РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (8 серпня 2009) 

 • Медики запросили до співпраці

  Стан охорони здоров’я в Україні викликає дуже багато питань. Суспільство нібито й не проти, щоб сумна статистика інфарктів та інсультів, захворювань на рак не була такою плачевною, щоб населення не вимирало такими швидкими темпами. Та й самі громадяни практично мало що для цього роблять. На жаль, у лікарню звертаються тільки у крайніх випадках, а що ж до профілактики свого здоров’я, то майже ніхто на це не звертає уваги.

  Газета «Рабочее слово» неодноразово писала про збільшення кількості захворювань системи кровообігу серед дорослого населення, адже щорічно в закладах охорони здоров’я України реєструється до

  24 млн. випадків цієї недуги. Викликає тривогу й ситуація з гіпертонічною, ішемічною та цереброваскулярною хворобами серед працівників Південно-Західної залізниці.

  Все є на Південно-Західній: і сучасні лікарні, і висококласні спеціалісти. До того ж купується сучасна апаратура, а сумна статистика смертності та захворювань серед залізничників з кожним роком зростає. Тому медична служба столичної магістралі шукає нові шляхи для покращення ситуації у системі охорони здоров’я. Зауважимо, що питання дуже наболіле, тож потрібні дієві заходи з профілактики та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань. Відтак проект програми «Здоров’я залізничників» винесено на широкий загал для обговорення серед працівників відомчих медичних закладів та профспілкових організацій, спеціалістів служби охорони праці й керівників дирекцій залізничних перевезень. Це програма спільної діяльності практикуючих лікарів провідних лікувальних закладів залізниці з метою вирішення проблем залізничної медицини на 2009 р.

  Першочерговим завданням даної програми є вдосконалення наукової, лікувальної і освітньої діяльності у системі охорони здоров’я на Південно-Західній залізниці. Однак всі ці заходи не буде втілено в життя, якщо вони не будуть підкріплені економічно. Водночас умови праці залізничників нерідко визначають статистику їх захворюваності. У вирішенні цих досить складних питань певну допомогу можуть надати керівники дирекцій, профспілки та й власне працівники залізниці.

  - У програмі за участю фахівців медичної служби прийнято рішення про ґрунтовне обговорення роботи відомчих лікарень, системи підготовки медичних кадрів галузі. Залізнична медицина потребує активнішої спільної роботи вчених медичних вузів і науково-дослідних установ з практикуючими лікарями у вирішенні проблем медичного забезпечення безпеки руху і захисту здоров’я залізничників, - переконаний начальник відділу - заступник начальника медичної служби Південно-Західної залізниці Ярослав ХОХЛІЧ. - У нас нерідко прості питання випадають з поля зору. Такі як, наприклад, масові заходи з первинної профілактики. До них, у першу чергу, належать освітні програми з використанням засобів масової інформації, спрямовані на широкі версти населення, та планова робота в колективах залізниці. Ми повинні вести роз’яснювальну роботу задля пропаганди здорового способу життя, залучати працівників залізниці до проведення фізкультурно-оздоровчих заходів.

  Наразі працівники із задоволенням беруть участь у таких заходах, як «Естафета здоров’я», «Медики залізниці за здоровий спосіб життя». Існує багато пропозицій та планів. Але медики самотужки не зможуть все це зробити. Їм потрібна допомога з боку керівництва залізниці, Дорпрофсожу та й кожного залізничника. Потрібно розробити стратегію матеріального заохочення працівників магістралі до здорового спосібу життя.

  - Хотілося б, - мовить Ярослав Хохліч, - запросити до діалогу всіх небайдужих до вирішення проблеми працівників залізниці. Що потрібно зробити нам всім, щоб покращити наше з вами здоров’я? Ми всі маємо працювати у цьому напрямку. Можливо, читачі внесуть до нашої програми низку слушних пропозицій щодо профілактики зменшення захворюваності серцево-судинних хвороб. Адже на місцях люди більше знають, в яких умовах вони працюють, як вони відпочивають, які навантаження виконують після роботи. Можливо, десь не відправляють людей на медогляди. А, мабуть, є й такі, які взагалі ніколи не ходять на лікарняні. Таких працівників потрібно заохочувати задля пропаганди здорового способу життя. Тож чекаємо на пропозиції, аби через газету «Рабочее слово» обговорити нашу програму. Запевняємо: всі розумні пропозиції нами буде уважно розглянуто та враховано у подальшій діяльності.

  Звісно, проект програми «Здоров’я залізничників» - це не панацея. По - перше, більшість заходів, які запропоновано в цій програмі, певною мірою втілено в життя лікарень на залізниці, по - друге, аналогічні програми повинні розвиватися в усій Україні. Але те, що це ще один зі способів турботи про здоров’я залізничників, який визначить стратегію первинної профілактики, тобто виявлення та зменшення поширеності факторів ризику серцево-судинних захворювань - є незаперечним фактом. Проект програми розроблено з урахуванням реалій кожного лікувально-профілактичного закладу. Вважаю, що це має бути пріоритетом у роботі всіх медичних закладів Південно-Західної залізниці.

  Ольга ЛИХАЧОВА

  Ми подаємо на розгляд читачів витяг з проекту програми «Здоров’я залізничників». З повним текстом цього документа можна ознайомитися в усіх медичних закладах Південно-Західної залізниці.

  Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових

  захворювань

  Для зниження рівня смертності від захворювань системи кровообігу.

  В повній мірі використовувати первинну профілактику, тобто виявлення та зменшення поширеності факторів ризику серцево-судинних захворювань, що підлягають впливу (тютюнопаління, артеріальна гіпертензія, дисліпідемія, гіподинамія, надлишкова маса тіла, порушення толерантності до глюкози, зловживання алкоголем). Вторинна профілактика, тобто довготривале амбулаторне спеціалізоване лікування з метою попередження ускладнень та подовження життя і планове стаціонарне лікування (в тому числі - кардіохірургічне).

  Враховуючи, що найбільш перспективна та економічно виправдана стратегія зменшення захворюваності і смертності від серцево-судинних хвороб, пов’язана з переорієнтацією як лікарів, так і хворих на пріоритет саме амбулаторної допомоги, удосконалення вторинної профілактики, необхідно:

  • створення системи виявлення хвороб на ранніх стадіях;

  • недопущення або зсув у більш пізні вікові групи небезпечних ускладнень;

  • формування у пацієнтів усвідомлення необхідності тривалого, часто по-життєвого лікування;

  • забезпечення закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням та апаратурою для своєчасної діагностики лікування та надання невідкладної допомоги, в першу чергу на амбулаторно-поліклінічному рівні;

  • впровадження сучасних профілактично-лікувальних технологій і стандартів та забезпечення можливості їх реалізації на практиці.

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05