РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 4 (31 січня 2009) 

 • Прикмети державного формату

  Від сучасної молоді багато в чому залежить теперішнє і майбутнє нашого суспільства. Суспільство та держава, прагнучи майбутнього, мають приділяти молоді увагу в різних напрямках: соціально-економічному, політичному, культурному. Тому керівництво Південно-Західної залізниці разом із Дорпрофсожем, старше покоління залізничників надають можливість молоді сформувати свої власні погляди на повсякденне життя та стати справжніми професіоналами.

  З 2004 р. на Південно-Західній залізниці діє Молодіжна рада дорожньої профспілки. Нині вона об’єднує понад 17,3 тис. працівників віком до 28 років і майже 9,4 тис. студентів. І хоча до першого п’ятирічного ювілею вже недалеко, і доречно було б зачекати з підсумками роботи, - тут, як кажуть, випадок особливий. Бо підтримувати традиції молодіжного руху сьогодні здатні лише поодинокі колективи. Серед них - Південно-Західна залізниця.

  - Сьогодні, - сказав голова Молодіжної ради Андрій ОВСІЄНКО, - адміністрацією залізниці нашу організацію визнано офіційним представником Дорпрофсожу з молодіжних питань та створено необхідні умови для її діяльності. Відповідні положення, які регламентують нашу роботу, закріплено в дорожньому колективному договорі.

  Останні два роки Молодіжна рада діяла відповідно до Програми підтримки молоді, членів професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України на 2007-2011 р. та Положення про Молодіжні ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Організовуючи свою діяльність, Молодіжна рада орієнтувалася на перспективу. Але для того, щоб налагодити роботу, потрібно було забезпечити плідну співпрацю з відповідними відділами Дорпрофсожу, адміністрацією залізниці, молодіжними організаціями. Насамперед необхідні стартові можливості для соціального становлення молоді, які створили б сприятливі умови для безпосередньої участі у суспільній діяльності на засадах соціального партнерства.

  За словами Андрія Овсієнка, за час роботи ради було проведено чотири засідання. Багато практичних питань, на яких було зосереджено увагу ради, цікавило молодь: працевлаштування після закінчення вищих навчальних закладів; адаптація на робочому місці; пільгове придбання житла; заняття фізкультурою та спортом. Актуальними для молоді на сьогодні залишаються, зокрема, проблеми пільгового придбання житла, заробітної плати, організації дозвілля.

  Практично кожна справа, яку започатковано залізницею та дорожньою профспілкою, не обходиться без молоді. Тому девіз, який винесли делегати конференції, можна було сформулювати так: «Усі юнаки і дівчата, які поділяють наші погляди, можуть брати активну участь у нашій діяльності».

  Здається, на перший погляд, що сучасна молодь уникає участі в суспільному житті, а активність розуміє по-іншому. Як мовиться, не в «державному форматі». Проте, коли слухаєш виступи юнаків і дівчат, то розумієш: насправді існує покоління, яке прагне включатися в культурні акції, брати участь у спортивно-масових заходах, проводити шефську роботу, організовувати і проводити конкурси тощо. Правда, в політичному житті молодь не виявляє активності, але це явище помітне майже всюди. Частка політично активної молоді, за даними соціологів, не перевищує 3%.

  Обговоренню цих та інших проблем присвятили свої виступи активісти територіальних профспілкових комітетів - Віталій ЮСЕПИШЕН, Андрій КОРНІЙЧУК, Наталка ВОЗНЮК, Андрій МОГАРСЬКИЙ.

  - Не думайте про те, що від вас нічого не залежить, - сказав у своєму емоційному виступі заступник начальника залізниці з кадрів і соціальних питань Іван СОЛОВЕЙ. - Хочу звернутися до нашої зміни, якій надалі продовжувати справу старших поколінь. Від вас залежить майбутнє залізниці! Адміністрація Південно-Західної покладає на вас велику надію. На жаль, не всі питання нам вдається вирішувати у повному обсязі. Але нам є і чим пишатися. Попередні два роки ми фінансово підтримуємо нашу молодь. Перш за все, це - навчання. За освіту 52 працівників було сплачено 250 тис. грн., надані безвідсоткові позики у сумі майже 108 тис. грн., активно займалися працевлаштуванням молодих спеціалістів. І хочу вас запевнити, що навіть у скрутні часи на залізниці питання скорочення штатів серед молодих залізничників не піднімається. Тож стати достойною зміною для ветеранів, продовжувати традиції залізничників вам - молодим!

  На закінчення конференції делегати з цікавістю вислухали виступ заступника голови Дорпрофсожу Олександра ЧАБАНЕНКА. Він справедливо і резонно зауважив, що не для «галочки» було організовано це зібрання молоді столичної магістралі.

  - Нам потрібна справжня конкретна робота, - підкреслив він, - і без молодих спеціалістів, які закохані у свою справу, які знаються на своїй професії, нам не зрушити з місця проблеми, що стали справжнім викликом для нашої галузі. Всі пропозиції, які було озвучено, нам вдалося прописати у колективному договорі. Тому маємо надію, що питання поступово будуть вирішуватися. Зокрема, активізуємо співпрацю з радами ветеранів відповідних рівнів. І це ще не все: проводитимемо постійну роботу з пошуку молодіжних лідерів з метою залучення їх до профспілкової роботи, встановимо контроль за дотриманням належних умов праці і побуту молодих працівників до вимог трудового законодавства і норм охорони праці.

  Варто наголосити, що на даній конференції у звітах виступаючих звучала інформація здебільшого про конкретні справи. У чому вони полягали? Приміром, за ініціативи і підтримки Дорпрофсожу та адміністрації залізниці було проведено зустрічі молоді з ветеранами-залізничниками, вшановано світлу пам’ять загиблих під час Великої Вітчизняної війни. Усі голови молодіжних рад та молодь брали активну участь у святкуванні Міжнародного жіночого дня, а також проведенні Міжнародного дня дій під гаслом «Головне - безпека». Особливо активно вони включилися в проведення рок-фестивалю під девізом «Продовження життя», що відбувся у Жмеринці. Мета даної акції - пропаганда здорового способу життя. Прикладом конкретних справ є заходи, що організувала молодь Конотопського залізничного вузла. Це, наприклад, участь у «Лицарському турнірі» на станції Ворожба, змагання з міні-футболу, тенісу. Завдяки підтримці теркому профспілки, голови молодіжних рад брали участь в організації туристичних походів Україною - від Карпат до Криму. На Коростенському залізничному вузлі незабутньою акцією стало проведення Дня довкілля. Таких прикладів чимало.

  Втім, слід зауважити, що в профспілкових організаціях за звітний період не відзначено жодного голову молодіжних рад, адже багато хто з них є членами профкому. Постає питання: чому голови профкомів забувають своїх активістів? Існують проблеми в молодіжному русі, що потребують подальшого обговорення та прийняття відповідних рішень. Не зайвим було б проведення з’їзду молодих спеціалістів столичної магістралі, організація конкурсів професійної майстерності, активізація шефської роботи над літніми оздоровчими базами відпочинку. Цілком можливо, що поштовхом для росту професійної майстерності стало б створення школи керівного кадрового потенціалу Південно-Західної залізниці.

  Отже, на конференції було накреслено плани на найближчий час. Тож побажаємо молоді не розгубити ентузіазм і прагнення втілити ці плани в життя!

  Ольга МИКИТА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05