РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 7 (23 лютого 2009) 

 • Узяв на «хапок» - отримай строк

  Погіршення стану схоронності вантажів пов’язано з цілим переліком чинників, одним із вагомих серед яких є недосконалість законодавства щодо запобігання несанкціонованим втручанням у роботу залізничного транспорту.

  Безпристрасна статистика говорить про те, що залізниця залишається звабливою приманкою для численних злодюг. Дані Укрзалізниці свідчать: минулого року підрозділи воєнізованої охорони всіх сталевих магістралей попередили понад 1,6 тис. крадіжок вантажів і матеріальних цінностей вартістю 2 млн. грн., затримали 1,8 тис. причетних до незаконних оборудок осіб. Також у 2008 р. за порушення правил, встановлених на залізничному транспорті, затримано 31,7 тис. порушників, із яких до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто понад 18 тис. осіб.

  Проте збитки від розкрадання вантажів залишаються значними і перевищують 6,2 млн. грн. Найбільше зафіксовано в межах Придніпровської та Донецької залізниць.

  Погіршення стану схоронності вантажів пов’язано з цілим переліком чинників, одним із вагомих серед яких є недосконалість законодавства щодо запобігання несанкціонованих втручань у роботу залізничного транспорту. Приміром, для оформлення кримінальної справи за фактом розкрадання вантажів, через відсутність комерційного акту (особливо при міжнародних перевезеннях), втрачається понад півроку. На жаль, діючий порядок розрахунку вартості завданих підприємству збитків базується на балансовій вартості викраденого і не враховує затрат підприємства на придбання, доставку та відновлення викрадених деталей та вузлів. Окрім того, діюча система адміністративних покарань за дрібні крадіжки, зокрема майна та матеріальних цінностей залізниці, не дає бажаного дієвого ефекту. Так мінімальний розмір штрафу за дрібну крадіжку становить 51 грн. Це при тому, що дрібною вважається крадіжка на суму не більше 800 грн. Чи не є це прямим запрошенням для всіляких нечестивців гріти руки на залізничному добрі? А хіба можна обминати аспект безпеки руху поїздів, адже крадіжка навіть однієї металевої накладки на стику колії може призвести до сходу з рейок рухомого складу?

  Біда полягає ще в тому, що відсутня дієва взаємодія залізничників із територіальними правоохоронними органами та органами місцевої влади.

  За узагальненими даними звітів залізниць, за підсумками 2008 р. збиток від розкрадань у цілому по Укрзалізниці склав 6 млн. 297 тис. грн. проти 3 млн. 687 тис. грн. у 2007 р., тобто збільшився на 2 млн. 610 тис. грн. (або у 1,3 рази).

  Між залізницями збиток поділяється таким чином.

  Від загального збитку від розкрадань на Придніпровську припадає 56%, Донецьку - 36%, Одеську - 6%, Південну - 2%, Львівську - 0. Такі маловтішні справи із збереженням вантажів та майна на інших залізницях України.

  А яка ситуація на Південно-Західній? З таким запитанням ми звернулися до служби воєнізованої охорони нашої магістралі. І ось, що дізналися.

  - На сьогодні, завдяки злагодженим діям працівників воєнізованої охорони з працівниками лінійної міліції, а також інших служб і підрозділів, на столичній магістралі відсутні випадки крадіжок вантажів, - відзначив начальник служби воєнізованої охорони Володимир ЛАПІН.

  Це стало можливим тому, що наші охоронці водночас з виконанням завдань, пов’язаних з контролем за переміщенням вантажів, постійно ведуть цілеспрямовану роботу з «профілактики», аби унеможливити крадіжки майна та матеріальних цінностей залізниці.

  Сподіваємось, що хлопців, які взяли залізяччя, як мовлять, на хапок, чекає сувора відповідальність.

  Протягом 2008 р. особовим складом підрозділів воєнізованої охорони попереджено 137 подібних випадків на загальну суму 325,833 тис. грн., при цьому затримано 194 особи.

  Приведемо і приклади. Одне з найбільш значних затримань зловмисників сталося на дільниці Полонне - Понінка, коли з колійного приміщення стрільці Шепетівської команди попередили крадіжку деталей верхньої будови колії, а саме сім башмаків стрілочного переводу і 54 колійних анкери, на загальну суму - понад 9 тис. грн. Двох затриманих горе-виконавців цієї оборудки було передано до лінійного відділу міліції ст. Шепетівка.

  Квітневого дня на ст. Халявино два суб’єкти намагалися поцупити бухту з 4-жильним кабелем, електрошпалопідбійник, електрошліфувальну машину та кілька колійних ключів. Проте знахабнілій спробі крадіжки не дали «ходу» стрільці Чернігівської команди, при цьому двох «візитерів» було передано до лінійного відділу ст. Чернігів.

  А у серпні - знов «сюрприз». Цього разу на дільниці Шепетівка-Подільська - Судилків було попереджено крадіжку деталей верхньої будови колії (вісім відрізків рейок Р-65 по 2,6 м, 15 підкладок КБ-65). Сума викраденого становила понад вісім тис. грн., при цьому трьох затриманих злодіїв передано до лінійного відділу ст. Шепетівка. Подібну інформацію можна продовжувати й далі, прикладів відмінного несення служби охоронцями чимало. Так тримати!

  Треба зауважити, що працівники служби воєнізованої охорони пильно стежать за дотриманням громадянами правил поводження на залізничному транспорті. За ходіння по коліях у невстановлених місцях затримано понад 4 тис. осіб, яких притягнуто до адміністративної відповідальності - штрафу, загальна сума якого становила понад 37 тис. грн. Залізниця - не місце для прогулянок!

  Підготував Анатолій РОМАНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05