РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 32 (25 серпня 2009) 

 • Як живеш, станціє? Сучасна окраса старовинного Ізяслава


  вантажний касир Алла КАЛЬНІЙ та Олена НІКОЛАЙЧУК

  Старовинне місто Ізяслав, що на Хмельниччині, має чимало чудових місць, що є окрасою цього населеного пункту. Передусім, це церковні храми та деякі інші історичні споруди. А з недавніх пір до цього переліку сміливо можна занести і вокзальний комплекс залізничної станції…

  Знайомство зі станцією та людьми, що тут працюють, її начальник Любов ЯКОБЧУК запропонувала розпочати з під’їзних колій місцевого лісового господарства.

  - Саме зараз там проводяться роботи з відвантаження замовникам вагонів з лісоматеріалами, - пояснила свою пропозицію Любов Станіславівна. - Тож працюють і люди, і техніка. Та й саме це підприємство є у нас основним вантажовідправником. Адже дає левову частку надходжень до скарбниці залізниці.

  Коли ми під’їздили на майданчик завантаження, всі сім вагонів з лісоматеріалами вже були готові до відправлення. Прийомоздавач вантажу Павло СТАРИНЧУК підтвердив це у розмові з начальником станції. Одразу вони уточнили з вантажовідправником деталі процесу надання вагонів для наступного завантаження.


  начальник станції Любов ЯКОБЧУК та чергова по станції Надія ТИМЧУК

  - Завтра нам вистачить і п’яти, - зазначає той, - а от після вихідних не завадило б й десяток рухомих одиниць. Є замовлення.

  Начальником місцевого лісового господарства Петро КУРЕЛЬЧУК працює вже тривалий час, і за його словами у нього, як у керівника підприємства, склалися добрі партнерські стосунки із залізничниками.

  - До 80% своєї продукції ми перевозимо залізницею, - говорить він. - У кращі часи щомісячно відвантажували по 100 вагонів. Тепер обсяги дещо скоротилися, однак залізниця залишається для нас найбільшим та надійним партнером у перевезеннях.

  Свою продукцію господарство відправляє не лише вітчизняним замовникам, а й у країни близького та далекого зарубіжжя. Греція, Туреччина, Австрія, Угорщина, Словаччина, Польща, Румунія, Молдова, Грузія - ось далеко не повний перелік країн, де є попит на місцеву продукцію. У деякі країни її перевозять з портів України морським шляхом, а в інші - безпосередньо залізницею. А це вже додаткові вимоги до рухомого складу. І за словами керівника господарства, залізничники їх ніколи не підводили.


  квитковий касир Ганна МУШИНСЬКА та старший квитковий касир Тетяна ГУК

  Ізяслав - станція п’ятого класу, яких на Козятинській дирекції залізничних перевезень можна нарахувати не один десяток. Звідси відправляються до споживачів лісоматеріали, зерно, металобрухт, крейда, деякі інші види вантажів. Сюди приходять на розвантаження вагони із здебільшого будівельними матеріалами та продукцією для підприємств сільського господарства. Обсяги, звичайно, значними не назвеш. За добу в середньому відправляють до 10 вагонів. Однак, як вважають фахівці, для станції такого класу цей показник цілком пристойний. У першому півріччі цього року експортні вантажні перевезення у порівнянні з минулим роком збільшилися на 14%. Майже на третину за цей період зросли пасажирські перевезення у приміському сполученні, на 10% - у далекому. Незважаючи на скруту, станція розвивається. Відновлюються і впроваджуються в експлуатацію під’їзні колії. На початку року запрацювали дві таких колії, до осені планується здати в експлуатацію ще одну. Крім того, до вересня тут планують відкрити новий під’їзний залізничний шлях, будівництво якого вже завершено.

  А ще ст. Ізяслав може пишатися своїм вокзальним комплексом. Відновлена будівля вокзалу із сучасним дизайном привокзальної площі та самої станції викликають і подив, і захоплення від побаченого. Вона по праву стала окрасою міста.

  - Цьому вокзальному комплексу ми перш за все завдячуємо нашому землякові, тодішньому начальнику Львівської залізниці, а згодом і генеральному директорові Укрзалізниці Георгію Кирпі, - говорить начальник станції. - Коли 1999-го року за його ініціативи розпочався капітальний ремонт будівлі вокзалу і привокзальної площі, мало хто думав, що за рік ми матимемо такий чудовий архітектурний ансамбль. У серпні 2000-го ремонтні роботи завершилися. Сама будівля та навколишня територія набули сучасного європейського вигляду. І цю красу, яку нам зробили будівельники БМЕУ-2 Південно-Західної залізниці, ми підтримуємо всі ці роки.

  Тоді ж 2000-го року значно оновився і колектив. Сьогоднішній черговий по станції Олександр БЕНДІЙ, вантажні касири Олена НІКОЛАЙЧУК та Алла КАЛЬНІЙ саме з того оновленого набору. До тієї плеяди молодих спеціалістів, котра отримала направлення на роботу до Ізяслава, можна віднести і чергову по станції Надію ТИМЧУК, яка прийшла у колектив, щоправда, трохи пізніше. Своїм став він для старшого квиткового касира Тетяни ГУК та квиткового касира Ганни МУШИНСЬКОЇ.


  прийомоздавач вантажів Павло СТАРИНЧУК, директор лісового господарства Петро КУРЕЛЬЧУК та начальник нижнього складу Микола МАКСИМЧУК.

  Сьогодні лише чотири працівника станції є мешканцями Ізяслава. Решта приїжджає на роботу з навколишніх сіл. І станція стала для них другою домівкою. Тут створено належні умови праці. На це налаштовує і мікроклімат у колективі.

  - Я можу сказати, що у нас працюють лише ті, для кого робота на залізниці стала, так би мовити, покликанням душі, - говорить Любов Якобчук. - Всі працівники станції мають базову освіту. Дехто і сьогодні продовжує навчатися у галузевих вищих навчальних закладах. А як же?! Адже своє майбутнє вони пов’язують лише із роботою на залізниці. Це закономірно.

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05