РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 25 (4 липня 2009) 

 • Звірина залізниця дідуся Золло

  Цирк... Це місце, де вміють дивувати. Веселі жарти клоунів та спритність акробатів, найкарколомніші трюки та найзагадковіші фокуси. Люди, тварини, емоції, блиск, музика. Шоу. Тут все тісно переплітається в динаміці, заряджає позитивною енергією. Що ж може здивувати в здається «найспокійнішому», умовно кажучи, місці, де все завжди стоїть, лежить, одним словом, не рухається, - в музеї? У Музеї циркового мистецтва України. А дивуватися було чому.

  Тож почнемо нашу екскурсію. Якщо піддатися стереотипам, то, побачивши у ролі екскурсовода не бабусю-пенсіонерку, а високого, статного чоловіка міцної статури, у минулому акробата-жонглера, нині директора з маркетингу та реклами Юрія Стулова, ми лише почали свій шлях приємних здивувань.

  На другому поверсі розташовано експонати музею. Нагадаємо, до речі, що Музей циркового мистецтва у Києві - перший і єдиний у країні. Створено його за ініціативи ВОО «Цирковий союз Кобзова». Засновник - заслужений діяч культури України Микола Кобзов.

  Із досьє «Рабочего слова»

  До 1875 р. у Києві не було стаціонарного цирку, були лише тимчасові, які працювали деякий час, а потім їх демонтували. У 1868 р. француз Огюст Бергоньє придбав у центрі Києва земельну ділянку і в 1875 р. відкрив «Цирк Бергоньє» (нині там Театр російської драми ім. Лесі України).

  У 1903 р. працював цирк, де виступав Крутиков с дресированими кіньми. На розі вулиць Саксаганського і Великої Васильківської після війни був цирк, де виступали такі видатні майстри циркового жанру, як Дуров, Кіо, Золло. Останнє прізвище ще не раз приверне нашу увагу. Сучасну будівлю Національного цирку України було збудовано в 1960 р.

  У часи СРСР було 67 стаціонарних цирків, що підпорядковувались Держцирк (Москва). В Україні - 11 цирків. Сьогодні їхня кількість різко зменшилась. І більшість з них не носить стаціонарного характеру роботи.

  Але повернемося до музею. Тут сучасність йде в ногу з минулим. Дивує? Так. Модерний макет сучасного цирку Кобзова гармонує з дореволюційними костюмами акторів. З ніг на голову перевертається наше уявлення про легкий та веселий труд клоунів, коли намагаєшся лише підняти клоунське взуття. Кілограми три на ногах під час вистави мають таки викликати посмішку і залишитися непоміченими. Музей налічує понад 2000 експонатів, що відображають розвиток циркового мистецтва. Це - старі афіші, рідкісні світлини з автографами, унікальна бібліотека книг про цирк різними мовами, пов’язані з майстрами циркового мистецтва реквізити, картини, одяг.

  Основну частину експонатів складають речі, що належали родині Михайла Золло. Про клоуна-дресирувальника М. Золло відомо зовсім мало. Та те, що знаємо, викликає лише захоплення. У свій час саме йому цар Микола ІІ, вражений виступом артиста, подарував свій золотий годинник на ланцюжку. У Золло була своя циркова трупа і звіринець, в якому налічувалось майже 200 тварин. Отож першу залізницю з дресированими тваринами зробив саме він. Хоча в цирковій енциклопедії написано, що Дуров. «Звірина залізниця дідуся Золло» - справжня копія паровоза з вагончиками, в яких їздили тварини. У кожної тваринки були «свої» вагони.

  Юрій Стулов показав нам чимало іноземної літератури. Розповів про цирки світу, що мали власні потяги.

  Коли час почав нагадувати про себе, погляд зупинився на годиннику. Так, і тут все навпаки. Дивує і веселить. Цирковий годинник - непростий механізм, з циферблатом навпаки і стрілкою не в тому напрямку, - нагадав, що час розворушитися, підбадьоритися. Таке диво має бути не лише в цирку? Певні, подібні годинники мають бути у нашому житті. Адже саме завдяки людям, які живуть за цирковим часом, які живуть не за інерцією, які знають свою мету, у нашій країні є музей, де зберігають історію циркового мистецтва. Тож побажаємо всім працівникам цього цікавого закладу та його відвідувачам завжди приємних здивувань та бадьорості.

  Василина МАЙСЬКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05