РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (8 серпня 2009) 

 • Аматори - на рівні професіоналів

  Ветерани частенько розповідали, що на залізниці, з часів заснування і впродовж усієї її історії, полюбляли музику, спів. Недаремно ж головні приміщення для пасажирів назвали вокзали - вокальні зали. В них виступали артисти, а на перонах лунали музичні твори у виконанні духових оркестрів. Звуками маршів зустрічали та проводжали поїзди... Та й самі залізничники не цурались брати участь у розвитку найпоширеніших видів мистецтв. Так зароджувалась художня самодіяльність і це заняття переростало у славну традицію. Вона збереглась й до сьогодні. Тому вже традиційно, щороку проводяться огляди-конкурси народної творчості у структурних підрозділах нашої залізниці. Нещодавно один із них пройшов у Жмеринці, на базі Будинку науки та техніки.

  Одразу зазначу, що обмежень для участі представників усіх залізничних структур, що розташовані на території Жмеринської дирекції залізничних перевезень, не було. Заявки приймались, як мовлять, до останнього дня. Однак великого представництва на огляді-конкурсі не було. Уже традиційно, як і в попередні роки, широко були представлені два колективи художньої самодіяльності - Медичного центру реабілітації залізничників, що у м. Хмільник, та Будинку науки та техніки Жмеринської дирекції залізничних перевезень. А окремі самодіяльні артисти представляли вокзал ст. Вінниця, Жмеринську дистанцію сигналізації та зв’язку, вагонну дільницю ст. Жмеринка та Вінницький транспортний коледж. Між іншим, учні цього навчального закладу вперше брали участь у конкурсі. Чому так? З одного боку в суто виробничих залізничних підрозділах, співробітники яких працюють та проживають у багатьох населених пунктах чи, як кажуть, постійно перебувають на лінії, або часто - у відрядженнях, не просто віднайти багатих на таланти людей. З іншого боку, належним чином цим у відокремлених структурних підрозділах ніхто не займається. Можна сказати, що далеко не всім залізничникам про проведення конкурсу було відомо... Втім кількість учасників була солідною і сягала трьох сотень. Тож за їх участі огляд і відбувся. При цьому за багатьма жанрами - від вокального до театрального.

  Уже не вперше успішно виступили і зайняли призові місця добре відомі колективи - духовий оркестр під управлінням Олега ОРІЩУКА, Зразковий танцювальний колектив «Фламінго» на чолі з Тетяною СЛЮСАР, Народний гурт «Кордон» із Жмеринки, а також жіноча та чоловіча вокальні групи із Хмільника. Особливо варто відзначити майстерність виконання музичних творів духовим оркестром, в якому виступає до тридцяти аматорів. Більшість із них - залізничники, працюють у різних структурах, у тому числі й позмінно. Тому зібратись усім на репетицію доволі складно. Але вони знаходять таку можливість. І з кожним роком не лише підтримують музичну форму, а й удосконалюють майстерність, урізноманітнюють репертуар.

  Успішно виступили на огляді-конкурсі й окремі виконавці. Порадувала своїм чудовим співом Галина ГРИНЬКО, яка виконала романс і посіла перше місце у класичному жанрі. Серед лідерів, але вже в естрадному жанрі, - Тетяна КАЛЯКІНА.

  Відкриттям цього року стала й Наталя КАНЄВСЬКА - представник колективу вокзалу ст. Вінниця. Вона успішно виступила в естрадному жанрі, виконавши дві пісні. В неї значний творчий потенціал і, думається, співачка досягне ще вищих результатів у подальших творчих перегонах.

  Уже не вперше, але, як завжди, успішно, виступив жмеринський декламатор Павло БРИТАНСЬКИЙ, який прочитав «І мертвим, і живим» Тараса Григоровича Шевченка і став переможцем у театральному жанрі. А другим був Володимир РЯБЦЕВ із Жмеринської вагонної дільниці. В його виконанні звучали авторські вірші.

  Цікавим були виступи й музикантів. Зокрема інструментального ансамблю «Ретро-класік», під керівництвом Олександра ВУСИКА, Ярослава ЦИСЯ, який виконав музикальну п’єсу на флейті та саксофоні, та В’ячеслава БІЛАНА, який подарував під час гри на гітарі мелодію пісні «Бессаме мучо».

  Успішно дебютували у Жмеринці й студенти-аматори Вінницького транспортного коледжу Яна ПОПИК та Анастасія ЗАЄЦЬ.

  Журі, до якого увійшли провідний інженер відділу кадрів Жмеринської дирекції Лариса ДОБРЯНСЬКА, начальник управління культури та туризму Жмеринського міськвиконкому Володимир ДУДІК, провідний фахівець з організації праці Жмеринського теркому Ігор БІЛИЙ, заступник начальника Будинку науки та техніки Наталія УСАЧУК, також відзначило виступи інших учасників. Найкращі із них будуть представлені на огляді-конкурсі художньої самодіяльності Південно-Західної залізниці, який має відбутися у вересні нинішнього року. І є сподівання, що й там вони порадують власними талантами глядачів, адже хоч вони й аматори, та багато із них виступають на рівні професіоналів.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05