РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 40-41 (27 жовтня 2009) 

 • ЯСКРАВІ ТВОРЧІ ЗОРІ


  Скрипаль-віртуоз Вадим СВІНЦІЦЬКИЙ

  Життя нині скупе на радощі. Час такий. Але якщо душа співає, якщо серцем тягнешся до прекрасного, то гнітючим настроєм не уразитись. Перевірено, як мовиться, на собі. Попри особисту відразу до високих фраз у розповіді про перебіг подій, за якими спостерігав на заключному ІІІ турі огляду-конкурсу народної творчості працівників залізничного транспорту України, що проходив у Харкові, пишномовності не уникнути.

  Побувавши впродовж конкурсного дня у залі місцевого Палацу залізничників, познайомився з багатьма «артистами-виробничниками», як їх називали ведучі дійства. Чимало талановитих аматорів сцени працює на Південно-Західній магістралі.

  Як і минулого року, конкурс проходив за 14 номінаціями. Аматорам столичної магістралі вдалося завоювати чотири перших, два других та два третіх місць. Серед лідерів у номінації «Хорові колективи» - Заслужена хорова капела Управління Південно-Західної залізниці (художній керівник А. Ворошилов). Духовний гімн України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» на музику Миколи Лисенка за словами Олександра Кониського у виконанні «a capello» дозволив сорока аматорам вибороти нову мистецьку перемогу. Серед володарів «золота» - чоловічий вокальний ансамбль із Конотопа «Ad libitum». Що й казати, складна з точки зору виконання народна пісня «Гей пливе кача» полонила прискіпливе журі. Цікавий факт: як сказав мені у бесіді керівник вокального гурту Руслан Муштаєв, цю пісню готували до виконання на сцені впродовж чотирьох попередніх років. А перед виходом на харківську сцену з’ясувалося, що... забули камертон. А як же тоді готуватися до виходу перед глядачем? Довелося налаштовувати власний слух і голоси, використовуючи сопілку, яку попросили у шепетівчан. Допомогло.

  До речі, у категорії «Оркестри естрадного жанру» перший диплом дістався ансамблю «Ретро-класік» (Будинок науки і техніки

  м. Жмеринка). На мій погляд, даремно хвилювався керівник цього гурту, бас-

  гітарист Олександр Ільченко перед виступом: знаменитий пасадобль «Ріо-ріта» - то справжня творча втіха для слухачів і глядачів. Кларнет, труба, тромбон, соло і бас-гітари, баян і ударні в руках жмеринчан справжні дива створюють. Під час святкового гала-концерту вони нічим не поступалися колегам з інших залізниць.

  Тепер - про жарти. Вперше я слухав спів станційної робітниці зі ст. Київ-Жовтневий Світлани Кузнєцової у Дарницькому Будинку культури і радів, що не переводяться на залізниці виконавці задушевних пісень. Проте, як зараз кажуть, «порвати» харківську залу їй вдалося, виконуючи гумористично-сатиричну «Ой я знаю, що гріх маю». А ще, проспівавши у дуеті з А. Гонтою гумореску П. Глазового «Хто і як цілується» (акомпанемент на баяні В. Бондаренка), як виконавці театрального жанру, вони отримали заповітне перше місце.

  Духовий оркестр з Будинку науки і техніки ст. Жмеринка та скрипаль-віртуоз із Шепетівки Вадим Свінціцький опинилися цього разу на других місцях. Третіми стали танцюристи з дитячого зразкового хореографічного колективу «Фламінго» Будинку науки і техніки станції Жмеринка та солісти ансамблю «Фломенко» (Козятин).

  ...Поїзд, що вранці привіз творчу делегацію аматорів з Південно-Західної залізниці до Харкова, повертався у бік столиці того ж вечора. А на ранок ми прощалися з митцями на Київському вокзалі. Коли зайшла мова про здобутки, голова оргкомітету від столичної магістралі, заступник начальника Південно-Західної залізниці Іван Соловей висловив подяку усім учасникам заключного ІІІ туру огляду-конкурсу і запевнив, що всякий справжній талант, який виходить на залізничну самодіяльну орбіту, завжди матиме моральну підтримку з боку небайдужого до розвитку культури керівництва столичної магістралі.

  - Бажаю, щоб ваші діти також прилучалися до мистецтва. Нехай серед гамірного загалу українського та зарубіжного ширвжитку вони, як і ви, обирають ліричні, задушевні мелодії, танцюють, грають у виставах. Формувати у молодого покоління

  художньо-естетичні смаки, займатися популяризацією творчої діяльності аматорів - то ваша батьківська справа, - думка Івана Миколайовича.

  - Нині, додав від свого імені заступник голови Дорпрофсожу Олександр Чабаненко, у часи, коли найвищої проби духовний потенціал часто-густо залишається нереалізованим, ми, залізничники, повинні берегти і шанувати співочі, музичні, хореографічні обдарування.

  Ці слова-звернення до артистів-виробничників нікого не залишили байдужими. На адресу представників оргкомітету також було висловлено чимало приємних слів подяки за відрядження до Харкова. Яке стало повнокровним святом робітничих талантів.

  Хай ваші творчі зорі сяють яскраво і самобутньо, аматори Південно-Західної! На всю Україну!

  Фото надано прес-центром Південної залізниці

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05