РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (23 травня 2009) 

 • Головний напрямок – електрифікація столичної магістралі  Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ

  Галузь електропостачання і в умовах складної економічної ситуації рухається вперед, а все - завдяки дружньому колективу. Про це та інше в інтерв’ю газеті «Рабочее слово» розповів начальник галузевої служби електропостачання Валерій СУХОМЛИНОВ.

  - Валерію Олександровичу, які завдання було поставлено перед службою на початку року та чи відбулися кардинальні зміни?

  - 2009 р. почався в умовах нестабільного фінансово-економічного стану як у державі, так і на залізниці. У цей тяжкий, бурхливий час першочерговим завданням було зберегти дієздатний колектив енергетиків, виконувати роботи із забезпечення електропостачання на рівні минулого року. Недостатнє фінансування мало вплив на все: зменшено фінансові плани у багатьох напрямках, наприклад, плани капітального ремонту зменшено більш як на три мільйони гривень. А це не дає можливості виконувати основні заплановані обсяги ремонтів. Незважаючи на важкі умови роботи, галузь електропостачання розвивається, рухається вперед. На цей рік плануємо виконати великий обсяг робіт з капітального будівництва та модернізації господарства.

  - Окресліть, будь ласка, основні перспективні напрямки роботи.

  - На станції Новоград-Волинський продовжується будівництво нової стаціонарної тягової підстанції «Звягіль», де розподільчі пристрої 27,5 кВ та 10 кВ блочно-модульного типу виконано за новою технологією на основі інтелектуальних мікропроцесорних терміналів. Тягова підстанція «Звягіль» - підстанція нового покоління, що дозволить зменшити експлуатаційний штат персоналу, практично відмовившись від профілактичного обслуговування в міжремонтні терміни при зростанні обсягів роботи обладнання.

  На даний час проводяться монтажно-налагоджувальні роботи обладнання модульного типу. Роботи буде завершено протягом трьох місяців після отримання в повному обсязі високовольтного обладнання.

  На дільниці Конотоп - Ворожба силами Конотопської дистанції електропостачання та будівельно-монтажного поїзда №392 запроваджується нова лінія поздовжнього електропостачання загальною довжиною 75 км для забезпечення резервного живлення пристроїв електропостачання і підвищення безпеки руху поїздів.

  Головним напрямком для нас була й є електрифікація столичної магістралі. Важливим етапом на найближче майбутнє для служби та її структурного підрозділу «Енергозбут» є спрямування коштів на розробку і впровадження автоматичної системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). За 2008 р. по службі електропостачання економія коштів від здійснення ліцензійної діяльності по закупівлі електроенергії з Енергоринку склала 60 мільйонів гривень.

  - Валерію Олександ-ровичу, які проблеми в галузевій енергетиці та шляхи їх вирішення?

  - Найголовніша проблема - це час. Його у нас практично немає. Те, що необхідно зробити за рік, мусимо вершити за 5-6 місяців. Реально?! Дистанції електропостачання спільно з БМП-392 виконують роботи на діючих залізничних дільницях в умовах руху поїздів у короткострокові «вікна». При цьому запланований обсяг робіт виконується без зриву графіка руху поїздів, чим забезпечується основна діяльність залізничного транспорту.

  - Як проходить на Південно-Західній впровадження управління зовнішнім освітленням пасажирських платформ?

  - Переобладнання зовнішнього освітлення пасажирських платформ з можливістю автоматичного управління освітленням у функціях часу доби і наявності рухомого складу на дільницях наближення, слідування та віддалення тільки на одній зупиночній платформі дозволяє зао-щадити 500 кВтгод. електроенергії у місяць. Це рацпропозиція раціоналізаторів Коростенської дистанції електропостачання.

  На даний момент цю методику впроваджено на семи зупиночних платформах: Галинівка, Липняк, Нова Волиця, Новаки, Балярка, Видень, Йосипівка.

  - А який стан справ щодо електрифікації дільниці Конотоп - Ворожба?

  - Згідно з Програмою електрифікації залізниць України на 2008 - 2020 рр. електрифікацію дільниці Конотоп - Ворожба передбачено на 2013 р. Проте в цьому році плануємо розробити та затвердити техніко-економічне обґрунтування зовнішнього електропостачання та проектування контактної мережі. Після закінчення проектування будівельні роботи з електрифікації буде виконано власними силами підрозділів залізниці.

  В даний час виконуються роботи з монтажу ЛЕП-10 кВ, що є складовою частиною електрифікації дільниці Конотоп - Ворожба.

  - Які напрямки діяльності залізничних енергетиків Ви хотіли б періодично висвітлювати на сторінках нашої газети?

  - В першу чергу матеріали, присвячені нашим працівникам. Гордість служби, наше багатство - це наші енергетики. Зібрався дружний колектив, якому під силу будь-які завдання.

  Серед найкращих - колектив Фастівської дистанції електропостачання, котрий за підсумками роботи за 2008 рік зайняв друге місце в галузевому змаганні серед трудових колективів залізниць. Гордість дистанції - електромеханіки районів контактної мережі Фастів - Микола Стадник, Миронівка - Олександр Андрієнко, Брівки - Леонід Гирин, які є професіоналами та взірцем для інших працівників.

  По-друге, про впровадження сучасного обладнання та передових технологій як вітчизняних, так і зарубіжних вчених. Як говорив геній українського народу Т. Шевченко, «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь».

  - Дякую за бесіду.

  Інтерв’ю підготувала Тетяна ТАНИЧЕВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05