РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (15 серпня 2009) 

 • Не для звіту робилося

  На початку другої зміни в «Зорьке», оздоровчому таборі Конотопської дирекції залізничних перевезень, відпочивало 407 дітей. На кінець - їх залишилося практично стільки ж. Лише четверо з різних причин залишили оздоровницю. Розповідають, що хлопчик із чотирнадцятого загону, загону найменших, з великим плачем сідав до автобуса, бо не хотів звідси їхати до табору на Чорному морі.

  Такий факт є досить красномовним. Неодноразово був свідком, коли після першого тижня відпочинку діти просилися додому - табірне життя для них через одноманіття перетворювалося на суцільну муку. А якщо дощило, то розпрощатися з табором готова була переважна більшість.

  Чим же приваблює дітей залізнична «Зорька»? Найперше, щоденною насиченістю. У таборі немає коли нудьгувати. Наприклад, 24 липня в розкладі було заплановано провести спортивні змагання з сусіднім табором, конкурс «Міс табору» і святкування 8 Березня. Щодо жіночого дня, то це не помилка. В «Зорьке» проводиться цикл заходів, пов’язаних з чотирма порами року. За словами старшого вихователя Ірини Гуденко, уже зустріли Новий рік, як і 23 лютого, вітали хлопців, визначили «Містера табору», провели дні спорту, туриста, сходили в похід.

  До речі, «Зорька» єдина серед навколишніх таборів практикує цю форму дозвілля. У похід беруть лише старші загони. Діти вирушають після вечері. Завидна вони встигають дійти до Рив’єри - так у таборі називають мальовниче місце на березі Сейму під селом Красне Бахмацького району. Як і годиться в походах, діти напинають намети і розпалюють вогнища, які горять до пізньої ночі. А навколо вогнищ завжди багато ігор, цікавих розповідей, пісень…


  юні авіамоделісти

  І ще одну основу популярності «Зорьки» розкриває старший вихователь. «У нас багато вожатих і вихователів, які самі виросли у таборі, - говорить Ірина Миколаївна. - Вони знають табір, вони його люблять, вони прищеплюють любов до цього прекрасного куточка дітям». І називає своїх колег - Анну Кравченко, Ольгу Кармалигу, Катерину Козіну, Аллу Мороз, які відлік літнього життя в «Зорьке» розпочали ще за шкільних років, а сьогодні працюють тут вихователями.

  Дмитра Шапіро, незмінного фізрука «Зорьки», називає, звичайно, теж. Дмитро Романович уперше в табір приїхав семирічним. Працювати став у вісімдесят четвертому. Три роки тому він емігрував до Німеччини, але щоліта повертається до «Зорьки».

  У короткому газетному матеріалі про життя дитячого табору переповідати складно, настільки воно інтенсивне, цікаве і незабутнє.

  Наприклад, робота гуртків. Другий рік тут діє авіамодельний. Охочих складати маленькі літаки багато. Як інформував його керівник Георгій Борсяк, рекордне число на занятті - 43 особи. За зміну хлопчаки встигають зробити моделі, які можуть літати. На першій зміні діяла секція теквондо. Теж дуже популярна…

  А що говорять про табір самі діти? Знайомлюся з Лізонькою Барун. Вона - киянка. У «Зорьке» вперше. Їй тут подобається. А ще часто провідує її дідусь - Василь Григорович.

  Бахмачанина Олександра Сквиру можна назвати старожилом - він приїхав до табору увосьме. Найсильніші враження залишилися в нього від походу. Дмитро Каверзнєв - зі станції Хутір Михайлівський. «Нормально», - відповідає він на запитання «Як відпочивається?». Хлопець ходить до гуртка авіамоделістів. Ворожбянка Валерія Конько любить спорт. Говорить, що в таборі багато спортивних заходів. Приїхала б ще раз, та вже вік не дозволяє…

  Того дня випала нагода почути ще одну думку про табір - думку санітарних лікарів. Вони щотижня перевіряють оздоровницю.

  - Порівняно з минулим роком, - сказала помічник головного лікаря Конотопської лінійної санепідемстанції Надія Новікова, - підготовка пройшла на кращому рівні. Набагато. Я маю на увазі підготовку і території, і корпусів, і харчоблоку, додано нове холодильне й технологічне обладнання. Тобто проведена велика робота… На цій зміні щодо харчування дітей зауважень у нас не було.

  Такої ж думки про підготовку і сам головний лікар санстанції Іван Марчук: «Не для звіту робилося, а щоб дійсно оздоровити дітей». І зауважив, що проблемою залишається посудомийна машина. Але в планах на наступний рік вона уже є.

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05