РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 28 (24 липня 2009) 

 • У дзеркалі вокзальної чистоти

  На сталевих магістралях існують чимало професій, на яких ґрунтується виробничий процес. Та є такі, що ніби вони й не забезпечують перевезення, безпеку руху поїздів... та без них аж ніяк не обійтись. До таких можна віднести прибиральниць. Уявімо, що в робочих кабінетах, а тим більше - на вокзалах тиждень ніхто не прибиратиме. Що там творитиметься?!

  Вокзал ст. Вінниця вигідно вирізняється серед інших подібних споруд своїм виглядом та порядком. І це не лише через те, що декілька років тому виконано його капітальний ремонт та реконструкцію. Просто у царині комфорту тут панують… прибиральниці. Вдень і вночі, позмінно, вони проводять прибирання всіх приміщень вокзалу. А загальна площа сфери їхнього сервісу сягає трьох тисяч квадратних метрів. Крім того, вони регулярно миють вікна, двері, панелі... А працівниць, які цим займаються, - менше тридцяти. Прошу заступника начальника вокзалу Сергія ЖУРКА визначити одну з найкращих.

  - Взагалі, у нас усі добре працюють. А серед тих, хто уже тривалий час трудиться, варто відзначити Галину ШИШЛЄВСЬКУ. Вона і в старій будівлі працювала, і, як мовиться, пережила період реконструкції. А в той період потрібно було підтримувати належні санітарні норми у тимчасових спорудах і приміщеннях, де виконувались ремонтні роботи. Наскільки це важко, може уявити лише той, у чиїй квартирі тиждень чи й два працювали маляри-штукатури та інші ремонтники.

  Знайомство із прибиральницею відбулось на її робочому місці. Вона протирала ганчіркою вікно до блиску касової зали (там її й сфотографував наш фотокореспондент). Прошу жінку на декілька хвилин відірватись від роботи і розповісти про себе.

  - Що розповідати? - трохи знітившись, розпочала розмову пані Галина. - Після навчання у ПТУ, 15 років працювала токарем на Вінницькому інструментальному заводі. Робота ніби й чоловіча, але мені подобалась. Адже цікаво зі шматка металу виготовити якусь потрібну деталь. Потім перейшла працювати монтажником на інше підприємство. Робота - як годиться, та настав той час, коли заводи, фабрики закривались. Така ж ситуація виникла і на нашому підприємстві. З трудом улаштувалась прибиральницею на вокзал. Тут до сьогодні працюю. Чи подобається? Коли прибереш приміщення і воно сяє чистотою - дуже приємно. Значить, потрудилась не даремно. Правду кажуть: не лише краса, а й чистота спасе світ. Однак бувають випадки, коли пасажири не цінують наш труд - насмітять, а то й, вибачте за слово, нагидять. Це дуже дратує, однак доводиться знову прибирати - така робота.

  - Узагалі-то я дуже люблю чистоту, - після короткої паузи продовжила моя співрозмовниця. - Ніколи не піду спочивати, навіть після нічної зміни, доки не приберу у квартирі. А коли працювала на заводі, то залишала робоче місце лише тоді, коли почищу верстат, приберу навколо нього, хоч у цеху була прибиральниця. Головне, що було приємно наступного дня розпочинати зміну на чистому робочому місці. На нинішній роботі буває деколи важкувато. Територія велика, а бригада - не повна. Хтось захворів чи у відпустці. Доводиться і «його» площу прибирати - брудною не залишиш. Так діють й інші прибиральниці. Думаю, і їх варто відзначити. Чимало часу пліч-о-пліч зі мною трудяться Марія КЛІМІШИНА, Валентина МАРОЩАК. А взагалі - усі добре працюють.

  Зауважив, що остання фраза Галини Іванівни збіглась із висловленою заступником начальника вокзалу. Значить, так воно і є.

  Щодо заслуг, то керівництво залізниці не обходить увагою й прибиральниць. Нещодавно начальник Південно-Західної залізниці нагородив іменним годинником Галину Шишлєвську. Думаю, за її любов до чистоти.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05