РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 40 (27 жовтня 2017) 

 • Де лелека водиться, там щастя родиться!

  Як зазначила у розмові з кореспондентом головний лікар ККЛ № 2 Леся ДРОФА, залізничні медичні заклади мають власну певну особливість. Але на першому місці завжди залишається здоров’я залізничників та безпека руху. Саме для цього працює колектив, який щороку омолоджується, підвищує кваліфікацію, навчається і тримає першість у професіоналізмі на рівні найкращих столичних та залізничних медичних закладів.

  Пологове відділення Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 2 у народі називають «залізничний роддом». Дійсно, не маючи великих площ, конвеєрного потоку, що характерний багатьом столичним закладам такого напрямку, він став місцем народження для багатьох маленьких пискляточок. До тисячі перших дитячих голосів лунає у цьому лелечому гніздечку протягом року.


  Колектив пологового відділення працює заради майбутнього.

  …Одягнувши індивідуальні халати та бахіли, заходимо до відділення. Екскурсія, влаштована завідуючим відділенням Андрієм ЛАВРОНЕНКОМ, подарувала чимало позитивних вражень: просторі, чисті одно- та двомісні палати, оснащені після капітального ремонту сучасними меблями, сантехнікою, холодильниками, мікрохвильовками та зволожувачами повітря. Вдало і зі смаком підібрані картини, що прикрашають стіни палат, вази, годинники. Сповивальний столик зі зручними шухлядками, мийка­ванночка, ліжечко для немовляти.

  Все це створює атмосферу домашнього затишку та комфорту. Що характерно, ремонт зроблено власними руками працівників господарської служби лікарні, палати облаштовані душовими з бойлерами. Молоді матусі мають змогу завжди, навіть за відсутності води у столичних районах, скористатися гарячою водою.

  Та як би не вразили нас комфортні умови для породіль, головним тут залишається колектив — його професіоналізм та досвід.

  За браком газетних шпальт не маємо можливості назвати всіх, хто працює сьогодні в пологовому відділенні, та маємо честь згадати імена медиків, які є свого роду зірками лікарського сузір’я залізничного пологового: санітарочки, акушерки та акушери­гінекологи з багаторічним трудовим досвідом та юнацькою енергією Вікторія Іванівна ГАЙДУКОВА та Ванда Вікторівна ТРИРОГ.

  До слова, відділення багато років спів­працює з кафедрою акушерства та гінекології НМУ ім. О. О. Богомольця під керівництвом Олени ГНАТКО. Це додає неоціненного досвіду для ведення та лікування вагітності. Співробітники кафедри беруть активну участь у роботі відділення, знайомлять лікарів з новітніми тенденціями в акушерстві.

  Андрій Володимирович розповідає, що за 36 років трудового стажу на собі відчував зміну пріоритетів у медицині. «І варто зазначити, що сьогодні найголовнішим, найпочеснішим у нашому відділенні є малюк та його мама. Все крутиться, як кажуть, навколо новонароджених діточок і їхніх матусь. Адже, погодьтесь, пологи — це щось більше, ніж просто день. Це день, коли приходить щастя. А ми тут просто поряд — допомагаємо і робимо все, аби нічого його не затьмарило», — наголошує Андрій Лавроненко.

  Усміхнені обличчя лікарів, чемність медичного персоналу, тиха хода трохи схвильованих зміною стану матусь створюють доброзичливу атмосферу без зайвої метушні, ауру таїни народження — відкритої, але водночас безпечної, тремтливої, але в розумних межах. Саме перші хвилини появи дитини на світ закладаються у матрицю її майбутнього. І надважливішими є перші материнські почуття, сильні татові руки, тихе бабусине «слава Богу» та професіоналізм і щирість лікарів.

  ПРЯМА МОВА

  Андрій ЛАВРОНЕНКО, завідуючий відділенням:

  «У нас немає другорядних ділянок у роботі: від санітарно­епідемічного режиму до смачних обідів, від легкої руки сестри-господині до привітної усмішки старшої акушерки, від запалу молодих лікарів до безцінного досвіду та мудрості старших колег, від порога приймального відділення до дитячого ліжечка — все це єдиний злагоджений механізм, — запевняє нас Андрій Володимирович. — Когорта однодумців, як одна сім’я, живе й працює на засадах традицій, що базуються на принципах професіоналізму, порядності, взаємодопомоги, вихованості та делікатності».

  Зустрітись та поспілкуватись того дня змогли ще з одним лікарем, акушером-гінекологом вищої кваліфікаційної категорії, кандидатом медичних наук Нілою ЗАХАРЕНКО. Бо саме лист-подяку на її адресу отримали в переддень нашої розмови. Родина СЄТКІНИХ, Оксана та Олександр, з Києва щиро дякують Нілі Олександрівні за професіоналізм, душевні емоції та доброзичливість. «Пологи, які приймала Ніла Олександрівна, закінчились радісною появою на світ нашої Радочки, — пише наша дописувачка. — Тож нехай у житті таких людей, як наша лікарка, будуть лише гарні звістки, світлі спогади й безхмарна реальність. Щоб відчували ви себе завжди так, як кажуть, немов на світ народилися…

  А ви вже знаєте як це не з чужих слів…».


  Ніла ЗАХАРЕНКО обрала професію до душі.

  …Маючи досвід двох пологів у пост-радянський час, які легкими аж ніяк не назвеш, відчувши на собі генеральський тон акушерки та її крик при спробі поміняти положення, самій було цікаво, що ж змінилося за ці роки?

  А таки змінилось. Ніла Олександрівна розповідає, що сьогодні майбутня матуся має набагато більше можливостей підготуватися до пологів, за бажанням обирати положення й поведінку при пологах, методи обезболювання, звичайно, опираючись на медичні показання та поради акушера­гінеколога. Сучасна медицина широко використовує фізіологічні методи знеболення під час пологів, за потреби — спеціальна анестезія, використовуються сучасні шовні матеріали й антибіотики при кесаревому розтині. Підтримка вигодовування грудним молоком, раннє прикладання новонародженого до грудей у пологовій індивідуальній залі, партнерські пологи, спільне перебування матері та дитини, консультації лікарів інших спеціальностей — це далеко не весь перелік сучасних медичних послуг пологового відділення.

  «А ще працюють у нас лише ті, хто любить свою професію. Мабуть, це і є запорукою нашої діяльності», — говорить Ніла Олександрівна. До речі, з розмови з Нілою Захаренко дізналась, що партнерські пологи передбачають не лише участь батька дитини. Тут може допомагати й матуся, подруга, був навіть випадок, коли брат чоловіка виступав у цій ролі. Тобто людина, якій найбільш довіряють у даній ситуації. А ще після кесаревого розтину дитину кладуть на груди татові і дві години він «спілкується» з малям. Ці емоції важко описати, — розповідає Ніла Олександрівна, — це потрібно бачити…».


  СПОКІЙ, НАПОВНЕНИЙ ЖИТТЯМ
  Саме він панує в неонатологічному відділенні. «Допомогти матусі вийти від нас зі здоровим малям.
  Позбавити зайвих страхів та невпевненості, підтримати вигодовування дитини грудним молоком,
  навчити доглядати за новонародженими, розповісти матері про його самопочуття —
  далеко не весь перелік обов’язків п’яти лікарів нашого відділення»,
  — розповіла завідувачка Оксана СТЕПАНКОВА, проводячи екскурсію відділенням.

   
  Валентина КОЛЯДА, «Робітниче слово», Фото Олега СІРИКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05