РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 6 (17 лютого 2009) 

 • Галузева медицина Лікування, помножене на енергію фахівців

  Обставини склалися так, що пенсіонер Б.Л. Дияк проходив лікування у спеціалізованому хірургічному відділенні дорожньої клінічної лікарні № 2 ст. Київ Південно-Західної залізниці. Ветеран відпрацював на залізниці черговим по ст. Гречани понад 30 років. Нині він сповнений словами вдячності, про що оповідає в листі до редакції «Рабочее слово». «Лікарі, - мовиться у листі, - головний лікар Олександр Самуїлович Каневський, завідувачка стаціонарним хірургічним відділенням Ірина Іванівна РижІй, лікар Іван Павлович Гулько - дуже уважні та кваліфіковані спеціалісти. Ще хочу висловити вдячність усім медсестрам та молодшому медперсоналу. У відділенні чисто, охайно і затишно. Після перебування в лікарні у мене склалося враження, що я немов би опинився у справжнісінькому санаторії».

  Те, що ці слова відповідають дійсності, переконалася і ваша кореспондент. Справді, діяльність дорожньої клінічної лікарні №2 ст. Київ характеризується висококваліфікованим лікуванням. B цьому велика заслуга всього колективу.

  Ось, що говорить про лікарню її головний лікар Олек-сандр Каневський.

  - По-перше, я дякую за зворушливі слова, що надійшли на нашу адресу. Без перебільшення можу стверджувати: таких звернень, як письмових, так і усних, наші лікарі отримують чимало. І вони підтверджують: ми на правильному шляху. Маємо злагоджений колектив професіоналів. Лікарі, медсестри, молодший персонал, а наш штат майже 1000 фахівців, - єдина команда. Ми всі вболіваємо за спільну справу. Головна турбота для нас - здоров’я пацієнта. Хочемо бути корисними для залізничників. Хоча нинішня економічна ситуація в країні вимагає більшого. Доводиться більше спілкуватися з кожним членом колективу для того, щоб прояснити реальну ситуацію і знайти взаємовигідне рішення, аби не погіршилося медичне обслуговування пацієнтів.

  - Олександре Самуїловичу, відносно покращення обслуговування Ви, безумовно, праві. Є досвід, є розширення можливостей для надання медичних послуг. Нещодавно було відкрито нове відділення. В чому полягає його унікальність?

  - Будівництво нового хірургічного корпусу, в складі якого є спеціалізовані ліжка хірургічного профілю: 20 ліжок для відділення урології, 20 - офтальмології, 20 - отоларингології - на сьогодні це, не побоюсь цього слова, подвиг. Насамперед, відчуття часу начальником Південно-Західної залізниці Олексієм КРИВОПІШИНИМ та його підтримка і розуміння проблем дозволяє успішно впроваджувати новітні наукові досягнення та вдосконалювати методики лікування. Адже люди хочуть лікуватися в нормальних умовах. Ви подивіться, що вдалося нам зробити за ці два роки, поки розбудовувалася лікарня. Це колосальна праця всіх, але головне - фінансова підтримка з боку керівництва Південно-Західної залізниці. Наша лікувальна установа - це приклад роботи в нових умовах. Тому кошти, які вкладено, матимуть соціальний ефект. Лікарня надає допомогу за 90 видами медичних послуг, включаючи найсучасніші методи діагностики та лікування. Таке лікування, помножене на енергію колективу, дає потужний ефект оздоровлення. Певен, наші фахівці вміють повертати бадьорість духу всім пацієнтам лікарні. Завдяки зусиллям медиків забезпечуємо високий рівень діагностики (із застосуванням сучасної апаратури УЗД і функціональної діагностики) і проводимо операції за новими сучасними методами.

  Разом із Олександром Каневським ми оглянули добудовані приміщення нового відділення. Справді, враження таке, ніби ти - на зйомках фільму «Доктор Хаус». Палати переважно на дві персони з усіма зручностями. Добротна постіль, нова сантехніка, сучасна апаратура, безумовно, справляють враження.

  - Можемо похвалитися, - каже мій співрозмовник, - у нас сьогодні медичне обладнання, яке відповідає стандартам двадцять першого століття. Придбано його на кошти Південно-Західної залізниці. Тепер залізничнику не обов’язково їхати на операцію, приміром, з корекції зору до спеціалізованої клініки. Це якісно, гарантовано і безпечно можна зробити в нашій лікарні. Адже це сучасний метод лазерної корекції зору. Ми володіємо ним досконало.

  Завдяки сучасним технологіям і прекрасним спеціалістам у відділенні успішно лікуються різні захворювання.

  - Варто наголосити і на наступному, - говорить Олек-сандр Каневський. - У сучасній термінології плутають поняття медична допомога і медична послуга. Ми майже завжди говоримо про медичну допомогу, це всі добре розуміють. А те, що існує медична послуга, про це в нашій країні говорити, як-то кажуть, незручно. Та незважаючи на таку необізнаність, майже всі її отримують. Від обстежень до ін’єкцій. Звісно, лікар ніколи не відмовить у медичній допомозі пацієнту. До речі, весь Захід давно пов’язує медичну послугу з медичною допомогою, розуміючи під цим весь спектр медичного сервісу. Зараз настали саме такі часи. Особливо те, що стосується медицини - ця галузь, як відомо завжди виживала на мінімальному інвестуванні з бюджету, а коли економіка ледь животіє, то лікарні залишається сподіватися на хист власних менеджерів. Адже лікарня ця - для залізничників, а серед них немало тих, хто працює у нічні зміни, в умовах стресових ситуацій.

  Про важливість упровадження сучасних технологій згадують дуже часто. Але не всім медичним закладам випадає нагода від слів перейти до діла. Окрім того, територіально лікарню розташовано в дуже зручному місці, майже в центрі Києва, поруч з вокзалом. Тому, не дивно, що після відкриття нового відділення, в конференц-залі, який розташовано на першому поверсі, тут вже проведено близько десяти конференцій та семінарів для спеціалістів галузевої медицини. Як вважає Олександр Каневський, починаючи будівництво, керівництво Південно-Західної залізниці ставило перед собою кілька завдань. По-перше, - покращити умови лікування залізничників. Друге завдання - об’єднати передові технології та сучасне обладнання. І третє, головне - залізничники повинні бути соціально захищені своїм підприємством.

  - Лікарня прагне розвиватися й надалі. Якими є плани і перспективи з урахуванням того, що в Києві дуже велика конкуренція між медичними закладами?

  З цього приводу Олек-сандр Самуїлович навів такий приклад.

  - Зараз з лікарнею співпрацює майже тридцять страхових компаній. Чому вони з нами співпрацюють? Прозорість - ось основне наше правило. Всі наші пацієнти і страховики бачать повну картину калькуляції за медичні послуги. Тому, що для компанії облік і контроль є основним правилом. Повторюся, - говорить Олександр Каневський, - нашим головним багатством є високий професіоналізм медичного персоналу. Тільки завдяки налагодженій роботі можна вирішувати будь-які проблеми. У перспективі, у міру вирішення основних завдань, лікарня буде розбудовуватися і, головне, виконувати свій основний обов’язок - піклуватися про здоров’я залізничників.

  Ольга НІКІТІНА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05