РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 38 (9 жовтня 2009) 

 • Моральний стимул і матеріальне заохочення


  переможці конкурсу - Олена СЕРДУНИЧ, Артем МАРОВ, Юлія ТИЩУК.

  Швидкостемір - механічний прилад, який записує параметри руху поїзда без участі людини: час, швидкість, роботу гальм, напрямок руху, вмикання автостопа, показання світлофорів - давно став звичним технічним пристроєм у кабіні будь-якого локомотива. Цей «розумник» дає можливість відновити всі умови руху поїзда та дій машиністів після закінчення маршруту. Паперова стрічка зафіксує всі обставини рейсу, проте, прочитати її зуміє лише фахівець. Штат техніків-розшифрувальників швидкостемірних стрічок є у кожному локомотивному і моторвагонному депо.

  Від справжнього фахівця вимагається вміння робити точні та чіткі висновки. Помилятися він права не має, адже швидкостемірна стрічка - це документ, який має юридичну силу при розслідуванні нештатних ситуацій.

  Між іншим, спеціального учбового закладу, де готують цих фахівців, не існує. Необхідними знаннями вони оволодівають безпосередньо в депо під керівництвом заступника начальника з експлуатації та машиніста-інструктора з гальмових пристроїв. Щороку провадяться короткочасні курси підвищення кваліфікації при Київському електромеханічному технікумі.

  У локомотивному депо Козятин відбувся перший конкурс техніків-розшифрувальників. Захід було організовано локомотивною службою Південно-Західної залізниці. Серед його ініціаторів - перший заступник начальника служби Микола АНДРІЯШ та помічник начальника служби з безпеки руху Валерій МЕЛЬНИК.

  - Важливість цього заходу, сподіваюсь, ні в кого сумнівів не викликає, - каже Валерій Михайлович. - Адже він спрямований на підвищення престижу професії техніка-розшифрувальника, на зростання рівня їх теоретичних та практичних знань, а загалом - на підвищення безпеки руху. В службі було розроблено Положення для проведення конкурсу техніків-розшифрувальників швидкостемірних стрічок, яке затвердив начальник залізниці.

  Конкурси представників різних спеціальностей постійно проводяться на магістралі. І користь від них - очевидна. Тепер до їхнього переліку додався ще один. Він стане теж постійним, буде відбуватися щороку.

  О десятій ранку у кабінеті охорони праці локомотивного депо Козятин зібралася «чудова десятка» техніків-розшифрувальників локомотивних та моторвагонного депо. Привітати учасників конкурсу завітав мер Козятина Михайло Висоцький, колишній начальник депо та локомотивної служби залізниці. Мить - і в аудиторії запанувала ділова обстановка.

  Судити конкурс було призначено компетентну комісію у складі Миколи Андріяша (голова), першого заступника начальника служби приміських пасажирських перевезень Василя Романюка, заступника начальника депо Київ-Пасажирський з експлуатації Сергія Муренка, його козятинського колеги Василя Мандзюка, машиністів-інструкторів Володимира Повисшого з депо Київ-Пасажирський та Олександра МАРЧЕНКА з Гречан, а також помічників начальників з безпеки руху локомотивної служби Валерія Мельника та служби приміських пасажирських перевезень Олега ГУШЕЛЯ.

  Конкурс проходив у два етапи. На першому учасники мали дати відповіді на питання тестів щодо роботи засобів сигналізації, гальм, а також стосовно посадових інструкцій.

  На другому етапі треба було знайти помилки та неточності на швидкостемірних стрічках, які було роздано учасникам конкурсу. Над складанням цих «ребусів» потрудилися члени комісії - Сергій Муренко та машиніст-інструктор Володимир Повисший.

  …Проходить відведений час, і голова комісії Микола Андріяш оголошує результати конкурсу: переможцем визнано техніка-розшифрувальника локомотивного депо Козятин Олену СЕРДУНИЧ, друге місце - за представником депо Київ-Пасажирський Артемом МАРОВИМ, третє виборола Юлія ТИЩУК з локомотивного депо Жмеринка.

  Підхожу до переможців, цікавлюсь враженнями про конкурс. Перше питання до Олени Сердунич, яка, певне, є й наймолодшою серед учасників.

  - За освітою я - економіст, - розповідає дівчина. - Проте, коли запропонували оволодіти фахом розшифрувальника, погодилась без коливань. Робота ця мене по-справжньому захопила і ось уже чотири роки займаю цю посаду. Для підвищення фахового рівня їздила на курси до КЕМТу, згодом - до колег з локомотивного депо Чернігів. Звичайно, до будь-якої справи треба ставитися сумлінно, а до нашої особливо, адже від неї напряму залежить безпека руху.

  Артем Маров ще недавно працював помічником машиніста електровоза. Навіть отримав права на керування локомотивом. Стати машиністом - було його заповітною мрією. Але доля розпорядилася інакше: медики поставили крапку на його мрії. Та без рідного депо життя не уявляв. Ось і довелося перекваліфікуватися в техніка-розшифрувальника. Звичайно, зі своїм досвідом та знаннями секретів у цій справі для нього немає.

  Юлія Тищук на обраній посаді в локомотивному депо Жмеринка працює понад 10 років. Вона, як і Олена, віддана своїй справі. - Звичайно, взяти участь у цьому конкурсі для мене було дуже престижно, - каже вона, - і всі мої колеги будуть намагатися також вибороти таке право у майбутньому. А заслужити його можна тільки сумлінною працею та ґрунтовними знаннями.

  - Вважаю, що конкурс пройшов успішно, - підбиває підсумки Микола Андріяш, поздоровивши переможців і всіх учасників. - Безперечно, сьогоднішній захід сприятиме підвищенню уваги до проблем підготовки розшифрувальників швидкостемірних стрічок. Це, погодьтесь, допоможе фахівцям отримати моральний стимул та матеріальне заохочення. А головне те, що від таких заходів виграє безпека руху поїздів.

  Анатолій РОМАНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05