РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 7 (23 лютого 2009) 

 • Не звернути увагу - недалеко до біди

  Плакатів і всякої іншої наочності за тематикою з охорони праці на кожному підприємстві достатньо. Практично скрізь облаштовано спеціальні кабінети, проводяться навчання… Списуються кілограми паперу із звітами, залізниця не шкодує грошей на профілактичні заходи, а число випадків травматизму практично залишається на одному рівні. Минулого року магістраль мала 36 випадків, із яких шість - смертельні. Початок року нинішнього теж пов’язаний із травмами залізничників. Тоді чому?

  Це запитання і поставив учасникам семінару, який відбувся в Конотопі, начальник учбово-методичного центру - начальник вагона охорони праці залізниці Володимир СТРАПКО. Відповідь прозвучала. У цій справі роль керівників середньої ланки ще залишається недостатньою. Майстер, бригадир свій день має розпочинати з огляду робочих місць, відчувати, бачити «наскрізь» працівників, які заступають на зміну. Бо працювати їм доведеться у зоні підвищеної небезпеки. Тут навіть дріб’язковий фактор може, як мовлять, зініціювати нещастя.

  Ось, наприклад, стає до роботи чоловік. По всьому видно, що з похмілля: і голова болить, і руки тремтять, і працювати йому ніяк не хочеться. Як тут бути бригадирові? Не звернути увагу - до біди недалеко. Виявити принциповість - конфлікт у колективі.

  Ситуація проблемна і взята з життя. Вихід із неї й намагалися знайти учасники семінару - керівники середньої ланки дистанції колії, будівельно-монтажного експлуатаційного управління і станції Конотоп.

  У ході семінару виступили начальник сектору охорони праці Конотопської дирекції залізничних перевезень Олександр ЧЕРЕДНІЧЕНКО, провідний інженер учбово-методичного центру Олександр СТЕПАНЕНКО, начальник сектору охорони праці дистанції колії Ірина ШЕВЧУК, виконувач обов’язків дорожнього майстра дистанції колії Сергій ПОГОРЄЛИЙ, начальник сектору охорони праці БМЕУ-5 Микола КАТРОШЕНКО, інженер з охорони праці дирекції Юрій ШАПОВАЛОВ. Також продемонстровано учбовий фільм про надання першої медичної допомоги травмованим.

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05