РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 9 (11 березня 2009) 

 • Рятуючи людське життя

  На вулиці та й у транспорті погляд вловлює різні рекламні бігборди, щити, фото. Одні дивують, інші провокують посмішку і тільки очі хворих дітей, які потребують допомоги, викликають щем у серці, і ти замислюєшся: а чим я можу допомогти? Грошима? Та не тільки. Для таких дітей є щось цінніше за матеріальну допомогу. Це - донорська кров. Без неї у деяких випадках навіть інтенсивне лікування не дає результату. Переливання крові кожного дня зберігає життя багатьом.

  - Кожна людина намагається залишити свій слід у житті. Але неможливо зробити мало чи багато, варто зробити все можливе, - вважають донори-добровольці. - Ви приходите і віддаєте свою кров. А хтось завдяки цьому продовжує жити. Хіба можна зробити щось більше?

  Нещодавно в управлінні Південно-Західної залізниці відбувся День донора. …Заходимо до медпункту. Складається перше враження: кров, біль, страх. Але побачивши спокійний стан тих, хто прийшов сюди, посмішки на їхньому обличчі та порозмовлявши, стає зрозуміло: боятися не слід! Проте й приємних відчуттів ніхто не обіцяє. Вони з’являться пізніше, коли ви зрозумієте, що зробили дещо безперечно важливе. Усі донори відчувають гордість і не приховують того, що здавати кров будуть ще і ще.


  Роман ТИМОВЧАК

  Почесний донор ТИМОВЧАК Роман Андрійович - інженер-технолог І категорії Інформаційно-обчислювального центру. Здавати кров почав з 1964 р. На сьогодні це вже 95-та зустріч з лікарями-лаборантами. Здаючи кров по 2-4 рази на рік, він впевнений, що несе багато користі і зберігає не одне людське життя. Окрім роботи, Роман Андрійович захоплюється спортом. Виступав за першість України і колишнього Союзу з марафону і спортивної ходьби; дворазовий чемпіон міста по спортивній сауні і екстематлону (крижана вода); президент Федерації «моржів» України.

  ХОМУТОВСЬКА Любов Леонтіївна - секретар-друкарка адміністративної служби, досвідчений донор. Вона вже 28 разів здавала кров. І всім радить цю процедуру. Бо кров є швидкооновлюючою тканиною внутрішнього середовища, яка регенерується через розпад старих клітин, що виводяться з організму, і заповнення їх новими в кровотворних органах.


  Любов ХОМУТОВСЬКА

  - Існує легенда, що побутує серед досвідчених донорів, - каже Любов Леонтіївна, - кров повертається оновленою і самопочуття стає тільки кращим. Але це не головне. Головне, що спонукає здавати кров, це - збереження людського життя.

  БОРИСОВЕЦЬ Любов Олексіївна працює в галузевій службі комерційної роботи та маркетингу. Здає кров вже більше десятка разів. Сьогодні прийшла не сама, а з донькою Юлією Вікторівною.


  Любов та Юлія БОРИСОВЕЦЬ

  - Боятися не слід, більше, ніж можна, крові не візьмуть, - пояснює Любов Олексіївна. - Ми з донькою здаємо кров двічі на рік. Більш за все нас хвилюють дитячі долі. Часто замислюєшся над майбутнім малят, які ще тільки починають жити. Можливо, твоя кров допоможе комусь встати на ноги, комусь сказати перше слово…


  Олег ЖУДІН

  У залізничній термінології є таке слово «першозимники». Це ті, хто працює взимку вперше. Ось і СУХОВІЙ Ольга Валеріївна за аналогією є таким «першозимником» у донорстві. Оля працює економістом планово-економічного відділу Інформаційно-обчислювального центру. Здає кров вперше, як і економіст Інформаційно-обчислювального центру ЖУДІН Олег Вікторович. Олег теж, незважаючи на свій молодий вік, а йому 21, веде здоровий спосіб життя і вважає, що віддати частину себе для спасіння життя - це щастя.


  Ольга СУХОВІЙ

  Довідково. Кров - тканина внутрішнього середовища організму, що проходить кровоносною системою, охоплюючи практично всі органи. Людська кров завжди червона (від яскраво-червоного до темно-червоного). Колір залежить від рівня гемоглобіну, який міститься в клітках крові - еритроцитах.

  Основна роль крові полягає в забезпеченні всіх органів і тканин організму киснем, живильними речовинами. Не менш важливо виводити шкідливі продукти життєдіяльності з органів і тканин.

  Основними елементами крові є еритроцити, лейкоцити і тромбоцити. Вони живуть певний час, після чого замінюються новими.

  За даними медичної служби Південно-Західної залізниці у День донора лише в Управлінні столичної магістралі було здано майже 25 літрів крові. У заході взяв участь 51 донор.


  На фото: Любов ХОМУТОВСЬКА; Роман ТИМОВЧАК; Ольга СУХОВІЙ; Любов та Юлія БОРИСОВЕЦЬ; Олег ЖУДІН.

  Фото Валерія СКИБИ

  Валентина КОЛЯДА, Тетяна ШЕМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05