РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 13 (3 квітня 2009) 

 • Здоров’я дітей - понад усе: Острівець любові

  До серця проникло перше весняне тепло. Передчуття зеленково-квітучої пори підіймає настрій. І в цей час хочеться говорити лише про найкраще. Жіноче свято вже позаду, та все ж слова подяки на адресу представниць прекрасної статі не можуть бути в минулому. Вони будуть завжди. Тож і сьогоднішня наша розмова, присвячена жінкам, є тому підтвердженням.

  Дорожня клінічна лікарня №2 Південно-Західної. Лінійна амбулаторія ст. Вишневе. Рік заснування 1964-й. Приміщення розташоване на першому поверсі багатоповерхівки. На підвіконнях така кількість зелені, що міг би позаздрити будь-який квітникар. Старі меблі. Стерильне та все ж застаріле медичне обладнання, мінімальна кількість інструментів. Крива настрою повзе вниз. Знову доведеться чути про кризу, нестачу грошей? Та після спілкування з маленьким колективом усі мої сумніви розвіялися. Я зрозуміла - найбільший і найцінніший скарб цієї амбулаторії - люди! Тут їх працює одинадцятеро. Очолює колектив лікар-стоматолог - Парходько Микола Михайлович. Найдовше, з 1975 р., працює лаборант Дороднова Маргарита Семенівна. Героями сьогоднішньої розмови є медичні працівники, які опікуються, як кажуть, «квітами нашого життя» - дітьми.

  До речі, за весь час нашого спілкування - жодної скарги, ні, навіть натяку на труднощі. Хтось, можливо, усміхнеться - голий ентузіазм!? Аж ніяк. Звичайна порядність, професіоналізм і любов…

  КОТОВА Наталія Олександрівна - лікар-педіатр (на фото у центрі). Закінчила Київський медичний інститут ім. Богомольця. В амбулаторії працює з 1994 р. Заміжня. Має доньку. Любить театр, класичну музику, подорожі. Улюблений колір - блакитний. Улюблені квіти - троянди!

  У погляді цієї жінки стільки турботи, ніжності, що навіть найплаксивіші пацієнти, потрапляючи до її рук, заспокоюються і починають роздивлятися навколо, аґукати і вже не шукають очима маму. Бо мама-лікар, саме так, уважно спостерігає за ними, вислуховує дихання, оглядає язичок, м’яко погладжує животик. Від її професійних дотиків, дій, а ще від спокійного, лагідного, але впевненого голосу, ніби настає перший і найважливіший етап одужання. Який починається з віри. Саме її завжди разом з любов’ю віддає Наталія Олександрівна своїм діткам. А їх на дільниці - 800! І всі вони, маленькі та не дуже мешканці Вишневого, потребують її поради, допомоги.

  - Основна специфіка нашої роботи, - наголошує Наталія Олександрівна, - полягає у тому, щоб правильно поставити діагноз, як-то кажуть, в «острівних умовах». В амбулаторії немає вузьких спеціалістів. Проконсультуватися або ж отримати додаткові аналізи складно. Тож доводиться приймати рішення, орієнтуючись на знання, власний досвід та інтуїцію. У складних випадках даємо направлення на консультацію в ДКЛ.

  Як лікар-педіатр Наталія Олександрівна працює в амбулаторії з 1994 р. З вдячністю згадує терапевтів, які допомагали порадою, підказкою. Наставляли та просто підтримували. Це - Сорокіна Світлана Миколаївна, Лісовид Галина Павлівна, Вовкодав Любов Павлівна.

  Наталія Олександрівна разом з чоловіком виховує 16-річну доньку. Тетяна теж хоче скласти клятву Гіппократу. Чи можна сказати щось більше?! Дівча, знаючи, так би мовити, про «престижність» професії, специфіку, заробітну платню, хоче бути лікарем!

  Лікарка випромінює доброту та любов, коли розповідає про дітей. І дійсно, як казав Т. Шевченко: «Нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим…» Спочатку їх приносять батьки в рожевих чи блакитних конвертиках. Ми спостерігаємо за динамікою розвитку, росту, за ваговими змінами. Перший рік хвилювань, турбот і радості: перша посмішка, перші слова, кроки…

  - Терапевти навіть по-доброму заздрять нам, - розповідає Наталя Олександрівна, - тому що спілкування з дітьми додає позитивної енергетики, гарного настрою, бадьорості. Ми разом з батьками спостерігаємо за фізичним та емоційним здоров’ям малюків. На наших очах - рясні сльози дошкільного віку, різке «не хочу» молодшого шкільного та всі складнощі підліткового. Крім медичних рекомендацій, даємо поради, так би мовити, життєвого характеру.

  ВДОВИЧЕНКО Зоя Володимирівна - дільнична патронажна медсестра (на фото праворуч). Закінчила Бершадське медучилище у Вінницькій області. За фахом - фельдшер. Працює з 1995 р. Заміжня. Має доньку Юлію. Обож-нює квіти - від простих до найекзотичніших.

  - Сімейні умови, включаючи спеціальний стан, рід занять, матеріальний рівень і рівень освіти батьків значною мірою визначають життєвий шлях дитини, - доповнює розмову Зоя Володимирівна. - І що приємно відзначити, сім’ї залізничників у своїй більшості вирізняються моральним благополуччям. Та все ж важливо, щоб батьки вчасно враховували спадково обумовлені особливості дитини. Бо на власному досвіді знаю, гени - то велика сила. Ми з першого погляду можемо безпомилково визначити, на кого схоже немовля. Часто на вулиці зустрічаєш діток і можеш сказати, чий це син чи донька.

  БАРАН Наталія Григорівна - дільнична патронажна медсестра (на фото зліва). Закінчила Чернігівське медичне училище. Працює з 2001 р. Заміжня. Має двох доньок. Улюблені квіти - ромашки.

  Наталія Григорівна колись навіть і не мріяла, що самостійно працюватиме з дітьми. Адже знала про всі складнощі цієї роботи. Треба бути і психологом, і дипломатом.

  - Зараз спостерігається тенденція, - говорить Наталія Григорівна, - коли молоді батьки відвідують педіатра разом: тобто приходить мама й тато. До того ж сучасна молодь нині володіє інтернетівською інформацією майже про все. І доволі часто доводиться коректно пояснювати, як вибрати правильний підхід до лікування, знайти ту золоту середину між бабусиними рецептами та новими препаратами, щоб не зашкодити дитині.

  Рекомендації

  • Радимо починати лікування негайно, порадившись із лікарем. Це досить актуально сьогодні, коли батьки розриваються між роботою і домом. Зумійте прийняти єдине правильне рішення. Не відкладайте дитячий кашель чи інші симптоми хвороби на потім.

  • Контролюйте харчування. Особливо у підлітковому віці, коли дитина вважає, що може дозволити собі щось «смачненьке» (чіпси, сухарики, солодка газвода). Шлунок лише після 14 років може справлятися з канцерогенами та іншими добавками, що є в продуктах. Обов’язковими мають бути щоденні прогулянки на свіжому повітрі, бажано в паркових зонах.

  P.S. Звертає на себе увагу той факт, що лише від 22 до 33% батьків (за результатами демографічних досліджень) відвідують дитячу поліклініку зі здоровою дитиною. Інші звертаються за порадою до медичних працівників тільки у випадку захворювання малечі, і то далеко не завжди. На жаль.

  Валентина КОЛЯДА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05