РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 9 (11 березня 2009) 

 • Кожна світлина, мов дитина...

  Я завжди знала, що талановитих людей багато. Але те, що серед нас, на Південно-Західній залізниці, в центральній дорожній профспілковій бібліотеці працює така творча людина, як Лариса Максименко, стало справжнім відкриттям. І, мабуть, не тільки для мене.


  Лариса Максименко

  Її виставка фотографій, що проходила в приміщенні Українського фонду культури в лютому, - це цілий світ. Світ природи, що поруч з нами, але ми за щоденними турботами його майже не помічаємо.

  Народилася Лариса Максименко в Києві. Втім, будучи «дитиною асфальту», мислить вона набагато ширше того, що оточує її.

  - Я по-справжньому оцінила довколишню красу природи, - говорить вона, - і побачила разючий контраст між кам’яними мегаполісами і справжньою оточуючою красою ще де-не-де незайманої або хоча б збереженої природи.

  Захоплення фотографією у Лариси Максименко невипадкове. Вона весь час малювала акварелі, пейзажі. Але експерименти в живопису очікуваних результатів не приносили. Відтак, опанувавши мистецтво фотографії, пані Лариса змогла отримати перше вдале втілення візуальних образів, які не вдавалися на полотні. Це було три роки тому. З того часу вона не випускає фотокамеру з рук. Мандруючи країною, Лариса змогла за допомогою фотографій показати різнобарв’я та різноманіття нашої землі оточуючим. Завдяки цьому багатьом її мистецтво «відкрило очі» на дивовижні краєвиди - гори і моря, степи і ліси, ріки і озера, рослинний і тваринний світи.

  Обираючи для себе напрямок подорожі, Лариса інколи не знає, що вона зафіксує на об’єктив. Це - завжди несподіванка. Втім, вона дуже трепетно ставиться до своїх перших фотографій. Саме з них розпочинається фотовиставка. Підморожені квіти, що через годину, коли встане сонце, почорніють; серії знімків - Крим, Новий Світ, Кримські схили - допоможуть краще пізнати зовсім інший Південь; яскраві осінні дні Карпатських гір і полонин, що стануть естетичною насолодою для всіх цінителів рідного краю...

  У свою чергу, серія «Білим шатром розквітає магнолія» - Київський ботанічний сад, - можливо, стане чимось на зразок заклику, як співає російський бард Олег Мітяєв: «Крепитесь, люди. Скоро лето!»

  Завдяки оригінальним підписам Ларисі вдалося передати енергетику, гармонію, настрій. Інакше і не могло бути, бо підписами слугували рядки з віршів. Тут - поезія Ліни Костенко, Бориса Олійника, Максима Рильського та багатьох інших.

  Це перша спроба Лариси Максименко донести до людей свою творчість. На виставці було представлено всього 48 фото, але відібрати їх з 9000 знімків було вкрай важко, бо кожна фотографія, мов дитина, і в кожної з них є своя історія. Чи то туман, чи злива, чи вечірнє сонце - всі вони заслуговують на почесне місце.


  Лариса ще не працює з провідними поважними виданнями, але є до чого прагнути. Після відвідин виставки хочеться передати актуальний у всі часи вислів - видатними люди не народжуються, а стають. А відтак, наша доля цілком в наших руках.

  Бліц-інтерв’ю:

  - Яка у Вас головна риса характеру?

  - Життєлюбність.

  - А яка риса характеру в людях вам подобається?

  - Щирість.

  - Якщо почати життя спочатку, чим би Ви займалися?

  - Творчістю.

  - Чи є у Вас девіз чи якесь правило?

  - Завжди пам’ятай, що є ще сотні чудових кадрів, яких ти ще не зробила.

  Ольга НІКІТІНА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05