РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (15 серпня 2009) 

 • Слідство вели… під вагоном

  «Контрабанді - стоп!». Під таким гаслом років зо три тому в нашій країні було оголошено війну темним схемам з метою збагачення і тим ділкам, які, застосовуючи незаконні шляхи при перевезенні через українські кордони усілякого краму, намагаються усіма шляхами підняти рівень власного добробуту. Використовуючи при цьому й залізничний транспорт.

  Арешт під аромат парфумів

  Чутка про те, що працівники Державної митної служби України затримали провідників - подружжя Олексія і Зінаїду К. та їхніх напарників Степаниду Т. та Богдана Б. (імена з етичних міркувань змінено) пасажирського поїзда №2 Київ - Москва, долетіла з Глухова до Києва задовго до того, як ця четвірка повернулася до столиці. Швидкість розповсюдження новини про те, що митники під час огляду вагона на кордоні України та Росії знайшли 192 флакони туалетної води на загальну суму 40 тисяч гривень, була миттєвою. Майже такою, як той аромат парфумів, яким горе-комерсанти хотіли подивувати російський люд. Ох, і було ж розмов серед деяких з чотирьох тисяч провідників Київської вагонної дільниці після тієї січневої ночі поточного року. Довго ламали голови над тим, що ж не спрацювало у добре налагодженій технології переправлення контрабандного краму через кордон? Чи то фігурне скло дзеленчало, чи, може, запахи видали секретний вантаж у тайнику вагона, де хазяйнували тепер уже звільнені із залізничного транспорту провідники? Піди тепер і розберись. Не одну потилицю чухали їхні господарі з приводу того, чому цим феноменом обожнювання штучних пахощів у надзвичайно великих дозах зацікавилися співробітники Служби безпеки України. Та ще й карну справу правоохоронці відкрили. Далі строком лякають. Як тут не гомоніти, як не обговорювати проблему? Адже перекрито у прямому і переносному значенні цього слова парфумерний канал.

  Арешт під аромат парфумів. Як романтично… Не будемо докладно зупинятись на тому, як вже знайомий вам квартет провідників готувався до того «феноменального» рейсу. Все зрозуміло: закупівля оптом рідини, попередні підрахунки баришів, завантаження, попередження начальника поїзда про «пахучий сюрприз». Хоч там як, але «шефа» (у нашому випадку «шефиню» В.) попередити було необхідно - хазяйка ж. Хтось із дотепників, яких у редакції «Рабочего слова» чимало, подивувавшись з приводу масштабів операції «Туалетна вода», підмітив, що краще б Олексій і Зінаїда К., а з ними Богдан Б. та Степанида Т. винайняли для перевезення парфумів залізничну цистерну. У такому разі, за умов законного перетину кордону, їм би тюремний строк не «припаяли б».

  Мабуть, грип…

  Скажете, перебільшуємо, коли говоримо про явище поодиноких, але добре організованих купкою провідників пасажирських вагонів, операцій з метою перевезення контрабандного товару через кордон? Аж ніяк. Редакція володіє документами, наданими службою кадрів, навчальних закладів та соціальних питань столичної магістралі, де чорним по білому по полочках розкладено маршрути провідників-контрабандистів, їхні спекулятивні уподобання. Приміром, у бік Білокам’яної спритники у залізничній формі з поїзда №4 намагалися у кінці березня вивезти майже 40 тисяч носових хусточок. На вибір товару, можливо, мало вплив поширення епідемії грипу. До Москви та Санкт-Петербургу в поїздах №2, 4, 42, 53 намагаються перевозити мобільні телефони, електронні записники, трикотажні вироби, жіноче взуття. Асортимент, як бачимо, широкий.

  Деяке здивування в автора цих рядків викликала непереборна пристрасть провідника Н. з поїзда №86 Київ - Мурманськ, який напередодні Міжнародного жіночого дня «затарився»… киями для гри у більярд. 97 одиниць «зброї» для биття куль. Мимоволі здивуєшся розпалу дефіциту у Росії такої продукції. І саме перед жіночим святом. Підкажіть, що вони там роблять з тими киями? Цей багаж, який підприємливий Н. розмістив у «своєму» вагоні для доставки північним сусідам, так і не надійшов за призначенням через увагу з боку працівників Чернігівської прикордонно-митної служби до товару на загальну суму у 10 тисяч гривень. Після повернення Н. до пенатів йому оголошено догану за дивну пристрасть… Легко відбувся.

  Дайте лише строк

  На жаль, про «жменьку» українських провідників йде погана слава ще й на кордонах зі Словаччиною і Польщею: блоки цигарок у міжстельовому просторі пасажирських купе поруч із системами обігріву та вентиляції вагонів - то своєрідне хобі цієї публіки. Бізнесом його не назвеш, оскільки тютюновими підприємцями провідникам пасажирських поїздів №7 Київ - Відень та № 67 Київ - Варшава заважають стати правоохоронці. Як з українського, так і з-за іноземного кордону. Через службові порушення і бажання підзаробити гроші на перевезенні тисяч контрабандних цигарок ділки нехтують інструкціями провідника пасажирського вагона міждержавного сполучення. І не тільки. Контрабанда в особливо великих обсягах карається згідно з чинним вітчизняним законодавством. А рухомий склад, в якому виявлено незадекларований товар, може бути заарештовано. А це вже відповідно до міжнародних домовленостей. Ось тоді зі скарбниці Південно-Західної магістралі на рахунки закордонних залізниць летять чималі суми в іноземній валюті. Ясна річ, провідників, які завдають подібних збитків, після проведення розслідування і у випадку доведення їхньої вини, звільняють з роботи без права відновлення. Справа передається до карних органів. Далі, як мовиться, дайте лише строк.

  Багач з порожніми кишенями

  Нещодавно від співробітників Гомельської митниці надійшло повідомлення, що затримано громадянина України Івана Г. - провідника вагона №21 поїзда №85 Київ - Мурманськ. Трохи більше року залишалося до виходу на пенсію означеному суб’єкту, коли він вирішив розбагатіти на перевезенні незадекларованих товарів на величезну суму у російській валюті. То десятки тисяч гривень. Даремно, що всі навколо збентежені економічною кризою. Провідник Г. не з тих. Де тільки гроші брав для оборудки цей пересічний «господар» пасажирського вагона, який належить державі? Приказка «голь на выдумку хитра» тут ні до чого. Чи не так? Спитаєте, що приховав? Ліки проти онкологічних захворювань, інструменти для деревообробки, автозапчастини. І що ж? У прикупі не довелося побувати. Поїзд у напрямку Полярного кола через прискіпливу перевірку вагона митниками затримано на 15 хвилин. Залізниця знову несе збитки через штраф. Провідника звільнено з роботи. Коло замкнулося? Ні, слідство триває. Отакі у Г. справи.

  Але чи легше від цього усьому колективові залізниці?! Адже штрафи, які сплачуються із рахунків Південно-Західної, могли б, врешті-решт, бути направленими на преміювання достойних працівників. Виходить, десяток неспроможних контрабандистів б’є по кишені майже 67-тисячний колектив. Як кажуть, приїхали…

  P.S. Останню селекторну нараду під головуванням заступника начальника Південно-Західної магістралі з кадрів і соціальних питань Івана СОЛОВ’Я було присвячено підсумкам проведених заходів із профілактики правопорушень на залізниці впродовж першого півріччя поточного року. Увага акцентувалася не лише на випадках розкрадання деталей та вузлів залізничної інфраструктури сторонніми особами. Обговорювався також стан справ у сфері обслуговування пасажирів. Прикрий факт: ще не все зроблено керівниками підприємств пасажирського господарства для унеможливлення ситуацій, про які йшлося у даній газетній публікації.

  Ніяка тисяча-друга гривень, яку отримано, зокрема, за контрабанду, не замінить стабільні заробітки на залізниці, ті соціальні преференції, які гарантує своїм працівникам Південно-Західна. Про це має пам’ятати кожний.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05