РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 27 (17 липня 2009) 

 • Звідки у Степанова золото?


  електромонтери Дмитро ТАРАСЕНКО, Сергій ГУСЄВ й електромеханік Олег ХУКАЛЕНКО; електромонтер-водій Сергій МІСЮРА

  Коли з’явилося повідомлення, що ремонтно-ревізійна дільниця Конотопської дистанції електропостачання вийшла переможцем у галузевому змаганні серед колективів цехів, відразу ж пригадалися слова її керівника Івана Степанова, сказані ще задовго до цього: «Хлопці у мене працюють толкові, золоті хлопці». Познайомитися із «золотими» тоді не склалося. Та й не просто це робити - практично всі вони щодня виїжджають на лінію.

  Допоміг випадок. Геннадій Полторацький, заступник Степанова, дізнавшись про інтерес газети до «золотого» активу дистанції, радить зайти до початку робочого дня, коли ще не відправилися електрички. «Вони завтра вранці всі в мене будуть, - сказав Геннадій Олексійович, - поговорити, думаю, встигнете».

  Дільниця складається із п’яти бригад. Навіть знаючи лише закони електродинаміки, відразу збагнути, чим вони займаються конкретно, нелегко. Найзрозуміліша, з цієї точки зору, - бригада масляного господарства: вона відповідає за трансформатори. Розповідає електромеханік Анатолій Зуйок:

  - У нас працює в основному молодь. За останні п’ять років усі ветерани пішли на заслужений відпочинок, а тому найдосвідченіші в бригаді - тільки з десятилітнім стажем. Але хлопці стараються, намагаються якомога швидше освоїти професію. Старші допомагають, діляться досвідом з молодшими.

  Роботи дуже багато. І дільниця велика, а обладнання старіє. Йде його заміна, лише, на жаль, повільно. Тому багато позапланової роботи.

  Тут я перериваю розповідь електромеханіка. Весь час він вживав слово «пепеер». Що це? Виявляється, планово-профілактичний ремонт (ППР) - це те, що собі напланували, тобто комплекс заходів, який має забезпечити безвідмовне функціонування обладнання у п’яти мережевих районах, на п’яти тягових підстанціях і чотирьох постах секціонування. Але всього не передбачиш, і в спокійний перебіг «пепееру» постійно вклинюються поза-планові роботи. Та судячи з того, що проблем з електропостачанням не виникало, з усіма «пепеерами» й поломками бригада, як і дільниця, справляється.

  - Сьогодні, - продовжує розповідь Анатолій Зуйок, - їдемо міняти трансформаторне масло у великому вимикачі. Дев’ять тонн у ньому. Чим запам’ятався минулий рік? Та тим, мабуть, що по Терещенській міняли шість масляних вимикачів на вакуумні. Обсяг великий. Там наш фах став у нагоді.

  І ще електромеханік розповідає про найдосвідченіших колег Павла Козакова та Валерія Худенка.

  Електромеханік Сергій Міхеєв - теж із «масляної бригади». Тільки займається іншою справою. Разом з Олегом Коваленком обслуговує пости секціонування. Постійно у роз’їздах. 2008-й пам’ятний атестацією трьох постів, тобто подовженням строку служби обладнання ще на п’ять років. Але для того, аби серйозна комісія ухвалила позитивне рішення, потрібно складне устаткування так само серйозно готувати.

  Друга за чисельністю бригада дільниці - грозозахисту. Чим займаються, зрозуміло із назви. Тільки це ще не все. Одне із її завдань, наприклад, - пошук пошкоджень високовольтних кабелів. Мережі старі, а тому роботи фахівцеві з монтажу кабелів Сергію Філоненку не бракує. Є спец-автомобіль-лабораторія, де водієм - Сергій Місюра. І цього ранку обидва поспішали.

  Бригаду КВПіА можна назвати аристократами дільниці. Мають справу зі всякими амперметрами і вольтметрами, ремонтують їх, калібрують.

  - У нас дуже багато позицій (приладів - авт.), - говорить електромеханік Олександр Панченко. - Прилади різнопланові. Із минулого року стали займатися комерційним обліком електроенергії. Також одержали лабораторію з випробування і повірки трансформаторів. Її виготовлено на Хмельницькому підприємстві. Досить складна. Вивчили її, освоїли… Роботи багато. «Секрет» простий, працює молодь, яка до будь-яких новацій ставиться з інтересом.

  Час біжить швидко. Бригади вже йдуть на електрички. І моїм співбесідником залишається тільки Геннадій Полторацький. Він розповідає про бригаду телемеханіків, яка працює поруч із енергодиспетчерами, про перехід приміщень станції Конотоп на електроопалення. До зими ще далеко, та роботи йдуть повним ходом. Говорить, що вони обов’язково братимуть участь в електрифікації дільниці Конотоп - Ворожба. І що в них єдиний на всю залізницю пункт, де перемотують трансформатори - як великі, так і малі. «Нових не дають, - говорить Геннадій Олексійович, - треба старі ремонтувати. Займаються у нас цим Микола Адамов і Дмитро Тарасенко. І не тільки для потреб дистанції перемотуємо. Допомагаємо Києву, Дарниці».

  Запитую про проблеми. «Глобальних немає, - відповів Геннадій Полторацький. - Працюємо».

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05