РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 7 (23 лютого 2009) 

 • Залізнична афера з проїзними документами. Дія перша

  - Переконаний: для ділків, які займаються підробкою проїзних квитків та службових посвідчень, настали нелегкі часи, - так розпочав свою розмову з кореспондентом газети залізничників начальник служби приміських перевезень Південно-Західної магістралі Юлій ВАСЬКОВСЬКИЙ. - Під час проведення чергового рейду в рамках місячника з підвищення дохідності від приміських перевезень, організованого за ініціативи начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА, фахівцями нашої служби та окремого підрозділу ревізій виведено «на чисту воду» добру сотню пасажирів з фальшивими проїзними документами. І це на теренах Київської, Козятинської, Жмеринської дирекцій.

  Факт: серед тих, хто користувався залізницею «на шармака», - володарі кольорових ксерокопій не лише учнівських, студентських проїзних, службових квитків, посадових посвідчень. У даному випадку відзначилися і залізничники, і ті, хто вже звільнився з магістралі. Річ у тім, що, навчившись підробляти службові проїзні документи, які датовані минулими роками, ця «гвардія» (відомі факти підробки документів, виданих відповідними підрозділами Південно-Західної магістралі та Державної адміністрації залізничного транспорту) проклала маршрути по всій столичній залізниці. Навіть попри те, що в прострочених квитках вказано конкретний напрямок. Уявіть лишень: за службовою транспортною вимогою (далі - СТВ) підступні «кадри» снують у моторвагонному складі не лише окремою дільницею. Вони вже навчилися їздити без перешкод по всій Південно-Західній. Через сучасні електронні принтери розмножують «власні» документи для родичів, друзів тощо. Я не буду здивований, якщо вже незабаром з’ясується, що ця справа з виготовлення фальшивих проїзних документів поставлена «на процес». На порядку денному - унеможливити масштабну аферу, яку «заквасили» горе-підприємці. Є серед сучасних остапів бендерів і ті, хто навчився підробляти пільгові посвідчення, завірені керівниками Міністерства освіти та науки, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства соціальної політики України. Складається враження, що розкриттям цього злочинного явища час займатися співробітникам МВС України.

  Наголошую, особливістю вищевказаних злочинних дій є те, що вони здійснюються тільки умисне. Тобто, коли особа їх зробила, то усвідомлювала суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачала небезпечні наслідки для державного бюджету та економіки столичної магістралі. Як не крути, ми є свідками наявного бажання скоїти масовий злочин.

  А тепер про деяких з тих, хто відзначився під час рейду. «Гарячий» привіт оператору дефектоскопічного візка з дистанції колії №5 Павлу Гордєєву (підроблено службову транспортну вимогу №009072 від 2008 р.), володарям СТВ 003745 від 2006 р. приміських квитків 002839 та 004446 від 2008 р., студенту Київського технікуму залізничного транспорту Мар’яну Пелипкану (квиток-картка №000086), оператору ПЦ ст. Київ-Московський

  В. Григорашу. Цей перелік можна довго продовжувати. Про проїзний документ, приміром, уже «прорекламованого» колійника П. Гордєєва - окрема розмова. Умілець не лише «намалював», за всіма правилами мистецтва, службову транспортну вимогу, але й, як кажуть, «по понятиям» (рос. - ред.) підробив відбиток печатки. Тож мимоволі «героями дня» стали - керівник та інспектор квиткового бюро ст. Ніжин. Наявний «колективний» економічний злочин? Треба розбиратися.

  Виходить, що Гордєєв і компанія аферистів помилилися настільки глибоко, що схибили навіть щодо глибини своєї помилки. Але сьогодні не до жартів. Вже найближчим часом із тими залізничниками, кого схоплено за руку, у всіх значеннях цього виразу, варто розібратися фахівцям зі служби кадрів Південно-Західної залізниці, спеціалістам бюро безплатних перевезень, фінансово-економічної служби. Час впровадити і таку методику до тих нехлюїв, які втрачають службові проїзні документи, посвідчення тощо, аби застосовувати систему штрафів. Якщо втратив документ без поважних причин - нехай страждає гаманець.

  Сучасні технології, а саме розвиток лазерних кольорових принтерів, дозволяють робити копії документів, яких раніше не можна було підробити. Це фальсифікація цінних паперів, штампів, друку, їх збут і використання підроблених документів. Відкриємо Кримінальний кодекс України і знайдемо статтю 194. Ну, просто «в десятку». Мова тут якраз про злочин, що описаний вище. Ще перегорнемо сторінки. Наштовхнемося на статтю 172, яка чітко відзначає відповідальність за факт службової фальсифікації. Як казав знаменитий Глєб Жеглов з кінофільму «Місце зустрічі змінити неможливо», «чистосердечным раскаянием и своим признанием и рассказом о вашем прошлом вы расчистите себе дорогу к новой жизни». Краще і не скажеш, панове залізничні шахраї. Чи не так?

  Іван СОТНИКОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05