РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (22 січня 2010) 

 • Довіра людей – найбільша нагорода

  З Оленою ПЕКАРЄВОЮ, начальником відділу експлуатації рухомого складу галузевої служби приміських перевезень Південно-Західної залізниці, випала нагода познайомитися влітку під час рейду-перевірки приміських поїздів, який газета «Рабочее слово» широко висвітлювала. Відтоді, практично щодня, я з Оленою Миколаївною, зустрічаюся в коридорах управління. Завжди заклопотана, але привітна, вона обов’язково знайде хвилинку, щоб розповісти про справи. У галузевій службі приміських перевезень їх завжди вистачає. Напередодні Дня залізничника Олену Миколаївну нагороджено знаком столичної магістралі «За доблесну працю». Тож привід доречний, аби з цією неординарною жінкою познайомити наших читачів.

  Народилася на Луганщині. Практично змалечку була «запрограмована» на професію залізничника. Оскільки тато й мама працювали в цій галузі. Намагалася після закінчення школи вступити до педагогічного інституту на факультет фізичного виховання. Саме тоді мріяла про професію тренера. Бажання було закономірне. Адже робила успіхи у змаганнях з гандболу. Але за певних причин не довелося реалізувати мрію. На той час ще не закінчився прийом до Попаснянського технічного залізничного училища. Батьки порадили Олені віддати туди документи. Після закінчення училища, одержавши червоний диплом, пішла навчатися до Харківської державної академії залізничного транспорту. Ще на другому курсі вийшла заміж за свого однокурсника Юрія. Вони обоє були старостами паралельних груп. Тож, як кажуть, студентська робота переросла у велике кохання.

  Після закінчення академії, здобувши спеціальність з організації перевезень та управління на залізничному транспорті, приїхала на роботу до Києва. На початку кар’єри в столиці працювала прийомоздавальником, потім квитковим касиром, старшим касиром. Невдовзі довірили завідувати квитковими касами приміського вокзалу. П’ять років тому запросили працювати до приміського відділу локомотивного господарства. З весни 2007 р. було створено галузеву службу приміських перевезень, а через рік Олена Миколаївна стала керувати відділом. Тож довіру колег необхідно виправдовувати.

  Робоча доля Олени Пекарєвої не така вже гладенька, як здається на перший погляд. Навпаки, в її трудовому житті були злети і падіння. Були помилки, але ніколи не було сумнівів щодо правильного вибору фаху.

  - Я взагалі не уявляю, ким би я працювала, якби не залізниця, - ділиться думками Олена Миколаївна. - Практично все життя присвячене їй. Робота батьків, сестри з її чоловіком, мого чоловіка - всі пов’язані з магістраллю. Майже щодня вдома ведемо розмови про роботу. А коли зустрічаємося всією родиною у батьків на Луганщині, то лише уявіть, скільки всього можемо обговорити, порівняти, а, можливо, десь у чомусь і порадити один одному.

  Робочий день Олени Миколаївни зазвичай розпочинається рано. Адже в обов’язки начальника відділу входять щоденні повідомлення щодо стану приміських поїздів, які приписані до Фастівського та Чернігівського моторвагонних депо. Потрібно зібрати інформацію про формування електропоїздів та підготовку їх до рейсу, а також отримати дані про пошкодження з тих чи інших причин обладнання вагонів.

  Крім того, бувають позаштатні ситуації. Нещодавно, під час чергування Олени Пекарєвої у службі, в електропоїзді підвищеної комфортності, який прямував із Києва до Шостки, виникли певні проблеми. Прийшлося відчепити два вагони. Було прийнято рішення розміняти состав електропоїзда по ст. Шостка, щоб пасажири не відчули дискомфорту. А для цього було необхідно за півгодини надати до їх послуг інший справний поїзд. У таких ситуаціях потрібно діяти чітко, злагоджено, разом зі всіма причетними структурними підрозділами залізниці. Саме задля цього, власне кажучи, працюють залізничники по всій магістралі.

  Збирання інформації і корегування графіка руху приміських електропоїздів, розгляд скарг, пов’язаних з якістю обслуговування локомотивними бригадами та бригадами провідників електропоїздів, реагування та відповіді на скарги пасажирів - це перелік обов’язків працівників відділу експлуатації галузевої служби приміських перевезень. До речі, завдяки розвитку мережі інтернет можна спілкуватися з пасажирами через сайт Південно-Західної і Укрзалізниці. Щоправда, керівництво галузевої служби зазначає: змінювати графік руху, як того бажає кожен пасажир, або запроваджувати додаткові зупинки практично неможливо. За рідкими винятками, які ретельно перевіряються та економічно і технічно обґрунтовуються, враховуючи інтерес пасажирів, а саме у вихідні або святкові дні, також запроваджуються додаткові електропоїзди. При цьому слід зазначити, що розроблення і корегування графіка руху - основна прерогатива цієї служби.

  Колектив служби приміських перевезень молодий та перспективний. Аби стати справжніми залізничниками, вважає Олена Пекарєва, творча юнь має спершу опанувати всі ази професії, починаючи з найнижчих посад. І тільки ті, хто справді має схильність і бажання випробувати себе в залізничній галузі, можуть надалі пов’язувати своє життя з цією професією.

  Бліц-інтерв’ю:

  - Яка у Вас головна риса характеру?

  - Цілеспрямованість.

  - А які риси характеру в людях вам подобаються найбільше?

  - Щирість, порядність та професіоналізм.

  - Якщо почати життя спочатку, чи обрали б Ви професію залізничника?

  - Без жодних сумнівів - так!

  Ольга ЛИХАЧОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05