РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 6 (17 лютого 2009) 

 • Молоде - не зелене. Народження лідерів

  Під час нещодавньої конференції молодіжних активістів із підприємств Київської дирекції залізничних перевезень вдалося упевнитись у тому, що, попри складний для галузі економічний стан, молода парость не втрачає оптимізму. І це попри те, що керівники і профспілкові боси у деяких локомотивних, вагонних депо, дистанціях тощо про необхідність надання дієвої допомоги для розвитку молодіжного руху навіть не згадують. Що ж виходить, від горе-керманичів годі чекати підтримки ініціатив з боку молодих працівників?

  - Це тимчасове явище, вважає заступник голови теркому Київської дирекції Сергій БОЙКО. - При-тлумлювати ідеї молодих працівників щодо новаторства на виробництві або організації культурних, спортивно-масових заходів - заняття не складне. Але такі дії отримають належну оцінку в апараті територіального комітету галузевої профспілки.

  Закцентувати увагу присутніх на вирішенні актуальних задач вдалося голові Молодіжної ради Дорпрофсожу Південно-Західної магістралі Андрію ОВСІЄНКУ. На календарі - початок року, час дбати про розробку планів із залучення до участі у спортивних змаганнях майбутніх чемпіонів Укрзалізниці.

  Пора впроваджувати КВНівський рух: серед ровесників багато творчо обдарованих людей. На переконання А. Овсієнка, чудовим прикладом для тих, хто цікавиться розвитком молодіжного руху, може бути досвід осередків у Жмеринці та Конотопі. Тут вміють і заповзято працювати, і відпочивати з користю для підтримки фізичного і духовного здоров’я.

  Головне сьогодні, вважають повноправні представники залізничної молоді, - не нівелювати національні грані духовного життя, не підміняти романтизм практицизмом. Принципи «заплатіть, преміюйте будь-що за те, що буцну м’яч під час футбольного матчу» з усіх точок зору шкодить налагодженню позитивних відносин у колективі. Через вимагання чистогану за будь-який крок на благо громади стаємо черствішими духовно. А це - прямий шлях до деградації суспільства. Забуваючи відвідувати ветеранів, які пропрацювали впродовж довгих років на підприємстві, нехтуючи елементарними правилами поваги до старшого покоління, - врешті-решт закладаємо основи для того, щоб до нас також ставилися майбутні покоління. Чи варто? Учасники конференції змогли відчути, що молодіжна політика, яка проводиться на Південно-Західній залізниці, - це всерйоз і надовго. Актуальними для молоді залишаються, зокрема, проблеми пільгового придбання житла, заробітної плати, організації дозвілля.

  - Криза не у суспільстві, - вважає провідний економіст відділу розрахунків за пасажирські перевезення ДП «Український державний розрахунковий центр міжнародних перевезень» Валентина ПЕЛАГЕЧА. - Криза може бути лише у головах. Парадокс: сучасна молодь більш-менш позитивно відгукується на запрошення взяти участь у п’яних вересках у паркових заростях, ніж відвідувати заняття хорових, театральних студій, спортивні майданчики тощо.

  Проте Валентина Олександрівна не з когорти скептиків. Величезну частину своєї доповіді В. Пелагеча присвятила агітації щодо вступу до Заслуженої хорової капели Південно-Західної залізниці, в якій вона співає не так давно. Заміжня жінка вважає, що час, який вона витрачає на репетиції, не проходить для неї марно. Адже зустрічається з прекрасним - піснею. Молодіжні лідери обіцяли допомогти Валентині у пошуку співочих талантів.

  - Туристичні походи, театральні екскурсії, організація творчих вечорів і дискотек, фізкультурні змагання - ось далеко не повний перелік пристрастей, яким має віддавати свій вільний час залізнична молодь, - вважає щойно обраний голова Молодіжної ради Київської дирекції, член Молодіжної ради Дорпрофсожу Південно-Західної залізниці старший майстер цеху ТО-3 моторвагонного депо ст. Фастів Андрій МОЧАРСЬКИЙ.

  - Головне, - вважає А. Мочарський, щоб ініціативу молоді підтримували на місцях. - А ми вміємо творити відважно і талановито не лише за робочих буднів, але й під час відпочинку.

  Після обміну думками присутні на конференції делегати обрали новий актив Молодіжної ради дирекції. До його складу увійшли - Ганна ЄРМАКОВА, Вікторія ПОХІЛЬКО, Світлана МАЛІВАНА, Валентина ПЕЛАГЕЧА, Павло ОТРОША, Денис ЦИМБАЛ, Вікторія ЗЕМСЬКА.

  Отже, будемо сподіватися, що ця зустріч молодіжних лідерів надасть позитивний імпульс, заряд розвитку молодіжного руху. На переконання заступника голови теркому Київської дирекції Сергія БОЙКА, задачу цього заходу буде виконано, якщо молодь активно візьметься за перетворення на місцях і поведе за собою ровесників.

  З експозицією виставки ознайомились міністр транспорту та зв’язку України Йосип ВІНСЬКИЙ, генеральний директор Укрзалізниці Михайло КОСТЮК та начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН. У ході прес-конференції міністр, генеральний директор і начальник столичної магістралі відповіли на численні запитання журналістів.

  Докладніше про виставку - у наступному номері.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05