючи завдання від головного редактора, який часто-густо у такі хвилини є небагато-слівним, Валентина Василівна вміє навіть із однієї, часом розпливчастої, фрази, уявити майбутній образ. І вдало відтворити його, «скинувши» на шпальту неповторну світлину. А щодо документування виробничих ситуацій на колії, у виробничому цеху і навіть високо під контактною мережею за допомогою фото-апарата - тут героїня сьогоднішнього матеріалу може позмагатися з багатьма колегами.

  Вона має досвід роботи педагогом. Проте душа мріяла про фотомистецтво...

  Колись поринути у цей світ допомогло навчання у Київському технологічному технікумі побутового обслуговування. Фотографії віддано понад два десятки років, з яких майже половину - роботі у ДЦНТІ Південно-Західної залізниці. Запевняю, спокійним її трудовий тиждень не назвеш - за завданням керівників галузевих служб вона працює над створенням фотолітопису магістралі. Спробуйте зустрітись з нею у фотолабораторії ДЦНТІ. Марна справа: на неї чекають залізничні пейзажі, об’єкти, передовики виробництва. Це, щоб згодом ті миті надовго залишилися на шпальтах газети Південно-Західної магістралі, у святкових буклетах, у книгах про столичні сталеві колії...

  Мене весь час цікавить те, як їй та її колегам удається одним кадром показати характер людини, передати її почуття? Як єдиним знімком можна розкрити душу людську, розповісти про її долю? Як не залишити сучасника небайдужим до метаморфоз у навколишньому середовищі?

  Щодня перед нашими очима постають такі собі картинки з життя. Придивіться до творів Валентини Челюскіної.

  Ось молоді і завзяті студенти милуються красою Кримських гір. На світлині царює веселий настрій, чисте повітря заполонило величезний простір не лише навколо юнаків та дівчат. Тим озоном, здається, дихає навіть глядач. Скоріше б у відпустку, така думка виникає під час огляду фотоетюдів на тему природи. Пригорнутися душею до надій юної красуні-киянки, вдивлятися у радісні очі працівниць з вагонного депо станції Козятин, мандрувати разом обширами від Сяну до Дону... Все це можливо завдяки таланту Валентини Челюскіної.

  Погоджуюсь з колегою, журналісткою «Сільських вістей» Наталією Сандрович у тому, що один-єдиний знімок про незнайомих людей може розповісти більше, ніж оповідання чи повість, а то й розлогий роман на три томи. У цьому секрет творчості справжніх майстрів. У цьому творчий здобуток і Валентини Челюскіної. Тож успішних злетів, колего! До зустрічі у наступних номерах «Рабочего слова»!

  Іван СОТНИКОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05