РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 4 (31 січня 2009) 

 • Безмежний світ Юрія Стрільця

  «І тягнеться ниточка у далечінь

  без зупину. Від діда до батька,

  від батька до сина»

  Цей рядок із вірша, автором якого є наш дописувач з Конотопа. Приємно констатувати: редакційна пошта багата на творчі сюрпризи. У мене в руках величезний конверт від учня Конотопського політехнічного технікуму Юрія СТРІЛЬЦЯ. Визволяю з паперового полону світлі думки майбутнього майстра колійних справ. Розгортаю цупку поштову бандероль і поринаю у зміст мережаних рядків, де вирує життя залізничної династії. Касета, альбом із світлинами... Ось воно - незабутнє. І, в першу чергу, для Юрка. У листі, та де там, у справжньому трактаті він, наче на срібне від сонячних зблисків колійне намисто, нанизує факти з історії сімейного життя. Знайшлося місце тут і родовідному дереву, і докладній оповіді про попередні покоління Стрільців, і віршам, навіть пісні про залізницю від автора, якому нещодавно виповнилося лише 18 років…

  Студент-філософ

  «Доля…Вона у кожного своя, особлива, неповторна… Її не зміниш...», - починає Юрій Олександрович (саме так представляється наш юний дописувач - В.З.). А далі від його зворушливих слів віє спокоєм, затишком, душевним теплом. «Дітям від рідних передаються бабусині очі, дідусевий характер, татова цілеспрямованість, матусина усмішка». Важко затівати суперечку. Краще задумаємося разом зі студентом-філософом над вічними істинами. «Адже звички, міміку, інтонації, а також шлях, яким йтимемо впродовж життя, обов’язково успадковуємо від рідних», - ділиться життєвими спостереженнями з «Рабочим словом» молода людина. І продовжує: «Той шлях ми також часто беремо у власний спадок від рідних. Так виникають династії хліборобів і медиків, педагогів і інженерів, військових і науковців. А у нашій родині залізнична династія веде свій початок від прадіда - Григорія Яковича - стрілочника станції Бахмач». Напрочуд тепле несуєтне мислення і осмислення доль дідів Леоніда, Олександра, Василя, які віддали чимало років роботі на сталевих коліях, встигли пройти вогняними шляхами Великої Вітчизняної. Нескінченні розповіді про найріднішого, як називає автор листа, діда Василя, передав старший Стрілець молодшому. Проста філософія, земна, але ж і космічна. Творець не може бути щасливим сам для себе. Навіть, коли здається, що це так. Справжнє щастя у тому, аби твоя робота, твоя справа була цікава і потрібна людям. У переліку військових і трудових нагород Василя Григоровича - ордени Червоної Зірки, Слави, медаль «За доблесну працю» тощо. Відчувається, що батьки нашого дописувача прищепили йому любов і повагу до кожного з пращурів.

  Тож невичерпне натхнення струмує у тих рядках розповіді від Ю. Стрільця, де йдеться й про життя-буття діда з материнського боку - Петра Сергієнка, який пропрацював на станції Бахмач понад сорок років.

  Помічений і поцінований життям почесний працівник транспорту України, кавалер багатьох галузевих нагород начальник станції Конотоп Олександр Стрілець - батько Юрія, який віддав відповідальній роботі не один рік. Від теплих переконуючих слів про матір Світлану Петрівну - вчительку початкових класів і батька Олександра Васильовича, сестру Вікторію - студентку залізничного вишу, тітку Валентину - бібліотекарку Конотопської дирекції залізничних перевезень стає по-особливому заздрісно.

  «Безумовно, ми живемо не поодиноко, а серед людей, - продовжує далі роздуми Юрій Олександрович. - Тож наші вчинки можуть нести або смуток, або радість тим, хто нас оточує. Звичайно, у світі поряд із добром існує зло. Останнє принижує гідність, крає серця, глибоко травмує душу. Ненавиджу зло, тому й борюся з ним... Ми живемо у скрутні часи. Нині в душах багатьох людей - хаос, знецінюються морально-етичні цінності. Зневажаючи рідне й знайоме, сучасники зрікаються віри і добра. Забуваючи про власні корені, вони заганяють себе у глухий кут самознищення...»

  Можливий закид: повторює усім відоме. Очевидно, але чи так вже й часто від 18-річних почуєте мудрості, успадковані від попередніх поколінь? А у Юрія Стрільця сформований погляд на життя дорослої людини. Проте запам’ятовується таке: «Як вдало хтось зауважив, що саме краса врятує світ. А вона ж бо не лише у квітці чи в ранковій зорі, пташиному леготі, чи у краплині роси на світанку, у павутинні бабиного літа. Найбільша краса - у серці людини, в її душі. А дзеркалом для цього слугують наші вчинки... Кожен з нас мусить пам’ятати, спілкуючись щодня в родинному колі, з друзями, знайомими, що домінуючими у суспільстві мають бути порядність, чесність, працелюбство. Підтвердженням цьому є переконання мого батька, який пропрацював на магістралі понад 30 років, його розповіді про тих, хто багато зробив для блага України, розвитку залізниці».

  У творчому доробку майбутнього інженера-колійника - проект «Славетні імена залізничників», над яким він працював, ще навчаючись на першому курсі технікуму. Зізнається, що саме ця робота дозволила полюбити обраний фах, а головне - зрозуміти велич призначення педагогів. А ще Юрко робить перші кроки поетичною нивою. Зарано говорити про талант, але є чимало вдалих рядків у його доробку про залізничну родину, про сталеву магістраль.

  Ліричний відступ заради істини

  Якось на очі попалася стаття кандидата наук з державного управління Віталія Олуйка, яку автор присвятив визначенню основ виховання у вищій школі. У переліку факторів, що відіграють роль у виховному процесі, доцент Хмельницького інституту регіонального управління і права В. Олуйко називає традиції конкретного навчального закладу, волю і викладацьку майстерність педагогів і кураторів. А головна вада навчальних і культурно-виховних заходів вишів і технікумів - спрямованість на «затискування» інформації у студента, на так зване примусове виховання. Природно, що молода людина відчуває цей тиск і протистоїть йому. Причому, вважає кандидат наук, це явище схоже на загальну епідемію, яка вражає будь-які форми виховного впливу на молодь. Єдиним «ключем» у розв’язанні цієї проблеми вчений бачить в ініціюванні самовиховання, саморозвитку студента. Критерієм для оцінки здібностей студента до самовиховання є вміння використовувати вільний час.

  Цей ліричний відступ не є випадковим: вчений ще раз підтвердив вічну істину про те, що наш сьогоднішній герой - Юрій Стрілець - людина особлива. Зразок самовиховання, саморозвитку. Власні думки підказують мені, що педагогам Конотопського політехнічного технікуму вдається знайти шлях до сердець студентів. Мій власний педагогічний досвід дозволяє припустити, що в альма-матер конотопських залізничників вміють підтримати устремління молодої людини до постійного саморозвитку і, в першу чергу, через самовиховання. Це дорогого вартує.

  Чи вдасться здійснити всі хороші ідеї, які викладає у листі до редакції майбутній залізничник, покаже час. Але безсумнівно одне: осягнути сповна вимір такого незвичайного вибухового таланту вдається сьогодні не кожному ровеснику Юрія Стрільця. Особисто я приємно вражений змістом його поривань в історію родини. Вдумливий погляд у літопис сім’ї Стрільців - Сергієнків - Бойків. Відчувається, що у родині панує злагода і спокій. Саме їх зобов’язується зберігати Стрілець молодший. Він мріє, ні, скоріше, бачить дальше, глибше, інакше. У краплинці роси - безмежний Всесвіт. І може тим своїм баченням поділитися з нами. Щоб ми також уявили, щоб збагнули: світ - безмежний.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05