РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 11 (20 березня 2009) 

 • 10 років на службі залізниці: Надійно, сучасно, досконало

  Днями залізниця відзначила цікаву дату. Саме десять років тому, 19 березня 1999 р., розпочато впровадження в експлуатацію пускового комплексу вітчизняної системи керування пасажирськими перевезеннями - АСК «Експрес-УЗ».

  Саме в той день у квитковій касі Українського центру з обслуговування пасажирів на залізничному транспорті було оформлено перший проїзний документ. На відміну від існуючої на той час АСК «Експрес-2» розробки часів Радянського Союзу, нову вітчизняну систему було побудовано на базі принципово нового технічного комплексу (розробка всесвітньо відомої корпорації ІВМ).

  Нові технічні рішення дозволили з одного боку підвищити надійність у роботі системи, використовувати більш потужну інформаційну базу даних, з іншого - впровадити нові технологічні завдання для забезпечення потреб держави у пасажирських перевезеннях, необхідність яких була обумовлена вимогами законодавства незалежної України.

  Як розповів заступник начальника інформаційно-обчислювального центру Сергій БАРДАДИМ, в АСК «Експрес-УЗ» вперше в Україні було роздруковано квиток національною мовою, всі квитки, включаючи посадку за напрямком руху поїзда, оформлялись із визначенням номера місця, але саме головне - це те, що українські розробники системи могли задовольнити будь-які вимоги з боку керівництва залізниці та Укрзалізниці до функціонування програмно-технологічних комплексів системи у частині ведення нормативно-довідкової інформації, продажу проїзних та перевізних документів, контролю за населеністю пасажирських поїздів, а також отримання необхідної фінансової та статистичної звітності щодо пасажирських перевезень.

  У впровадженні нової системи брали безпосередню участь фахівці різних підрозділів залізниці та Укрзалізниці - розробка постановки завдань по всіх технологічних комплексах, прийомка та тестування програмного забезпечення, налагодження технічних засобів тощо. У ході впровадження системи було проведено повну модернізацію всього квитково-касового обладнання залізниці. Увесь цей комплекс складних і відповідальних робіт було виконано технічними та технологічними фахівцями інформаційно-обчислювального центру залізниці, працівниками галузевої пасажирської та фінансово-економічної служб, Українського центру з обслуговування пасажирів на залізничному транспорті, вокзалу ст. Київ-Пасажирський, працівниками інших підрозділів залізниці, а також главків пасажирського фінансово-економічного господарства інформаційних технологій та главку управління Укрзалізниці.

  У ході розвитку та поточної модернізації АСК «Експрес-УЗ» було здійснено низку удосконалень програмно-технічного комплексу системи, збільшення обчислювальної потужності технічних засобів, підвищення швидкодії. Це врешті-решт дозволило використовувати її на всіх шести залізницях України. Так з грудня 2005 р. на АСК «Експрес-УЗ» розпочалось переключення квитково-касових терміналів Львівської залізниці, а до квітня 2006 р. завершилось переключення касових терміналів інших залізниць. На поточний час творці автоматизованої системи продовжують свій розвиток та розширення нових функціональних можливостей, що забезпечує процес перевезення пасажирів у межах всієї Укрзалізниці.

  Сергій ГУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05