РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 40-41 (27 жовтня 2009) 

 • Реальна допомога від віртуальних схем

  Комп’ютеризація дедалі більше опановує нашу залізницю. ПК (таку лаконічну назву має розумна електроніка) уже широко використовуються у комерційній роботі залізничних станцій. Знайшли вони застосування й у тих, хто керує рухом поїздів. Та забезпечити комп’ютерами поїзних диспетчерів, чергових по станціях - не самоціль. Важливо, щоб ці мудрі машини стали надійними помічниками для тих, хто ними користується. Для цього потрібне ще й надійне та доступне програмне забезпечення.

  Нещодавно у Жмеринській дирекції залізничних перевезень розробили та запровадили нову комп’ю-терну програму, спрямовану на полегшення роботи чергових по станції та підвищення безпеки руху поїздів. Про неї та розробника, Сергія ГРЕЧУКА, уже розповідалось на шпальтах нашої газети. Тепер варто поцікавитись у користувачів цього програмного забезпечення: чи є від неї користь у практичній роботі.

  Та принагідно нагадаю читачам, що в Жмеринській дирекції за підтримки галузевої служби перевезень та деяких інших служб зробили автоматизовані робочі місця (АРМ) для чергових по станції та диспетчера на Волочиському напрямку. Для цього комп’ютери у чергових по станції ув’язали в мережу та встановили в них спеціальну програму, яка відображає реальну картину руху поїздів на кожній зі станцій та на напрямку в цілому. Це допомагає... Втім, про це краще хай розповідають безпосередні організатори руху поїздів.

  Поїзний диспетчер напрямку Жмеринка - Волочиськ Катерина НАРОЖНА. Загальний стаж роботи на залізниці - понад 20 років, 15 років - на посаді поїзного диспетчера:

  - За допомогою цієї програми можна побачити повну картину руху поїздів на нашому напрямку. При цьому чітко видно, який саме поїзд, яким складом прямує, навіть прізвище машиніста, який веде його, відоме. Визначається також чи рухається поїзд за графіком, чи запізнюється і на який термін. І на всю наявну інформацію можна завчасно відреагувати.

  Черговий по ст. Волочиськ Віктор ПЕЛИХ. Стаж роботи на посаді - три місяці:

  - На нашій станції ми приймаємо поїзди зі Львівської залізниці і передаємо їм. За допомогою програми я отримую повну інформацію про той чи інший поїзд. Коли це вантажний - то які у ньому вагони, номери, типи. На екрані висвітлюються навіть спеціальні значки, які відображають чи то цистерна, чи піввагон, чи хопер... Усе це дозволяє швидко передати інформацію нашим сусідам у Підволочиськ. Коли поїзд поступає від них, то отриману інформацію я ввожу до комп’ютера, і нею вже користуються колеги із сусідніх станцій нашого напрямку.

  Чи важко було опанувати цю програму? Мені - аж ніяк. Черговим я розпочав працювати, коли її уже було запроваджено. Тому службові обов’язки освоював, включаючи й це програмне забезпечення. Знадобилось небагато часу. Тож тепер легше працювати.

  Черговий по ст. Гречани Микола КОНДРАТЮК. Стаж роботи - понад десять років:

  - Наша станція вузлова, ми займаємось сортувальною роботою. Тому важливо наперед знати склад вантажних потягів, щоб визначити, які вагони відчіпляти і в якому напрямку їх в подальшому направити. Таку інформацію за допомогою програми отримуємо вповні. Вона ж дозволяє виконувати й сортувальну роботу. Варто натиснути ту чи іншу клавішу, і піде команда на відчеплення конкретного вагона, а то й цілої групи. Є й інші можливості, які допомагають у роботі.

  Чергова по ст. Хмельницький Олена МОРОЗОВСЬКА. Стаж роботи - майже 20 років:

  - На нашу станцію надходить чимало вагонів під вивантаження. Тому мені важливо, окрім усієї іншої інформації, дізнатись, який рухомий склад прямує для отримувачів вантажів із Хмельницького і що це за вантаж. Програма дозволяє усе це з’ясувати. А отримавши таку інформацію, я можу попередити клієнта про надходження вантажу з тим, щоб він був готовим вчасно провести вивантаження.

  Черговий по ст. Деражня Юрій СЕЛЕЗНЬОВ. Стаж роботи черговим - 5 років:

  - Через нашу станцію проходить багато транзитних поїздів. Тому важливо знати, чи дотримується графік руху, чи не буде здійснюватись обгін. Такі дані дозволяють завчасно підготовитись до тих чи інших дій. Окрім того, ми виконуємо причеплення завантажених у нас вагонів і відчіпляємо ті, що надійшли із вантажем для місцевих отримувачів продукції. Про них також можна дізнатись за допомогою програми. Тому від неї є реальна допомога.

  Прокоментувати вислови чергових та диспетчера прошу заступника начальника Жмеринського відділу перевезень з АСУ Сергія ГРЕЧУКА:

  - На такі відгуки ми й розраховували, коли створювали цю програму. Втім, не усі можливості цієї програми названо, та не буду її розхвалювати. Зазначу, що під час запровадження було виявлено й певні недоліки, які я і мої колеги одразу ж усували. Важливо те, що більшість чергових уже її опанували і використовують в роботі. Вони повністю розбираються у тих позначках, віртуальних схемах, які з’являються на моніторах їхніх комп’ютерів, і усе це реально допомагає в їхній роботі.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05