РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 5 (5 лютого 2010) 

 • За покликом душі

  Галина Андріївна НЕДАШКІВСЬКА - родом із Фастова. А про те, що Фастів - це великий залізничний вузол, де люди сталевих магістралей - споконвіку у шані, нагадувати немає потреби. Галина росла біля залізниці: колії проходили поряд з батьківською домівкою. Ще школяркою із задоволенням ходила допомагати залізничникам чистити стрілочні переводи від снігу. Їй подобались ці працьовиті, трохи суворі, але душевні та щирі люди, готові в будь-яку хвилину підставити плече товаришеві.

  Вже тоді у дівчини дозріло переконання: «Залізничники - не такі, як усі. Це особливі люди, залізного гарту, залізниця робить із звичайних людей богатирів». Мабуть, з тих далеких дитячих років струмлять витоки її прихильності, або, краще сказати, закоханості в залізничну справу. Ці світлі почуття й привели її до лав Київського технікуму залізничного транспорту. Роки навчання промайнули непомітно, і ось з дипломом техніка-експлуатаційника залізниць прийшла вона на цю величезну станцію із безліччю світлофорів, із численними розгалуженими коліями, по яких без зупину снують маневрові тепловози. Ст. Дарниця для тендітної маленької дівчини здавалася безмежним залізничним царством.

  Цю дату Галина запам’ятала на все життя: 2 серпня 1971 р. Чи не символічно, що її прихід на залізницю співпав із Днем залізничника? Саме так Галина це й сприйняла, так воно й сталося. Сталева магістраль - її доля.

  Перший запис у трудовій книжці: «оператор при черговому». «Оператор - це, образно кажучи, очі та вуха чергового по станції. Від правильних чітких дій операторів залежить 90% успіху роботи зміни», - каже Галина Андріївна.

  А через два неповних роки її було призначено черговою по станції. На цій відповідальній посаді вона працює й нині. Все у тій же першій зміні. Треба відзначити, що черговий по ст. Дарниця - це робота надто складна. Вимоги до ДСП тут значно більші, більші навантаження, більша відповідальність. Як справляється Галина Андріївна зі своїми обов’язками? Про це красномовно свідчать численні заохочення та подяки, яким тісно на сторінках її трудової книжки. А у 1996 р. її було відзначено вищою нагородою галузі - знаком «Почесний залізничник».

  Про неї схвально відгукується керівництво станції, товариші по роботі. Галина Андріївна може працювати на всіх чотирьох постах ЕЦ станції. І цей факт - безперечне свідчення її професійності, адже на це спроможні далеко не всі чергові. Для цього потрібні, по-перше, великий виробничий досвід, а по-друге, і це, мабуть, головне, небайдужість до своєї справи. А Галина Андріївна працює із вогником. Вона завжди бадьора, зосереджена, уважна. Вміє налаштовуватися на робочий лад, аби власні емоції, настрій не впливали на виробничий процес. Це дуже важлива якість.

  - Іноді мене запитують: чи не набридло впродовж багатьох років дивитися на те ж саме табло, робити ті ж самі рухи? Я завжди відповідаю: ні, не набридло і не набридне, бо я люблю свою роботу.

  Свій досвід залізничниця передає багатьом учням. І робить це не тільки згідно із професійними канонами, а й за покликом душі. Тому й не дивно, що серед її учнів чимало фахівців, які досягли досить високих щаблів. Це й Павло ЗІнЧенко, колишній начальник станції, а нині - начальник відділу перевезень дирекції; і Богдан МарЧук, заступник начальника станції з технічної роботи; і Анатолій ТимЧенко, який працює зараз на відповідальній посаді в Укрзалізниці та багато справжніх залізничників.

  - Скільки ж фахівців пройшло у вас школу? - запитую.

  - Важко перелічити, - відповідає Галина Андріївна. - Мабуть, з півсотні, а то й більше... Підготувати справжнього професіонала - справа досить складна. Це потребує й часу чималого, а головне, взаємної зацікавленості, прагнення, терпіння. Кажуть, що я - суворий вчитель. Можливо. Проте мені досі мої учні вдячні за науку. Навіть ті, хто працює вже в іншому місці, частенько телефонують, запевняють, що школа Дарниці багато чого їм дала для залізничного життя.

  Є в нас у зміні, як кажуть, професіонали своєї справи. Ольга Царук, можна сказати, - оператор від Бога і людина прекрасна. До речі, й чоловік її Петро Царук працює у нас на станції складачем поїздів, між іншим, він член профкому галузевої профспілки.

  - Взагалі, на станції працює багато сімейних пар, - веде далі моя співбесідниця. - Наприклад, Валентина Магрук - оператор при черговому, а її чоловік Олександр Миколайович - маневровий диспетчер, Ірина Товста - оператор, а чоловік Олексій Товстий - складач поїздів, свого часу його нагороджено Почесною грамотою Мінтрансу та зв’язку України. Не можу не згадати добрим словом чергових по станції: Таїсію Бойко, чоловік якої працює майстром у вагонному депо, а також Валентину Шибко, її чоловік - один із кращих маневрових диспетчерів, «афганець». Оператори Лідія МатвІЄнко та Валентина Шмалько теж заслуговують на схвальні слова. Дуже багато на нашій станції чудових фахівців, хотілося б, аби ваша газета більше приділяла їм уваги. Добрі люди працюють у нашій зміні, золоті! - наголосила наприкінці Галина Андріївна.

  Анатолій РОМАНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05