РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 7 (23 лютого 2009) 

 • Водохресна вода. Розгадка глобальної таємниці «взаємин» людини із Сонцем і Землею

  Хоча цьогорічне свято Водохреща вже в минулому, хотілося б дізнатися про секрети аква-віти, її корисні якості саме у святки.

  Микола ДЖЕДЖУЛА

  м. Вапнярка

  У відповіді на питання нашого дописувача ми скористаємося цікавою інформацією, яку оприлюднив російський вчений, доктор технічних наук Володимир ЦЕТЛІН.

  Зацікавившись властивостями води в Хрещення, він перший в світі вирішив проаналізувати це явище з суто наукової точки зору. У результаті вчений запропонував розгадку глобальної таємниці «взаємин» людини із Сонцем і Землею.

  Все почалося два роки тому. Вивчаючи властивості води, яку вживають на Міжнародній космічній станції космонавти, Володимир Цетлін звернув увагу, що денна вода відрізняється від нічної своєю струмовою провідністю. Так, у 10.00 і в 18.00 вона мала максимальну здібність до провідності, тобто її молекули були як ніколи активні. А ось о 13.00 і о 4 годині ночі водиця немов засинала, втихомирювалася.

  Багато учених підозрювали, що на це якось впливають астрофізичні чинники. Але серйозного дослідження механізму ніхто не запропонував. У лабораторії Цетліна стояло декілька судин з водою, в кожному - електроди для виміру провідності струму. І ось одного дня час виміру випав якраз напередодні Хрещення.

  - Я був уражений, коли виявив, що молекули 18 січня увечері заспокоїлися набагато раніше звичайного. Вода понизила свою провідність до мінімуму аж з 18.00. І стояла в такому стані до опівночі, - розповідає Цетлін.

  Вчений, осмислюючи мінливість води залежно від добового циклу, дійшов висновку, що вона має зв’язок із земними коливаннями. Коливатися наші земні оболонки можуть як по вертикалі, так і по горизонталі - цей процес залежить від гравітаційної дії Сонця і Місяця. Володимир Цетлін сконцентрував увагу саме на Сонці, оскільки його дія сильніша. Так ось, коли оболонки під впливом світила рухаються, у них починається приливне тертя. А при терті випускається електромагнітне випромінювання. Сильніше чи ослаблене, воно уловлюється водою в океані, річці, а також водним середовищем нашого організму. Ось чому деколи ми надзвичайно бадьорі або, навпаки, мляві. Науковці довели це на мексиканській опунції. Підвівши електроди до коріння дерева і до його стебла, вони почали стежити. Як тільки наставав час заспокоєння води у природі, знижувався і біопотенціал рослини. Це виявлялося у стані мембрани - оболонки клітин. При посиленій електромагнітній дії вона як би натягується, підвищується її тонус. Від цього все живе теж починає активізуватися, дехто стає занадто діяльним, навіть агресивним. І навпаки, коли мембранний потенціал слабкий, що обумовлене дією пониженого земного випромінювання, все живе на землі відчуває себе спокійніше. Як же діє Сонце в ці періоди? О 13 годині, за московським часом, воно знаходиться в зеніті, і від цього сила приливної хвилі, що йде від нього, збільшується. Земні оболонки ніби натягаються, їх тертя знижується, знижуючи й електромагнітне випромінювання Землі. Той же ефект, але менш виражений, ми отримуємо і вночі, коли Сонце «підтягує» нашу планету вже з протилежного боку.

  Це що стосується добового циклу. Але є в Сонця ще і 27-добовий цикл - за цей час воно здійснює повний оберт довкола своєї осі. Древні люди завжди відзначали новий рік у період зимового сонцестояння, приблизно 22-23 грудня. У цей час відстань між Сонцем і Землею максимально скорочувалася, доходячи до 149 млн. км. Вчений із своїм помічником робив виміри в цей період, і скрізь вода 22 грудня «аномально» міняла свої властивості. Тобто втихомирювалася не на годину, як це відбувається щодня, а завмирала відразу на 6 годин!

  Як ви думаєте, що відбулося з водою через наступні 27 діб? На календарі був вечір 18 січня, переддень Хрещення... Вчений перевірив показники електропровідності води і очам своїм не повірив - все повторилося. Потім через кожні 27 діб вода перетворювалася на «водохресну». І ось що дивно, завжди ці дні були близькі до якихось православних свят: Стрітення, Благовіщення... Мабуть, древні люди знали про особливості води краще за нас. Отже, вода в ці дні стає спокійною завдяки певному положенню Сонця?

  Володимир Цетлін та його помічники довели, що ця вода може бути корисна людству тим, що, можливо, знижує надмірну агресію за рахунок зниження мембранного потенціалу клітин. Люди в ці дні, незалежно від того, купалися вони в ополонці чи ні, стають спокійнішими, більш зважено відносяться до своїх вчинків.

  Чому ж вода, набрана в Хрещення, довго не псується? На думку вченого, це відбувається за рахунок зниження електропровідності. У такій воді йде придушення росту мікроорганізмів. У години найбільшого спокою води на планеті її можна набирати хоч із річки, хоч з-під крану - вона збереже свою доброякісність надовго. Такою водою добре умиватися, а оскільки вода на планеті існує ще в газоподібному стані, всім нам легшає дихати в ці «особливі» дні сонячного 27-дневного циклу.

  У майбутньому Володимир Цетлін має намір перевірити вплив води на людину в клінічних умовах. Зараз він домовився з одним медичним центром про проведення експерименту подібного тому, який було проведено з рослиною опунцією. Уявляєте, наскільки це може змінити в майбутньому нашу медицину! Адже ніхто не враховує струмову активність води і повітря (у якому вона також присутня). Наприклад, активність знаходиться на своїй вищій відмітці, а пацієнтові у цей момент дають збуджуючий засіб. Ось вам і інсульт, і гіпертонічний криз. Мрія вченого - це пульт, обладнаний системою виміру електропровідності води. Медик натискує на кнопку приладу, і той в режимі реального часу показує йому рівень струмової активності. І лише після цього він вирішує, які ліки давати хворому.

  Підготувала Валентина Коляда
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05