РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (21 червня 2009) 

 • Усюдисущий нуль

  Як повідомили у службі приміських пасажирських перевезень Південно-Західної залізниці, впродовж п’яти місяців 2009 р. саме в приміському сполученні було перевезено 9,4 млн. пільгових категорій подорожан. Транспортні послуги надано на суму 31,8 млн. грн. У той же час компенсацію отримано «у розмірі» 7897,5 тис. грн., що складає 25% від необхідної суми. Недоотримані доходи від перевезення пільгових категорій пасажирів - 23,9 млн. грн.

  Статистика свідчить, що приміськими поїздами перевезено 1 мільйон 637,4 тис. студентів вишів та учнів ПТУ. Тут сума складає майже чотири з половиною мільйони українських грошових одиниць. А в прямому та місцевому сполученні перевезено майже один мільйон сто шістдесят тисяч подорожан. От би й отримати у скарбницю столичної магістралі необхідні майже 19 мільйонів гривень. Та де там - компенсовано всього понад три мільйони гривень.

  Найгірша ситуація з фінансуванням склалася з перевезенням дітей віком від 6 до 14 років. У приміському сполученні перевезено 98,2 тис. пасажирів, на суму 320,5 тис. грн., у прямому та місцевому сполученні відповідно понад 220 тисяч на суму майже 2,5 мільйони гривень. Але компенсацію з початку року від Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту не отримано взагалі. Як кажуть, нуль без палички.

  А яке відношення до боргів у місцевої влади? Ось і яскравий приклад. За п’ять місяців 2009 р. по м. Фастів залізницею було перевезено 432,1 тис. пільгових категорій пасажирів на суму 1412,2 тис. грн. Від місцевої влади отримано компенсації на суму 214,5 тис. грн. Відсоток покриття компенсацією суми за перевезення пільгових категорій пасажирів складає 15%, сума боргу - 1 млн. 197,7 тис. грн.

  Керівництво Південно-Західної залізниці неодноразово зверталось до Фастівської міської адміністрації щодо відшкодування коштів за перевезення пільгових категорій пасажирів у приміському сполученні.

  У своїй відповіді фастівські посадовці посилаються на рішення Київської обласної ради «Про обласний бюджет на 2009 рік», де виділення коштів на відшкодування витрат за пільгове перевезення передбачено в 2,4 раза менше, ніж у минулому році. Таким чином фінансування видатків буде проводитись згідно з договором між Південно-Західною залізницею та Фастівською МДА, який укладено на початку року на суму 775 тис. грн. Тобто за підсумками 2009 р. Фастів буде винний Південно-Західній залізниці 2,6 млн. грн. Борг зростає, а від залізничників вимагають зразкового транспортного сервісу. Парадокси часу…

  Довідка

  Відповідно до чинного законодавства України залізниці безвідмовно надають пільговий проїзд 24 категоріям громадян: ветеранам війни та праці, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсіонерам за віком, студентам ВНЗ I - IV рівнів акредитації та учням ПТУ, дітям віком від 6 до 14 років. Цей перелік можна довго продовжувати.

  Згідно із Законом України «Про залізничний транспорт» збитки від перевезень окремих категорій громадян на пільгових умовах мають компенсуватися за рахунок державного або місцевого бюджетів. Залежно від того, яким органом влади прийнято таке рішення. Однак на сьогодні ситуація з фінансуванням залишається критичною. При цьому, згідно із законодавчими актами, залізничники не мають права призупинити перевезення пасажирів на пільгових умовах.

  Тетяна ШЕМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05