РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 37 (2 жовтня 2009) 

 • Лікарі проти інфаркту

  У рамках програми «Здоров’я залізничника» вагоме місце надано проблемі профілактики серцево-судинних хвороб та раптової смерті залізничників працездатного віку. В більшості випадків причиною смерті стають серцево-судинні захворювання. Що ж призводить до цього?

  З таким питанням ми звернулися до цехових терапевтів, кардіологів та невропатологів Державного закладу «Дорожня клінічна лікарня №2 ст. Київ ДТГО «Південно-Західна залізниця». Згідно з результатами проведеного опитування, на перше місце, на їхню думку, серед причин раптової смерті виступає зловживання алкоголем та тютюнопаління. Друге місце посідають не менш важливі фактори ризику - стрес і недотримання режиму праці та відпочинку.

  Ожиріння - це наслідок нехтування культурою харчування та гіподинамії. Ось вам ще один фактор ризику у процесі розвитку захворювань серцево-судинної системи та смертності від них.

  Низький рівень культури населення України в цілому призводить до недбалого ставлення до власного здоров’я.

  Досить часто можна почути від провідників та машиністів скарги на незадовільне самопочуття, але ж до лікаря не звертаються, бо це є загрозою бути відстороненим. До того ж на роботі не люблять тих, хто часто хворіє. Звертаються до лікарів за місцем проживання, приховують від комісії свої недуги, шукають допомогу в нетрадиційній медицині, і як наслідок - хронічні форми соціально значимих хвороб, які приводять до трагічних наслідків.

  Здоров’я - це найбільша цінність як окремої людини, так і людства в цілому. На його збереження спрямовано ряд профілактичних заходів, які в свою чергу поділяються на первинні та вторинні. У такому разі для працюючого контингенту вагоме місце слід приділити первинній профілактиці захворювань. Ці заходи не лише запобігають розвитку хронічних недуг, але й допомагають заощадити бюджет підприємства та кошти, насамперед, пацієнта.

  Тож розглянемо ряд факторів первинної профілактики. Для підвищення рівня інформованості залізничників слід звернути увагу на впровадження методико-пізнавальних бюлетенів, в яких, згідно із сучасними рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, буде надано інформацію про фактори ризику виникнення серцево-судинних, церебро-васкулярних та онкологічних захворювань, а також про запобіжні методи. Дані бюлетені доцільно розміщувати на стендах у лікувально-профілактичних закладах та на здоровпунктах.

  Слід також звернути увагу на проведення лекцій та інструктажів лікарями на виробництвах, до яких мають бути залученими не лише цехові терапевти, а й так звані вузькі спеціалісти.

  З метою пропаганди здорового способу життя, профспілковим комітетам варто проводити «Тиждень здоров’я залізничника», у рамках якого організовувати фізкультурно-оздоровчі заходи, приміром, «Естафета здоров’я», «Медики залізниці за здоровий спосіб життя», які б включали в себе проведення спортивних змагань серед залізничників та медичного персоналу.

  Проведення повної та ефективної диспансеризації працівників, роботу яких пов’язано з безпекою руху поїздів, забезпечить уникнення випадків як захворювань, що призводять до інвалідності, так і причин, що зумовлюють раптову смерть залізничників.

  Створення лікарських груп (з вузьких спеціалістів) для виїзду на лінію та надання лікувально-профілактичної допомоги працівникам залізниці допоможе якнайширше провести виявлення випадків хронічних захворювань.

  Своєчасне надання допомоги машиністам та працівникам колії, які постраждали від нещасних випадків на виробництві, зокрема, надання психологічної допомоги та лікування в умовах психоневрологічного стаціонару ДЗ «Дорожня клінічна лікарня №1 ст. Київ ДТГО «Південно-Західна залізниця» та у профільних санаторіях (за рахунок позачергової відпустки), допоможе зберегти психічне здоров’я вищевказаного контингенту. Це врешті-решт буде профілактикою розвитку хронічної ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда.

  З метою контролю профілактичних відвідувань спеціалістів, для ретельного проходження медичних оглядів можна розробити та запровадити електронну карту здоров’я залізничника на прикладі медицини ВАТ «РЖД». Ця карта дасть змогу не тільки контролювати візити залізничника до медичного закладу, а й своєчасно реагувати на виявлення хвороб, що обумовлюють протипоказання до роботи, пов’язаної з безпекою руху поїздів. Електронна карта здоров’я дає змогу проводити більш повну диспансеризацію працівників залізниці та запобігати смертності від серцево-судинних та церебро-васкулярних захворювань.

  Юлія ДІДКОВА,

  лікар-невропатолог;

  Ольга БІРЕЦЬ,

  лікар-кардіолог;

  Артем ПАНІН,

  лікар-ревматолог;

  Ірина ШВИДКА,

  завідувачка медико-інформаційно-аналітичного відділу

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05