РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 39 (14 жовтня 2017) 

 • Стати прикладом для синів


  Дружина Марія й сини Микита та Матвій пишаються своїм чоловіком і татом – захисником України Олексієм ШАДУРОЮ

  Захисники України, учасники антитерористичної операції на сході нашої країни є серед працівників багатьох залізничних підрозділів. Завдяки своїй високій громадянській відповідальності, проявленій у нинішній непростий для України час, вони заслужили повагу в колективах, ними пишаються в родинах.

  Є учасники АТО і в колективі Коростен­ського ремонтного вагонного депо. Про одного з них наша розповідь.

  Олексій ШАДУРА був у числі тих, хто першим отримав повістку до військкомату навесні 2014­го. Так і почалася для 32­річного Олексія військова сторінка в біографії. Свого часу він закінчив навчання в Бердичівському політехнічному коледжі, відслужив строкову службу. Після роботи на міському підприємстві прийшов працювати у залізничний підрозділ — ремонтне вагонне депо. Та свою робітничу діяльність довелося змінити на військову службу.

  — З чого ж вона починалася, — запитую в Олексія.

  А почалася вона з навчання на полігоні у Новограді-­Волинському та у с. Червоний Лан Миколаївської області. Затим у складі 30­ї ОМБр Олексій Шадура ніс службу спочатку в Запоріжжі, потім — на кордоні з Кримом. А на початку серпня

  2014­го надійшов наказ вирушати в Донецьку область, де вже тривало збройне протистояння. Олексій розповідав, що спочатку був радіо-телефоністом, але згодом ситуація змінилася і він став, військовою мовою, номером обслуги в мінометній батареї. Запитую в Олексія про найтяжчі моменти, які довелося пережити. Були вони під час боїв у с. Степанівка Донецької області. Там воїни 30­ї ОМБр потрапили у справж­нє пекло, особливо, коли їх обстрілювали з мінометів, з реактивних установок залпового вогню «Град». Чорними стали дні 11—12 серпня 2014 р. для рідних воїнів, які поклали у тих боях свої життя…

  Про те, що знаходиться в «гарячій точці», Олексій розповів тільки батьку. Жіночу половину родини і, звісно, дітей вирішили поберегти від такої інформації. Коли ж повернеться тато? Ніяк не міг дочекатися старший син Олексія Микита, молодший – Матвій — ще був зовсім маленьким. Отож, коли Олексій прийшов у відпустку після довгої розлуки з родиною, це було справжнє свято для всіх. Після пережитого в зоні АТО спілкування з родиною для воїна було найкращим способом відновлення моральних і фізичних сил. Потім служба продовжилася знову, а демобілізовано Олексія у березні 2015­го.

  Пишаються батьком, воїном, який захищав Україну, Микита і Матвій. А коли тата запросили до школи на святковий патріотичний захід, для старшого сина це взагалі була особлива подія. Олексій розповів, що та зустріч з маленькими школяриками була дуже зворушливою, вони запитували про деталі солдатського життя і побуту, дарували воїну свої малюнки, дякували за те, що відстоював мирне життя в Україні.

  Фото автора

  На фото: Дружина Марія й сини Микита та Матвій пишаються своїм чоловіком і татом – захисником України Олексієм ШАДУРОЮ

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05