РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 32 (25 серпня 2009) 

 • Штрихи до портрета. Ровесниці держави


  Фото Валерія СКИБИ

  У кожної з цих красунь по-різному складається на старті їхнього життя: комусь вдається все легко, без надмірних зусиль. Декому доводиться витрачати багато сил, щоб свого-таки добитися. Не всім однаково поталанило на друзів і наставників. Дивного в цьому нічого немає, адже усі люди різні. Та, попри відмінності у характерах і життєвих обставинах, є у цих дівчат багато спільного.

  По-перше, вони - ровесниці. По-друге, усі обрали один і, той же фах, ставши залізничницями. І що характерно, - не шкодують про те, що свого часу прийняли саме це рішення - присвятити себе служінню столичній магістралі.

  Наприклад, Альона КОМАРОВА після закінчення дев’ятого класу подала документи на навчання до Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту. Великий інтерес до професії і жага знати якомога більше про сталеву магістраль привели її до Харківської академії залізничного транспорту. Навчається заочно, а, так би мовити, очно працює черговою ст. Кобижчі.

  - У моїй родині немає залізничників, - розповідає Альона. - Батько - приватний підприємець, мама - вчителька. А я обрала професію залізничника... Спостерігаючи за тим, які труднощі виникають у багатьох галузях, я чомусь впевнена, що сталева магістраль була, є і залишатиметься стабільною. Вона тільки розвиватиметься.

  Впевнена у своєму майбутньому й Анна ЛУЦИК. Так сталося, що дівчина залишилася сиротою. Виховували її дідусь і бабуся. З ними й мешкає в Чернігові. Там же закінчила професійний ліцей залізничного транспорту. Нині працює в рідному місті, в техконторі, оператором поста станційно-технологічного центру.

  Коли у нашій розмові мова зайшла про роль держави в становленні й формуванні громадян, Аня без пафосу й показної гордості розповіла про те, як було з нею.

  - У ліцеї я отримувала щомісяця 500 гривень стипендії, - каже дівчина. - Гроші не такі й великі, але інші мої однолітки і цього не мали, навчаючись у недержавних закладах. А у багатьох із них діє контрактна система, коли потрібно з власної кишені платити за навчання. Крім того, у ліцеї я харчувалася безкоштовно. Мешкала в гуртожитку також за рахунок ліцею...

  У Ані є великі плани на майбутнє. Про всі вона не стала розповідати. Вважає, що передчасне оприлюднення своїх задумів може в чомусь зашкодити їхній реалізації. Втім, того, що є потреба продовжувати навчання, вона не приховує.

  А ось її ровесниця Валентина КЛЕБАН вже підкорює чергову освітню вершину. Після успішного закінчення навчання в Київському вищому професійному училищі залізничного транспорту (КВПУЗТ №17) вступила до Державного економіко-технологічного університету транспорту.

  - Першим своїм наставником я вважаю начальника відділу кадрів Київської дирекції Валентину Дмитрівну Фещенко, - зізнається Валентина. - Коли я була на практиці у дирекції, саме ця людина мене вчила, як потрібно професійно виконувати свою роботу. Я дуже вдячна Валентині Дмитрівні. Вона й сьогодні не забуває про нас, молодих і ще недосвідчених залізничників. У будь-яку хвилину готова допомогти і робить це від душі.

  Валентина Клебан працює черговою ст. імені Георгія Кирпи, що в Бортничах. Пригадує, як важко було в перші дні роботи. Нелегко й сьогодні, але, як вона промовила, іншу роботу їй пропонувати марно.

  На фото: (зліва направо) чергова ст. Кобижчі Альона КОМАРОВА, прийомоздавальник ст. Київ-Петрівка Ольга ЦИБА, прийомоздавальник ст. Київ-Волинський Юлія ПАВЛІВСЬКА, оператор поста СТЦ ст. Чернігів Анна ЛУЦИК, прийомоздавальник ст. Святошин Юлія САВЕЛІЙ та чергова ст. імені Георгія Кирпи Валентина КЛЕБАН.

  Такої ж думки і Юлія САВЕЛІЙ. На залізницю дівчину «заманила» її сестра Вікторія, котра нині працює в Хмельницькій дільниці провідників. А Юля після навчання в столичному училищі №17 працює прийомоздавальником ст. Святошин.

  Її колегу і ровесницю Ольгу ЦИБУ прийняли в дружну і працьовиту трудову родину ст. Київ-Петрівка. Дівчина вже твердо вирішила вчитися далі й не зраджувати залізниці.

  - Одну нашу знайому запросили працювати на приватну фірму, але через деякий час вона повернулася, - згадує Ольга. - Тому я налаштована на те, щоб закріпитися на роботі, вивчити усі її секрети на відмінно й працювати...

  Ще одна колега дівчат - Юлія ПАВЛІВСЬКА - як мовлять, новоспечений прийомоздавальник ст. Київ-Волинський. Родом із Фастівського району столичної області. З того краю, де здавна працює й розвивається потужний залізничний вузол. Можливо, саме цей факт зіграв свою роль у виборі майбутньої професії. Хоча, як стверджує сама Юля, до такого рішення її підштовхнула мама. Бо так сталося, що після випускного вечора й отримання атестату дівчина не знала, куди піти. Нині, коли позаду навчання в залізничному училищі, коли з’явився перший запис у трудовій книжці, коли познайомилася з мудрими і висококваліфікованими фахівцями, зрозуміла, що з вибором професії не помилилася.

  ...Шість залізничниць, які сьогодні прикрасили першу шпальту газети, чимось дуже схожі на свою ровесницю - нашу державу. Такі ж молоді, допитливі, щирі, наполегливі. А найголовніше - впевнені в своїх силах, а отже і в тому, що у них все буде добре. І на залізниці, з якою вони пов’язали свою долю, і в родинах, які зростили цих красунь.

  Володимир ЯНІШЕВСЬКИЙ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05