РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (21 червня 2009) 

 • «Каскад» на посту

  Мікропроцесорна система диспетчерської централізації «Каскад» уже не перший день на вахті, яку несе разом із численним загоном станції Київ-Пасажирський. Її начальник Павло ЛЕБЕДА не приховує професійного задоволення ефективністю нової розробки вчених.

  - Тут, як на долоні, видно всю поїзну ситуацію, - показує він на монітор. - Ось курсором відкриваю станцію, наприклад, на Ніжинському напрямку і бачу всі маневрові роботи. Величезний обсяг інформації може зберігатися в архіві три місяці. Тобто за цей час можна в будь-яку мить відтворити минулі події.

  Поки що «Каскад» впроваджено на дільницях Київ - Трипілля-Дніпровське - Миронівка, Київ - Ніжин - Бахмач - Конотоп - Зернове. Йдуть роботи на відтинку Дарниця - Гребінка. В перспективі уся Південно-Західна магістраль зможе послуговуватися новітньою системою, яка відкрила широкі можливості для прийняття оперативних рішень щодо забезпечення графіків руху поїздів.

  Пункт командування, а точніше пост електричної централізації ст. Київ-Пасажирський, розміщується неподалік від вокзального комплексу, у добротній двоповерховій споруді. «Головний штаб» займає простору кімнату. Праворуч мало не на всю стіну - пульт-табло, в центрі - годинник. Навпроти - чергові по станції. Все відбувається в режимі он-лайн. Інформація про подачу локомотивів, їхнє повернення в депо, маневрові роботи, формування поїздів надходить якщо не щосекунди, то щохвилини. І цей потік не припиняється цілодобово. Ось чому від кожного, хто працює в «серці» станції, вимагається виняткова зосередженість і блискавична реакція. А ще - зібраність і витримка, готовність до виходу з екстремальної ситуації.

  Черговий по станції Леонід СТУПАК добре про це знає, бо вже майже три десятиліття тут, на вахті.

  - Не забуду чергування в дні чорнобильської трагедії, - згадує він. - Поїзди, самі розумієте, призначалися раптово і їх потрібно було кудись приймати. Бракувало локомотивів. Та все одно ми знаходили рішення, ніколи не гаяли часу, щоб задіяти рухомий склад на Київ-Товарному. Словом, знаходили вихід.

  Поки розмовляли з Леонідом Васильовичем, стали свідками нештатної ситуації. На пост надійшла інформація про запізнення поїздів. Виявляється, сталася поломка локомотива на Гребінківській дільниці. Туди відразу ж відправили допоміжний. За якусь годину «постраждалий» на наших очах уже прибув на станцію, а її чергові продовжували приймати і віддавати короткі команди, пильно відстежуючи все, що миготіло на великому табло.

  Володимир ЯНІШЕВСЬКИЙ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05