РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 27 (17 липня 2009) 

 • Пожежа - штучна. Боротьба – справжня

  У вогнеборців, зокрема залізничних, робота непередбачувана. То вони тижнями «нудьгують» на чергуваннях, а то… Не буду уточнювати, що стоїть за трьома крапками, щоб, як кажуть, не наврочити. Але, щоб бути готовими до того, не дай Боже…, вони повинні періодично навчатись, підвищувати професійну майстерність, узгоджувати дії команд пожежних поїздів. А на скільки ефективно ці навчання проводяться? Це можуть показати своєрідні іспити. Найефективніша форма перевірки професійної підготовки бійців воєнізованої пожежної охорони залізниці, на думку керівництва, це - змагання із пожежно-прикладних видів спорту. Адже під час змагань за участю колег-суперників наочно видно, хто якими здібностями володіє, яка команда є найбільш згуртованішою, чия професійна майстерність найвища.

  Заради цього уже традиційно у Вінниці, на базі училища цивільного захисту, проводяться перегони на першість Козятинського загону служби воєнізованої охорони нашої залізниці. У них беруть участь шість команд від усіх пожежних поїздів, які входять до його складу. Використовуючи слово «традиційно», хочу наголосити, що ці заходи не лише відбуваються щороку влітку, а й проходять за подібним сценарієм. І не тому, що в організаторів недостатньо фантазії, просто класичні змагання мають стандартну програму, певні нормативи, рамки, за які виходити не дозволено. Однак, це аж ніяк не означає, що вони відбуваються «для галочки», без азарту, суперництва чи інтриги. От і під час нинішніх змагань…

  Утім, про все по порядку. Після урочистого відкриття розпочались перегони у спеціально обладнаній спортивній залі подоланням вогнеборцями стометрової смуги з перешкодами. Так, за протоколом, називається ця вправа. А включає вона подолання паркану, зруйнованого мосту та інших перешкод. При цьому пожежний повинен не лише швидко пробігти сто метрів і подолати бар’єри, а й, на певному відтинку, схопити два пожежних рукави, розмотати, з’єднати їх, один кінець приєднати до розподілювача, а другий - до брандспойту і, тримаючи його в руці, фінішувати.

  Варто зазначити, що з перших хвилин змагань розпалилась доволі запекла боротьба між учасниками та командами. Адже переможці, та й ті, хто виборов друге та третє місця, не лише отримували моральну підтримку від товаришів та керівників, а й конкретну грошову винагороду. За перше у кожному із індивідуальних видів - 250 грн. За друге та третє місця, відповідно, - 200 та 150 грн. Перемоги команд у загальному заліку винагороджувались ще щедріше - 2000 грн., золоті медалі і перехідний кубок. Друге місце - срібло та 1800 грн. Третє - «бронзові» медалі і 1400 грн. Цю інформацію оголосив керівник змагань - заступник начальника загону з пожежного нагляду Віктор Рибінський.

  Тож із кожним стартом напруга на змаганнях зростала. Коли заглянув у протокол до секретаря суддівської бригади Олександра Цвика, то помітив, що серед учасників виявився лідер, причому із значним випередженням. Вирішив познайомитись із цим пожежним.

  - Валерій Дудар, - представився мій співрозмовник. - Уже десять років працюю у команді пожежного поїзда ст. Шепетівка. Увесь цей час беру участь у змаганнях з пожежно-прикладних видів спорту на першість загону, Південно-Західної та Укрзалізниці. Неодноразово здобував призові місця. Можливо, тому й сьогодні успішно виступаю.

  Успіх, вірніше перемогу, Валерія підтвердили й судді. А слідом за ним місця посіли Віталій Побережний із Гречан та Василь Янчук із Жмеринки.


  Щодо Віталія Побережного, то він підвищив свій результат у другому виді змагань і став переможцем під час подолання вежі за допомогою штурмової драбини. Це - чотириметрова драбина із легкого сплаву із двома гаками на кінці. Спортсмен-пожежний підбігає з нею до вежі, зачіплює її гаками за підвіконня на другому поверсі. І щодуху мчить щаблями наверх. Хто це зробить швидше - той переможець. Ним і став Віталій Побережний із Гречан. З ним - бліц-інтерв’ю.

  - Я вперше на таких змаганнях, адже працюю лише два роки. До цього навчався у Вінницькому транспортному коледжі та служив у Збройних Силах України. Мені подобаються такі заходи, тому сподіваюсь, що будуть й інші перемоги.

  Це - без сумніву. А щодо інших учасників у цьому виді змагань, то другий результат показав Володимир Дудар, третім був Олег Вернюк із пожежного поїзда ст. Вінниця.

  Лідери в індивідуальних видах змагань визначились, підійшла черга й до виступу команд. Перешкоди, бар’єри… Азарт безперервний. І, в першу чергу, - естафета чотири по 100 метрів. Тож і по чотири спортсмени від кожної команди змагались у гасінні «палаючого будиночку» за допомогою драбини-«палиці», паркану, зруйнованого мосту із розгортанням пожежних рукавів, ліквідації полум’я за допомогою вогнегасника… І тут виявився лідер - команда пожежного поїзда ст. Гречани, який очолює Андрій Кирилюк. Її шанси на перемогу значно зросли, коли два спортсмени - В’ячеслав Сагайдачний та Юрій Водяний - вибороли друге командне місце в подоланні вежі за допомогою триколінної драбини. Першими тут були Ігор Сокуляк та Василь Янчук із Жмеринки, а третіми - Леонід Шевчук та Артур Шилін із Козятина.

  - У нас команда молода, - пояснює Андрій Кирилюк. - Та добре підготовлені пожежні є. Це й Віктор Сас, і В’ячеслав Сагайдачний, і Віталій Побережний. До цих змагань ми ретельно готувались, тому й певний успіх є. Постараємось його закріпити.

  Що ж, настрій на перемогу у змаганнях - це чудово. Однак вони на час розмови із Андрієм Кирилюком ще не завершились. Командам належало пройти найважче випробування - бойове розгортання. А воно включало запуск мотопомпи з приєднанням до неї водозабірного рукава, розгортання магістрального з приєднанням через кран-розподільник ще двох пожежних рукавів та подачу води через усю систему для гасіння пожежі. Для цього команди формувались із семи учасників - це повний склад.

  На заключному етапі змагань кожен колектив викладався, як кажуть, на всі сто, демонстрував усе, що міг. За результатами трьох виступів, лідерство захопили залізничні пожежні із Шепетівки, команду яких очолював заступник начальника стрілецько-пожежного загону Олександр Дудар. Прошу його представити своїх вогнеборців.

  - Наша команда неоднорідна. Є досвідчені бійці, є й молоді. Та й за основним фахом роботи не всі - пожежні. Так Володимир Коротков, Валентин Поворозник, Богдан Мотюх - стрільці воєнізованої охорони. Вони за необхідності поповнюють команду пожежного поїзда. А пожежні за посадою - Юрій Білоус, Сергій Воронюк, Юрій Коцюк та Валерій Дудар. Однак підготовка в усіх хороша, це й дозволяє успішно виступати. Два роки поспіль ми займали друге місце.

  Заключний етап змагань продовжується. На старт виходить команда Андрія Кирилюка. До неї - неабияка увага всіх учасників. Звісно, лідер. Із лідерським запалом вогнеборці із Гречан розпочали бойову роботу. Вже з’єднано всі замки, запущено мотопомпу, пішла вода магістральним рукавом… І тут від’єднується рукав від крана-розподільника. Рідина до брандспойтів не дійшла. Отже, норматив не виконано. Хтось із команди, прагнучи заощадити секунду-дві, не довів до повного щеплення замок на розподільному крані.

  Однак змагання є змагання. Одна помилка відсунула пожежних із Гречан на друге місце, а перемога дісталась підлеглим Олександра Дударя. Третє місце дісталось команді пожежного поїзда ст. Вінниця.

  - Нам, як господарям змагань, не хотілось вибиватись у лідери, - зауважив у розмові Олександр Гавриленко, - щоб гостей не образити. А коли говорити відверто, то й перемогти ми не могли. Лідер нашої команди Юрій Берецький - досвідчений спортсмен, але вже не молодий. Теж можна сказати й про Сергія Стахова, який протягом 12 років бере участь у змаганнях різного рівня. Сьогодні непогано також виступили Олег Вернюк, Олександр М’ялківський, В’ячеслав Рижко, Анатолій Боговіченко, Володимир Лонський. Це й дозволило нам посісти почесне третє місце. Однак є ще над чим працювати, щоб у подальшому здобувати кращі результати.

  - Хоч вінничани - й на третьому місті, - долучається до розмови головний суддя Віктор Рибінський, - та варто їм віддати належне за хорошу організацію змагань, підготовку бази, матеріальне забезпечення. Над цим чимало попрацював начальник поїзда Олександр Гавриленко та його помічники. Завдяки їх старанню вже вкотре нам удається успішно проводити змагання на першість загону.

  До сказаного керівниками пожежних підрозділів лише додам, що спортивні змагання передбачають не лише визначення переможців, вручення дипломів, медалей, кубка, що було зроблено, а й визначення кваліфікації спортсменів, присвоєння розрядів. Але серед пожежних на цих змаганнях не було жодного майстра спорту, кандидата в майстри та й «розрядника». Чомусь таких «титулів» їм ніхто не присвоює. А даремно. Адже це було б додатковим стимулом для підвищення професійної майстерності, яка потрібна не лише на змаганнях, а більше в реальній ситуації, ну хоча б при гасінні пожежі. Крім того, залізничним вогнеборцям, як і деяким іншим фахівцям, можна було б ввести кваліфікаційні рівні і відповідні до них грошові надбавки. Це також стимулювало б їх професійне зростання і віддачу при виконанні службових обов’язків.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05