РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 4 (2 лютого 2007) 

 • Вокзал отапливается теплом из… земли

  Кажуть, вченого вчити - тільки псувати. Проте сьогоднішній матеріал про прес-конференцію, яка відбулася днями за ініціативи директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігоря

  ЛІКАРЧУКА, буде цікавим для тих, хто зараз вчиться в 11 класі середньої школи або, не зважаючи на вік, збирається вступати у 2009 р. до вищого навчального закладу. Як неодноразово наголошував Ігор Леонідович, реєстрація учасників зовнішнього оцінювання 2009 р. триватиме протягом трьох місяців - з 1 грудня 2008 р. до 3 березня 2009 р. Увага: процедура реєстрації 2009 р. має низку відмінностей від минулорічної, на які слід звернути увагу майбутнім учасникам тестувань.

  Заяву заповнюйте власноруч

  Завдяки проведеній роботі з програмного забезпечення з боку фахівців з означеного Центру нинішні одинадцятикласники, як і раніше, зможуть зареєструватися у своєму навчальному закладі. Ті ж, хто закінчив школу раніше, а також учні професійно-технічних і студенти вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації мають звернутися до одного з єдиних пунктів реєстрації, незалежно від прописки та місця проживання. Загалом в Україні працюватимуть 183 таких пункти, із них у Києві - вісім. Адреси єдиних пунктів реєстрації розміщено на Інтернет-сайті УЦОЯО, (www.testportal.gov.ua) та на сайтах регіональних центрів.

  Як свідчить І. Лікарчук, реєстраційні пункти працюватимуть на базі управлінь освіти, відділів освіти, вищих (державних і приватних), загальноосвітніх навчальних закладів, інститутів післядипломної педагогічної освіти, коледжів, технікумів, училищ.

  Кожен учасник зовнішнього оцінювання зможе пройти тестування не більше ніж з п’яти предметів: з української мови та літератури - обов’язково; математики, фізики, хімії, біології, історії України, географії та іноземної мови (англійська, німецька, французька, іспанська) - за вибором. Тестування можна пройти лише з однієї іноземної мови.

  Під час реєстрації всі учасники ЗНО зможуть також обрати мову, якою будуть перекладені їхні тестові завдання (окрім, звісно, тесту з української мови та літератури). Переклад тестових завдань буде зроблено, наголошує директор УЦОЯО, - російською, польською, угорською, кримськотатарською, молдовською та румунською мовами.

  На пункті реєстрації майбутній учасник тестування отримає інформаційно-реєстраційний бюлетень. У ньому - відривні заяви. Останні матимуть відповідні номери. Цікаво: №1 та №2 заяв кожен з майбутніх абітурієнтів має заповнити власноруч. Після відповідного заповнення бланків документів їх слід передати реєстратору, який вводить дані до реєстраційної програми. При цьому майбутній учасник тестування матиме можливість перевірити правильність введених даних.

  Тепер уважніше. Після реєстрації учасник ЗНО-2009 р. отримає від реєстратора два примірники реєстраційної картки, один із яких потрібно надіслати (рекомендованим листом, кур’єрською поштою) або надати особисто не пізніше 4 березня 2009 р. до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

  Ніхто не застрахований від помилок. Хоча освіта й сила, але, як стверджує народна мудрість, щоб піти в науку - треба терпіти й муку. Тож до 3 березня учасники матимуть можливість один раз внести зміни у свої реєстраційні дані. Раптом забажалося змінити предмети, вибрані для тестування, доповнити їхній перелік, уточнити власні персональні дані, адресу тощо. Жодних проблем не виникатиме, - стверджують чиновники з Міністерства освіти та науки України. Для цього потрібно заповнити бланк заяви №2 та здати його реєстратору за місцем проходження первинної реєстрації.

  Після завершення реєстрації на Інтернет-сайті www.testportal.gov. буде розміщено, як запевнював журналістів І. Лікарчук, індивідуальні сторінки з даними про кожного зареєстрованого учасника оцінювання. Доступ до цих даних здійснюватиметься за паролем, вказаним у реєстраційній картці. Подумалося, для чого оті шпигунські пристрасті? Лікарчук вважає, що це вкотре унеможливить будь-які корупційні дії під час прийому-вступу до вишів.

  Як з’ясувалося, усім зареєстрованим особам на адресу, вказану в заяві про реєстрацію, має надійти запрошення, де буде зазначено назви предметів, із яких юнка чи юнак проходитимуть тестування, місце знаходження пунктів тестування тощо.

  Якщо за 10 днів до початку першого тестування учасники не отримають запрошення поштою, то вони можуть або звернутися до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, або роздрукувати запрошення, скориставшись персональною сторінкою, розміщеною на сайті УЦОЯО.

  Календар і коментар

  Запам’ятайте, майбутні абітурієнти та їхні батьки, дати проведення тестування у

  2009 р.:

  історія України - 6 травня;

  біологія - 8 травня;

  фізика - 12 травня;

  географія - 15 травня;

  українська мова та література - 19 травня;

  математика - 26 травня;

  англійська мова - 2 червня;

  німецька, французька, іспанська мови - 3 червня;

  хімія - 5 червня.

  Віддамо належне турботам про майбутнє абітурієнтів з боку фахівців з УЦОЯО. Зокрема, пан Лікарчук повідомив вже зараз про те, що відбуватиметься через півроку. Саме тоді тестування з усіх предметів розпочинатиметься об 11.00. Конкурсний відбір на навчання, за винятком творчих іспитів на окремі напрями та спеціальності, вищі навчальні заклади проводитимуть лише за вказаними вище предметами.

  Результати зовнішнього оцінювання випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2009 р. з усіх предметів будуть зараховуватися як результати державної підсумкової атестації за курс середньої школи.

  Запам’ятайте, майбутні абітурієнти: учас- ник зовнішнього оцінювання повинен обов’язково скласти тест з української мови та літератури. Окрім цього, кожен претендент на студентський квиток має право вибрати для складання ще кілька тестів, але їхня кількість не повинна перевищувати п’яти. Якщо ви братимете участь у зовнішньому оцінюванні, то матимете право на складання тесту лише з однієї іноземної мови, зазначеної в поданому вище переліку предметів.

  Кожен учасник оцінювання самостійно вибирає предмети для тестування, крім обов’язкового. І. Лікарчук радить:

  - детальну інформацію про тести, програми, на основі яких вони розробляються, а також тренувальні тести шукати на сайті УЦОЯО (www. testportal.gov.ua);

  - не відкладати підготовку до тестування на останні дні;

  - не намагатися придбати чи отримати іншим способом відповіді на тестові завдання. Система захисту інформації УЦОЯО унеможливлює появу таких матеріалів. Ви неминуче натрапите на шахраїв!

  Український центр оцінювання якості освіти нагадує:

  - під час реєстрації, заповнюючи бланк заяви №1, точно вкажіть персональні дані, повну поштову адресу тощо;

  - не забудьте отримати після реєстрації два примірники реєстраційної картки, один з яких необхідно надіслати рекомендованим листом, кур’єрською поштою або надати особисто не пізніше 4 березня 2009 р. до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Другий - залишається в учасника тестування;

  - у реєстраційній картці буде вказано ваш пароль доступу до майбутньої персональної сторінки на сайті УЦОЯО;

  - пам’ятайте: процедура реєстрації вважається завершеною лише після отримання реєстраційної картки регіональним центром оцінювання якості освіти;

  - ви маєте можливість один раз внести зміни у свої реєстраційні дані (змінити предмети, вибрані для тестування, доповнити їхній перелік, уточнити власні персональні дані). Для цього потрібно заповнити бланк заяви №2 (додається) та здати його реєстратору;

  - у разі необхідності підтвердити факт своєї реєстрації абітурієнт зможе, надавши оригінал заяви про реєстрацію, представити другий примірник реєстраційної картки та документ, що підтверджує надсилання (надання) реєстраційної картки до регіонального центру оцінювання якості освіти.

  Пароль доступу повторно надаватися не буде, категорично заявляють чиновники з УЦОЯО.

  Особи, які не зареєструвалися в установлені терміни, взяти участь у тестуванні не зможуть!

  Після завершення реєстрації будь-які зміни до бази даних УЦОЯО вноситися не будуть. Якщо ви цьому не надали значення, то можете мати певні ускладнення з допуском на тестування, отриманням сертифікатів і, як наслідок, - зі вступом до вищого навчального закладу.

  - Після завершення реєстрації учасників зовнішнього оцінювання ви повинні отримати запрошення, де зазначено назви предметів, із яких проходитимете тестування, місцезнаходження пункту тестування тощо, -офіційно заявив директор УЦОЯО.

  Якщо за 10 днів до початку першого тестування Вам не надійшло запрошення, то потрібно негайно звернутися до регіонального центру оцінювання якості освіти або роздрукувати запрошення, скориставшись персональною сторінкою, розміщеною на сайті УЦОЯО.

  - Не відкладайте реєстрацію на останні дні, - ще і ще раз радив І. Лікарчук. - Це зумовить додаткові проблеми для вас і для працівників системи оцінювання якості освіти.

  Прес-конференція, яку було присвячено обговоренню проблем з майбутнього вступу до українських вишів, відкрила багато цікавих фактів. У наступному номері «Рабочее слово» має намір ознайомити абітурієнтів з правами і обов’язками учасників зовнішнього оцінювання. І не тільки про це піде мова. Тож учися змолоду - пригодиться на старість.

  Владимир ЦАСЮК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05