РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (15 серпня 2009) 

 • Тому, що традиція

  Рада ветеранів війни і праці Південно-Західної магістралі міститься в управлінні залізниці. Невеличка кімната, шість столів, шафи з документацією. Голова Ради Юрій БІЛОУС того дня займався суто «роз’яснювальними» справами. Від його колег з дирекцій залізничних перевезень лунали дзвінки. Цікавилися: чи перераховано кошти на адресу їх організації, розповідали про те, що зроблено і що планується, просто ділилися своїми проблемами.

  Ветерани - люди неспокійні. Вони хоча і на заслуженому відпочинку, але без колективу себе не уявляють, - розповідає Юрій Семенович. - А все тому, що на нашій залізниці вони - шановані люди. Тут традиційним до свят та значних подій стало проведення урочистих зустрічей з ветеранським активом та просто заслуженими людьми. Зазвичай їх вітають начальник залізниці Олексій КРИВОПІШИН, його заступник з кадрів і соціальних питань Іван СОЛОВЕЙ, голова Дорпрофсожу Анатолій ФУРСА. При цьому керівники відверто говорять, що залізниця робить усе можливе, щоб якомога більше уваги приділяти ветеранам. Крім відрахувань, приміром, у благодійний фонд та на матеріальну допомогу, виконується величезна низка заходів. Не забувають і про надання путівок для оздоровлення. Приміром, цього року додався ще один маршрут оздоровлення пенсіонерів - лікувальний заклад, що розташований у селі Клубівка. Столична магістраль своїх ветеранів оздоровить у листопаді-грудні. Власне, традиційним місцем для лікування ветеранів Південно-Західної магістралі є санаторій «Хмільник». Там для них створюють належні умови задля проходження необхідної медичної реабілітації. Залишається в силі надання матеріальної допомоги тим, хто її найбільше потребує.

  Навів приклад наш співрозмовник і того, що не залишаються поза увагою й їхня сумлінна суспільна праця, внесок у становлення та розвиток галузі, виховання та передача досвіду молоді. Так минулого року кращих з них нагородили знаком «Відмінник Південно-Західної залізниці» з виплатою грошової нагороди. Згадали ми і те, як об’єднанню ветеранів війни і праці в особі його голови урочисто було вручено, заснований в минулому році Укрзалізницею, прапор Асоціації ветеранів війни та праці залізничного транспорту України.

  По-особливому урочисто проходять й свята, присвячені Дню Перемоги. Поточного року організували покладання квітів до пам’ятників героїв Великої Вітчизняної війни, святкові концерти, обіди. Усі 1830 ветеранів-залізничників, учасників бойових дій, отримали матеріальну допомогу. «Проте цього завжди буде мало для кожного з вас за те, що ви зробили задля Перемоги. Завдяки вам ми живемо, працюємо, завдяки вам виховуємо дітей та онуків. Ви відстояли цю Перемогу, ви відстояли усе найдорожче, що є сьогодні у кожного з нас», - так наголосив у вітанні начальник залізниці Олексій Кривопішин.

  - Але чи все так добре у ставленні до ветеранів? - запитали ми у Юрія Семеновича. А приводом для такого запитання стало звернення Президента України Віктора Ющенка до Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. На початку серпня цього року Глава держави у листі висловив занепокоєння ситуацією, яка склалася в Україні з додержанням законів щодо соціального захисту ветеранів війни. На думку Глави держави, «питання, які сьогодні найбільше турбують ветеранську громадськість, були розглянуті під час парламентських слухань 3 червня 2009 р. Йшлося про недостатню державну фінансову та організаційну підтримку осередків ветеранів війни, незадовільне вирішення питань їх розміщення, сприяння реалізації запланованих заходів з нагоди пам’ятних подій Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 рр». Крім того, мовиться у зверненні, ветерани незадоволені, що «влада не вирішує низку актуальних питань соціального захисту, медичного, побутового та транспортного обслуговування».

  Юрій Семенович знайомий зі змістом листа. Вважає, що думки, які викладено там є актуальними.

  - Річ у тім, - мовив він, - що у різних галузях, на різних підприємствах по-різному ставляться до підтримки ветеранів війни і праці. Особливо складно це робити нині. Економічна криза не всім дає можливість виділяти ветеранським організаціям кошти. З іншого боку, і залізнична галузь нині перебуває не в кращому стані. Обсяги перевезень знизилися, рухомий склад потребує оновлення та модернізації. Але є таке поняття, як традиції. На залізниці їх дотримуються. І рухомий склад оновлюють, і заробітну плату намагаються видавати вчасно, і про ветеранів не забувають.

  На даний час Асоціація ветеранів війни та праці залізничного транспорту України налічує більше 240 тисяч осіб. Ті, що пішли на заслужений відпочинок в 90-х роках отримують мінімальну пенсію. У зв’язку зі зростанням цін на комунальні послуги, лікарські засоби, продовольчі та промислові товари ця категорія людей потребує постійної уваги. Благодійна допомога згідно з рішенням Ради Укрзалізниці направлятиметься на підтримку пенсіонерів, заохочення найбільш активних ветеранів за їхню громадську діяльність та за виконання інших, передбачених Статутом Асоціації, потреб. Враховуючи, що законодавча база на сьогодні дозволяє проводити благодійну допомогу рекомендовано виділити ветеранським організаціям грошову допомогу. Зокрема для Південно-Західної залізниці вона має скласти 155 тис. грн. Кошти виділятимуться у рівних частках щоквартально і спрямовуватимуться потім до дирекцій залізничних перевезень, відповідно до наявної там кількості ветеранів. Загальна сума, яку мають отримати для цієї мети на залізницях України, складе 930 тис. грн.

  - Нині, - сказав Юрій Білоус, - на Південно-Західній залізниці налічується майже 41 тисяча непрацюючих пенсіонерів. Хоча за даними кадрової служби магістралі їх дещо менше. Річ у тім, що на облік там не беруть пенсіонерів, які пішли на заслужений відпочинок з таких структур, як, приміром, робітниче постачання, медичні заклади. Хоча, коли вони звертаються до нас за допомогою, ми надаємо її в міру своїх можливостей. Цікава деталь: серед пенсіонерів - більше жінок. Хоча це зрозуміло. Жінки краще турбуються за своє здоров’я, так би мовити, протягом всього життя. Жінок - 23 тисячі. Учасників бойових дій - 1830. Інвалідів - 4580. З них інвалідів Великої Вітчизняної війни - 425.

  Ветерани мають право на отримання однієї безкоштовної путівки на рік. А ветерани війни можуть отримати її через органи соціального забезпечення або військкомати. Наша ветеранська організація постійно нагадує цим людям про їхні права. Однак не всі користуються даною пільгою. Мовляв, не завжди є така можливість або бажання. А може у місцевих органах розмірковують і діють за принципом: не звернувся ветеран до них за допомогою, ну то нехай так і буде. Тобто на всіх рівнях турбота про цих людей повинна бути не тільки на словах, а й на ділі.

  Кошти, за словами

  Ю. Білоуса, розподіляються таким чином: 60% - на матеріальну допомогу найбільш малозабезпеченим, хворим, інвалідам. Враховується розмір пенсії. Причому, як правило, довідок з цього приводу майже не береться. Бо і без цієї формальності тут, в принципі, знають матеріальне становище цих людей. Крім того, кожний ветеран отримує 15 грн. щомісяця для сплати комунальних послуг. Але ці гроші виплачуються не кожного місяця, а раз на квартал. Ті ветерани, які мають найвищу нагороду на залізниці «Почесний залізничник», одержують 50 грн. допомоги щомісяця. Є ще суттєва допомога пенсіонерам - кожний ветеран має безкоштовний страховий поліс. Це дуже підтримує людей похилого віку, адже вони мають право двічі на рік пролікуватися в стаціонарах залізничних лікарень. Це все робиться завдяки підтримці з боку керівництва залізниці. Адже столична магістраль зберегла всі традиції, які впроваджено на залізниці стосовно ветеранів протягом багатьох років. Кожного ветерана знають, в першу чергу, за його справи та не залишають без уваги і на заслуженому відпочинку.

  Ольга ЛИХАЧОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05