РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 4 (29 січня 2010) 

 • Одна хвилина для відповіді

  Люди, які у неробочий та позанавчальний час займаються якимись цікавими для них справами, стверджують: якщо у вас немає часу на хобі, то ви або не маєте бажання цей час знайти, або у вас вже є хобі. Наша країна, як і багато інших, давно вже зіткнулася з проблемою організованого дозвілля для своїх громадян. Але, на щастя, громадяни можуть організувати цікавий відпочинок самотужки.

  Погодьтесь, перше питання, що постає перед людиною, яка хоче зайняти свої вечори та вихідні, залежить від пошуку рішення, так би мовити, в який бік розвиватися. Найбільш загальним є поділ на фізичний розвиток (секції з ігрових видів спорту, тренажерний зал тощо) та «пожива для душі». Про один з можливих варіантів останньої я й хочу вам розповісти.

  Що?

  Грі «Що? Де? Коли?» (ЩДК) - мало не тридцять п’ять років. Спочатку було започатковано телевізійну версію гри, де шість знавців змагалися з телеглядачами, які надсилали свої запитання до студії. З року у рік правила гри змінювалися, та незмінними були ведучий - Володимир Ворошилов та місце проведення - Нескучний сад у Москві.

  З часом телевізійний формат вже не мав змоги вміщувати усіх, хто хотів би грати. Тому поступово почала утворюватися спортивна версія гри. Для останньої деякі правила змінили. І ось тепер кількість команд зі спортивної версії обмежується лише межами приміщення, де збираються грати (наприклад, основний турнір у Києві грає одночасно 35 команд). У кожній з них - щонайбільше шість гравців. Мінімальної кількості людей у команді не передбачено - відомі випадки, коли за команду весь турнір грав один гравець. На обговорення відповіді - одна хвилина. І ще десять секунд для написання цієї відповіді на картці. Власне, картки збирають «ластівки» (люди, які доправляють картки від команд до ведучого та журі). За вірну відповідь на запитання нараховується один бал. Найголовніша величина, за якою визначається переможець турніру - кількість правильних відповідей.

  Основною мовою, якою проводяться турніри з різноманітних інтелектуальних ігор є російська. Питання - виключно різнобічні. Для відповіді на одне й те саме можуть знадобитися базові знання (трохи вище за рівень середньої школи) з міфології та хімії, історії та фізики. Та найголовніше, що потрібно людині для гри у «Що? Де? Коли?» - уява та логічне мислення.

  Іноді у запитаннях використовуються «роздатки» - роздруковані картинки або великі цитати з тексту, які довго диктувати.

  Окрім ЩДК, у яку грають, до речі, по обидві сторони Атлантики, а у Євразії - від Берліну та Роттердаму до Владивостока та Південносахалінська, існує ще одна не менш популярна командна гра - «Брейн-ринг». Основна відмінність її від ЩДК - те, що між собою грають лише дві команди і право відповіді здобуває та, спритний гравець якої натисне першим на кнопку, що лежить на спеціальному столі. Питання на «Брейн-ринзі» легші за ті, що пропонуються знавцям у вищезгаданій грі, але підключати уяву та логіку теж потрібно.

  Грати у ці та багато інших не менш цікавих ігор може кожен. Для цього не потрібно якогось спеціального спорядження та шалених грошей. У першу чергу, потрібне бажання та вміння працювати у команді.

  Між іншим, теоретик та практик гри «Що? Де? Коли?» Володимир Ворошилов якось сказав: «У нашому швидкоплинному житті ми надто багато часу віддаємо на марні, довгі та сумні заходи. У той же час, якщо додати трохи фантазії, зачин та розв’язка і кульмінація заходу, кілька діючих осіб, а головне - конфлікт - і гра готова! Одне з найзначніших досягнень людства».

  Де і коли?

  ЩДК популярна на усій території України. Найбільшими центрами цього руху є Київ, Харків, Одеса та Львів.

  У Києві є інтелектуальні клуби, де проходять постійні тренування (на жаль, припинені через карантин) у Політехнічному інституті, Києво-Могилянській Академії, Національному економічному університеті імені В. Гетьмана. У НаУКМА тренування проходять щочетверга, початок - о 18.30.

  Київські команди - багаторазові призери та переможці всеукраїнських та міжнародних змагань, а люди, які вже давно живуть цією грою, з радістю постійно діляться досвідом із тими, хто робить у цьому великому світі перші кроки.

  Андрій ВІКТОРОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05