РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (31 липня 2009) 

 • Про зарплату та майстерність

  Останнім часом почастішали звернення наших читачів із запитаннями щодо організації праці та заробітної плати. Редакція систематизувала їх і звернулась до начальника служби організації праці, заробітної плати та структур управління Ігоря КОВТУНА з проханням надати коментар. Ось які відповіді ми отримали.

  - Основним завданням організації та нормування праці є диференційований метод оплати праці у залежності від виконання різноманітних видів робіт. Проте, крім тарифних ставок і посадових окладів існує низка доплат, премій, а також інших виплат, які мають компенсаційний та стимулюючий характер. Чи існує сьогодні на залізниці відрядна форма оплати праці?

  - Спочатку трохи теорії. Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

  Структура заробітної плати складається з основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців. Додаткова заробітна плата - винагорода понад установлені норми. Вона включає доплати, надбавки, виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій. До інших заохочувальних та компенсаційних виплат належать виплати у формі винагороди за підсумками роботи за рік, премій за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які проводяться понад встановлені зазначеними актами норми.

  На даний час на залізниці в основному застосовується почасово-преміальна система оплати праці. Відрядно-преміальною охоплено 24% робітників. Це локомотивні бригади у вантажному русі, працівники на ремонті вантажних, пасажирських вагонів та моторвагонного рухомого складу, будівельники, монтери колії на поточному утриманні та ремонті, ремонтники штучних споруд та інші.

  - Чи відзначається на залізниці висока професійна майстерність? Чи діє Положення з установлення класності майстрів?

  - Встановлення та виплата надбавки до тарифних ставок за високу професійну майстерність для робітників на залізниці проводиться згідно з відповідним Положенням, затвердженим наказом Укрзалізниці від 02.11.2000 р. №500-Ц. Зараз цю надбавку отримують кваліфіковані працівники, які стабільно забезпечують якість виконуваних робіт і зайняті на ремонті локомотивів та моторвагонного рухомого складу.

  Майстрам (старшим майстрам) за стабільне і якісне виконання виробничих завдань, високий рівень знань та професійної майстерності, застосування передових методів організації праці, дотримання трудової і технологічної дисципліни, відповідно до Положення про порядок і умови присвоєння звання «Майстер І класу», «Майстер II класу», затвердженого наказом Укрзалізниці від 30.05.2006 р. №195-1, присвоюються звання та встановлюється і виплачується щомісячна доплата в розмірі відповідно 15 та 10 відсотків посадового окладу. На сьогодні ці звання присвоєно 58 працівникам.

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05