РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 39 (17 жовтня 2009) 

 • Факт і коментар. Як святкували День залізничника

  Святкування було започатковано 25 червня (7 липня за новим стилем) 1896 р. у столітній ювілей імператора Миколи І, який багато зробив для розвитку залізниць на теренах Російської імперії. У той день у міністерстві шляхів сполучення відбулися урочистості. На ознаменування цієї події пасажирські вагони і форму службовців трьох залізниць, будівництво яких розпочато згідно з указами Миколи І, - Царськосільської, Миколаївської та Петербурзько-Варшавської, прикрасили вензелем імператора. На Петербурзькому і Московському вокзалах Миколаївської залізниці було встановлено бюсти самодержця. Саме тоді було прийнято рішення про організацію галузевого музею шляхів сполучення, для якого було виділено приміщення манежу при будинку міністра. А через декілька днів було підписано імператорський указ про запровадження професійного свята - Дня залізничника.

  Святкового дня 1897 р. центральні і місцеві залізничні установи не працювали. У департаменті та на петербурзьких вокзалах відбулися богослужіння, ввечері пройшла урочиста вечеря у Павловському музичному вокзалі, згодом відбувся концерт з творів М. Глинки, О. Даргомижського,

  О. Верстовського. З повчальним словом під час молебні виступив настоятель церкви при Інституті інженерів шляхів сполучення протоієрей П. Городцев: «Будь-якому служінню має передувати знання, що об’єднається з любов’ю до справи. Чим більше любові і розуміння справи, тим остання краще завершується. У великій залізничній справі, де працюють тисячі діячів у різноманітних царинах, для більшого процвітання необхідно, крім знань і любові до справи, тісне душевне єднання і взаємодопомога одне одному у роботі. За таких умов працівники залізничної справи долатимуть гори, перепливатимуть моря і ріки і перемагатимуть будь-які природні перешкоди, що перетинають шляхи сполучення для блага і процвітання народів».

  З початку ХХ ст. святкування проводилося вже на всіх залізницях країни. На деяких з них урочистості проводилися у депо і головних майстернях. Залізничні будівлі прикрашали знаменами, килимами, квітами. На святкування запрошували чиновників з інших відомств: керівників рухом військ, жандармерії, представників місцевих адміністрацій.

  Про День залізничника розповідалося в одному з липневих номерів газети «Светофор» за 1913 р. Той матеріал побачив світ під характерною назвою - «Свято, про яке забули».

  • Найстаріший пасажирський залізничний маршрут довжиною 71,3 км було відкрито на лінії Львів - Мостиська у 1861 р.
  • Найвисокогірніша залізнична станція в Україні діє на ст. Бескид, яку розташовано у Карпатах на висоті 790 м над рівнем моря.
  • Найменший в Україні та світі паровоз створив майстер-мініатюрист М. Маслюк. Він набагато менший за макову зернину. Найменший залізничний вагон також вийшов з «цеху» М. Маслюка: він у 3,5 раза тонший від волосини.
  • Перші залізничні вагони почали виробляти у 1875 р. у Київських ремонтних майстернях Південно-Західних залізниць.
  • Першу залізницю на території України було прокладено у 1861 р. між Львовом і Перемишлем. У 1899 р. розпочався рух на лінії Львів - Чернівці - Ясси.
  • Першою в Україні електрифікували дільницю між Довгінцевим і Запоріжжям, яку було впроваджено у 1935 р.
  Підготував Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05