РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 36 (25 вересня 2009) 

 • Безбар’єрний простір  Мій знайомий багато років не був у Києві. Коли ж приїхав нещодавно, кілька днів без перепочинку їздив і ходив містом, а ввечері телефонував мені і ділився враженнями. Приміром, про головні залізничні ворота України він висловився так: крім архітектурної досконалості, будівля Київського вокзалу має ще одну цінність - соціальну. Вона - без бар’єрів. Усім пасажирам, у тому числі й інвалідам, у ній зручно і комфортно.

  Погодьтеся, влучна й висока оцінка гуманної місії, яку виконує керівництво Південно-Західної залізниці.

  До слова, курс на створення рівних можливостей для всіх категорій пасажирів тут взяли давно. Зокрема, побільшало зручностей після реконструкції вокзального комплексу, коли Південний термінал обладнали пандусами, а новозбудований пішохідний тунель - ліфтами, якими люди з обмеженими фізичними можливостями можуть без проблем дістатися на будь-яку платформу.  На першому поверсі центрального вокзалу - доволі простора зала для інвалідів. Разом із начальником виробничо-технічного
  відділу вокзалу Андрієм ОСТРИНСЬКИМ прямуємо до неї, щоб на власні очі побачити, як почувають себе люди з вадами здоров’я. Перший діалог з фахівцем. При вході, за столиком, нас привітно зустрічає чергова Людмила МОВЧАН.

  - Все починається з реєстрації, - пояснює вона. - Після пред’явлення відповідних документів прізвища інвалідів занотовуємо до журналу. Щодоби до нас звертаються в середньому від 50 до 80 осіб. Цікавимося, яким поїздом їхатимуть, якої допомоги потребують. Жодного прохання не залишаємо без уваги.

  Оглядаємо залу, в якій, до речі, усе продумано до дрібниць. На стіні - карта-схема переміщення по вокзалу - своєрідний навігатор для тих, хто на візках. Праворуч - м’які крісла й лави для відпочинку. Навпроти - великий плазмовий телевізор. В окремому блоці - вбиральня, кімната гігієни, де передбачено буквально все для інвалідів.

  Про своє перебування в цій залі охоче розповів гість столиці Леонід ДРОБОТ.  - Я із Запоріжжя, - представляється він. - По кілька разів на рік доводиться приїжджати до Києва. Часто зупиняюся саме тут, у цій залі. Є в ній усе. А що треба таким, як я, інвалідам? Помити руки, присісти й перепочити. Дуже виручає телефон, який тут встановили. Дзвони собі по місту, скільки тобі треба. І все це безкоштовно. Найкраще знімається втома у ванній, в якій можна сісти. До послуг інвалідів також холодильник. Якщо комусь захочеться випити чаю чи кави, чергова по залу за будь-якої пори запропонує кип’ячену воду.

  Поки розмовляємо, надходить повідомлення про те, що в маріупольському поїзді, який прибуває на ст. Київ-Пасажирський, їде дівчинка-інвалід. Чергова одразу ж викликає супроводжуючого з інвалідним візком до вагона №13. Юну пасажирку зустрів станційний працівник Володимир БІЛЕВИЧ. Він допоміг дівчинці подолати шлях від перону до вокзалу.

  Крім спеціального приміщення, в третій і четвертій залах Центрального вокзалу, а також у конкорсі є щонайменше по 10 місць, призначених для відпочинку інвалідів. Ще одна зручність: люди, які переміщуються на візках, не піднімаючись з них, можуть скористатися переговорними пристроями біля каси №3, а також - приміщень чергового по вокзалу, довідкової служби.

  Тепер про подальші плани. За словами Андрія Остринського, облаштування безперешкодного середовища для інвалідів триватиме й надалі. Так для створення зручностей людям з вадами зору над вхідними дверима з боку вулиці і посадкової платформи передбачається встановити звукові маячки. Першу та останню сходинки маркуватимуть яскраво-жовтою фарбою. А ще наноситимуть на східці покриття з гумового чи абразивного матеріалу. Вздовж платформи на відстані 50 см від її краю окреслять попереджувальні рельєфні смуги шириною 150 мм і висотою підвищення від рівня підлоги 20 мм. У приміщеннях вокзалу (на вході в нього і при виході на платформу) вздовж сходових клітин встановлюватимуть суцільні спрямовуючі поручні заввишки 90 см. Планується також обладнати звукові інформаційні стенди про рух потягів. Такий комплекс робіт належить виконати на столичному вокзалі впродовж 2009 - 2015 рр. згідно з постановою Кабінету Міністрів України про створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп.
  Володимир ЯНІШЕВСЬКИЙ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05