РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (21 червня 2009) 

 • Допомога, на яку чекають

  Щороку, у третю неділю червня, відзначається День медичного працівника. Поточного року він припадає на 21 червня. Свято встановлено в нашій державі на підтримку ініціативи працівників установ і закладів охорони здоров’я згідно з відповідним Указом Президента України від 3 червня 1994 р. Загалом, це свято - ще один привід привернути увагу суспільства до проблем, які існують у медицині. Адже сьогодні вони є актуальними. Однак наша галузева медицина попри всі негаразди зберегла і себе, і свій кадровий потенціал. Про один із таких медичних закладів, на які багата наша столична магістраль, з нагоди свята - сьогоднішня розповідь.

  Нинішній рік для Дорожньої клінічної лікарні №1 станції Київ Південно-Західної залізниці особливий. Вона відзначає 75-річчя з дня свого заснування. З невеличкого поліклінічного корпусу по вул. Коцюбинського вона розрослася в сучасну багатопрофільну лікарню. З перших днів роботи колектив закладу послідовно завойовував авторитет не тільки серед залізничників Південно-Західної магістралі, а й серед мешканців Києва та України.

  Особливістю лікарні, насамперед, є те, що вона має дитячу поліклініку і стаціонар. Тож з перших кроків свого життя і до 18 років діти перебувають під наглядом свого лікаря. Тому не дивно, що бабусі приводять сюди своїх онуків, як колись своїх дітей, коли самі працювали на залізничному транспорті.

  Загалом, лікарня яки-мось дивним чином навіює затишок, спокій і обнадійливість у тому, що кожному, хто звернеться сюди за допомогою, її буде надано безвідмовно. Причому кваліфіковано і в повному обсязі. Хтось з читачів може запитати: «Мовляв, який спокій може бути в лікарні?» Але це справді так. За словами головного лікаря ДКЛ №1 Юрія БЕЗПАЛЬКА, вся робота колективу медиків спрямована на те, щоб кожний пацієнт з перших кроків перебування в лікарні відчув увагу до вирішення своїх проблем. А ще Юрій Безпалько висловив побажання щодо того, щоб жодний залізничник... не боявся звертатися до своєї лікарні. Бо тут рівень обслуговування не гірший, ніж у відомих лікувальних закладах. Якщо потрібно консультації, то ті ж самі спеціалісти допоможуть визначитися. А якщо виникне потреба лікування в іншому закладі, то завжди отримають пораду.

  - Основне наше завдання, - говорить Юрій Безпалько, - це надання кваліфікованої стаціонарної допомоги залізничникам, консультативної і також стаціонарної - їхнім дітям. Тому, що не всі галузеві лікарні мають дитячі відділення, а саме на наш заклад вони можуть розраховувати.

  - Потенціал лікарні високий, - продовжує Юрій Безпалько. - І ми продовжуємо своєрідний поступ, прагнемо стати одними з кращих, досягнувши рівня зразкових лікарень Києва. Для цього у нас є всі передумови. Тим більше, що наша лікарня розташована в самому центрі Києва. Колектив отримує бюджетне фінансування тільки на зарплату і мінімальну сплату комунальних послуг. Слід зазначити, що левову частку в сплаті комунальних послуг бере на себе Південно-Західна залізниця, а решта - за рахунок діяльності лікарні. Звичайно, в Києві складно конкурувати з подібними установами. Тут дуже великий вибір, є куди звернутися за допомогою. Але активний розвиток ДКЛ, розширення переліку послуг, що надаються, ефективність лікування залучають сюди пацієнтів із сусідніх регіонів. Якщо ще зовсім недавно у нас обслуговувався лише персонал столичної магістралі, то зараз кваліфіковану допомогу медиків можуть отримати всі бажаючі.

  Крім того, на базі лікарні працюють п’ять кафедр Національного державного медичного університету ім. О. Богомольця: хірургії, акушерства і гінекології, ортопедії і травматології, педіатрії, психіатрії.

  Діяльність будь-якого закладу чи установи визначають люди. У Дорожній клінічній лікарні №1 ст. Київ працюють понад 1100 спеціалістів різного профілю. Серед них - кандидати і доктори медичних наук, відмінники охорони здоров’я України, заслужений лікар України, почесні залізничники, лікарі вищої кваліфікаційної категорії, лікарі І кваліфікаційної категорії, середній медичний персонал... Сьогодення в лікарні виглядає більш-менш оптимістично. Незважаючи на економічну кризу, залізничники мають змогу підтримати свій стан здоров’я.

  - Як тільки дорожня лікарня стала працювати в системі медичного страхування, посилилася конкуренція, а наш заклад завжди вигідно відрізнявся своїм кваліфікованим персоналом від ряду інших, - продовжив тему Юрій Безпалько. - Досвід страхування, який використовується протягом останніх восьми років, дає можливість отримати гідну медичну допомогу в достатньому обсязі, фактично безкоштовно. Завдяки страховим компаніям ми можемо виживати. Є у нас і перелік медичних послуг за кошти пацієнтів - це обстеження, у відділенні відновного лікування деякі процедури в другу зміну - платні, оскільки вони є госпрозрахунковими. Не відмовляємо в лікуванні мешканцям Києва або інших міст України. Адже у нас багато пацієнтів застраховані іншими компаніями, які співпрацюють з нашим закладом. Тобто є можливість лікувати всіх. Однак сьогоднішні пацієнти, крім якісного лікування, хочуть комфортних умов. І хоча ми до кінця не завершили ремонтні роботи у всіх відділеннях, охочі пролікуватися в нашій лікарні є. В нас у прекрасному стані операційні, ми обладнали новим устаткуванням відділення анестезіології, взагалі нам є чим похвалитися, і є над чим працювати. Нині, до речі, потребує ремонту гінекологічне відділення, клінічна лабораторія. Проте, на жаль, сьогодні ремонтні роботи уповільнюються через невизначеність у фінансовій сфері. Але надія є, бо про наші проблеми знає керівництво Південно-Західної залізниці.

  Втім, як зазначають самі медики, увагу до своїх проблем вони відчувають не від випадку до випадку, а постійно. Галузева медицина розвивається планомірно і досить динамічно. Тому влітку на базі дитячого відділення проводиться оздоровлення 140 хворих дітей з лінійних структур, що перебувають на диспансерному обліку в групах санаторного типу. Знову ж таки, всі ці заходи здійснюються за допомоги Дорпрофсожу та адміністрації Південно-Західної залізниці.

  - Я знаю, що то особиста заслуга Олексія Мефодійовича КривопІшина, - розповідає завідувачка педіатричним відділенням Світлана КІнЧаЯ, - що ми маємо можливість оздоровити дітей. Причому, то є не лікарняний режим, а більш вільний. Ми дітям влаштовуємо екскурсії, водимо їх до театрів, у ботанічний сад. Для цього запрошуємо на роботу вихователів. Зараз активно готуємося до приїзду підлітків. Адже в нашому відділенні є всі умови для перебування дітей. А ще, і це є головним, на кінець перебування в нашому профілакторії батьки мають повну картину обстеження своєї дитини. Погодьтеся, що в наш час, коли не всі батьки можуть оздоровити дітей, це дуже актуально.

  Сьогодні дорожня клінічна лікарня за багатьма напрямками гідно представляє передові технології XXI ст. Тому не дивно, що саме вона виборола друге місце в галузевому змаганні серед медичних закладів Укрзалізниці. Попри усі нинішні негаразди медики готові і здатні надати потрібну допомогу.

  На жаль, складно в одному газетному матеріалі назвати всі імена співробітників лікарні, бо кожний вартий того, щоб про нього окремо написали. Адже місія лікарів дуже висока - вони подовжують людське життя. Тому від усього серця хочеться привітати медичних працівників з професійним святом і побажати їм міцного здоров’я, успіхів, наснаги, достатку та доброго настрою. Нехай здійснюються ваші задуми, а віра і оптимізм завжди залишаються з вами!

  З досьє «Рабочего слова»

  Сьогодні ДКЛ №1 станції Київ - це багатопрофільна лікувально-профілактична установа. До її складу належить діагностичне та відділення відновного лікування. В ортопедо-травматологічному відділенні проводяться унікальні ендоскопічні операції на колінних суглобах, а також операції з ендопротезування суглобів. Відділення анестезіології та інтенсивної терапії обладнано сучасною апаратурою для спостереження за хворими цілодобово. Тут володіють сучасними методами анестезії для проведення оперативних втручань різного ступеня важкості у хірургічному, гінекологічному та травматологічному відділеннях. У хірургічному відділенні розробляються та впроваджуються нові методи лікування і реабілітації пацієнтів. Психоневрологічне відділення створено з метою запобігання професійних захворювань та лікування невротичних та психосоматичних розладів, що виникли внаслідок технологічних аварій та катастроф. Є також досвід проведення кваліфікованого обстеження та реабілітації працівників залізниці.

  На базі лікарні працює відділення невідкладної медичної допомоги, яке своєчасно задовольняє потреби залізничників і членів їхніх сімей.

  Ольга ЛИХАЧОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05