РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (31 липня 2009) 

 • «Чоловіча» посада Світлани ВИШНЕВСЬКОЇ


  керівник ПТО Жмеринського вагонного депо Світлана ВИШНЕВСЬКА проводить інструктаж для оглядачів-ремонтників вагонів Анатолія МАКАРЕНКА (ліворуч) та Олега ЯЦУКА

  На залізниці є чимало посад, на які жінок, як правило, не призначають. Однак у правилах є винятки. Тому і в нашому відомстві були випадки, коли локомотивами керували жінки, займались вони й ремонтом колій...

  Оглядач-ремонтник вагонів також вважається чоловічою роботою. І це не чиясь примха. Просто вона - не з легких. Та саме на цій посаді вже далекого 1988 р. розпочала свою трудову діяльність на залізниці Світлана ВИШНЕВСЬКА. Її, випускницю Київського технікуму залізничного транспорту, де вона освоїла фах - вагонне господарство, за розподілом направили на ст. Вінниця у пункт технічного огляду вагонів (ПТО) Жмеринського вагонного депо.

  - Чи важко було? - перепитує Світлана Григорівна і після короткої паузи відповідає: - Коли значних пошкоджень на вагонах не виникало, то й труднощів не було. Проходиш повз поїзд і оглядаєш, чи все гаразд. Однак траплялись випадки, коли й чималі зусилля доводилось докладати, щоб усунути якусь поломку. Та з роботою справлялась, інколи й колеги допомагали.

  По силах залізничниці була не лише «чоловіча» робота. С. Вишневська одночасно навчалась у Харківській державній академії залізничного транспорту, де удосконалювала свої знання з вагонної справи. А після завершення навчання Світлані Вишневській запропонували очолити трудовий колектив ПТО. Погодилась не одразу. Адже це був не простий крок у кар’єрі. Учора ти ще ходила у зміну як звичайний оглядач, а сьогодні маєш керувати своїми колегами. Причому чоловіками, у багатьох із яких було значно більше досвіду. І все ж жінка відважилась на відповідальний вчинок.

  Нинішнього року виповнилось вже десятиліття з того часу, як Світлана Григорівна очолила ПТО на ст. Вінниця. На сьогодні вона - досвідчений керівник структурного підрозділу Жмеринського вагонного депо. Під її керівництвом трудиться 28 оглядачів-ремонтників вагонів та п’ять операторів приладів із контролю технічного стану рухомого складу. Вони перевіряють усі вантажні та пасажирські вагони, що проходять станцією.

  - Колектив у нас дружний, працьовитий, - із гордістю за підлеглих говорить Світлана Вишневська. - Його основу складають ветерани, які працюють по двадцять, а то й по тридцять років. Це - старший зміни Іван ПАВЛЕНКО, оглядачі-ремонтники Іван САМСОНЮК, Юрій МАРТИНЮК, Володимир КОЗИР, оператор Павло ШЕВЧУК. Вони - наставники молодих спеціалістів, яких також немало. Найбільш старанні це - Микола ПАНКЕВИЧ та Іван ІВАСЮК. Микола та Іван заочно навчаються у Харківській залізничній академії. Працюють у нашому колективі й жінки. Це оператори Наталя Д’ЯЧУК, Ірина БЕЗПАЛА та ще дві їхні колеги. Взагалі то, кожен із наших працівників заслуговує на добрі слова. Адже в нашій роботі безвідповідальним, неуважним не можна бути. Коли не виявиш хоч найменшого відхилення від норми у технічному стані вагона, може статись пригода з важкими наслідками. Це добре розуміє кожен із наших фахівців, тому старанно виконує свої обов’язки.

  Дійсно, кожен із працівників ПТО заслуговує на добрі слова. І вони пролунали на їхню адресу під час підбиття підсумків роботи минулого року. Пункт технічного огляду вагонів на ст. Вінниця, який очолює Світлана Вишневська, визнано одним з кращих у галузевому змаганні. І це не випадково, адже протягом минулого року його фахівці перевірили майже 130 тисяч вантажних та більше 11 тисяч пасажирських вагонів, оглянули майже сім тисяч поїздів. При цьому не було допущено жодного порушення. Вони виявляли та швидко усували усі несправності у рухомому складі. Заслуга є в цьому й керівника підрозділу Світлани Вишневської, яка, хоч й займає «чоловічу» посаду, та успішно на ній працює.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05