РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 38 (7 жовтня 2017) 

 • Як зберегти спортивну форму?


  Чергова по станції Погребище­1 Алла ВІТЮК- «Три десятки років на залізниці пролетіли наче швидкий експрес»

  Погребище-1 — станція ІV класу, що розташована за декілька кілометрів від однойменного райцентру на Вінниччині на залізничній магістралі Козятин – Жашків. Колись це був важливий залізничний вузол регіону з досить великим обсягом вантажопотоку. Та все це, схоже, залишилося у минулому. Ветерани лише згадують ті часи, коли на станції було стільки вагонів, що перейти через колії на протилежний її бік було непросто.

  А чим сьогодні живе ця станція, що залишилася обабіч головних магістральних шляхів?

  — Сьогодні ми звичайна транзитна станція, через яку протягом доби слідують декілька пар пасажирських та вантажних поїздів у напрямках Жашкова, Христинівки та Козятина, — розповідає начальник станції Людмила НОВІЦЬКА. – Крім того, обслуговуємо вантажопотік на двох під’їзних коліях – до місцевої нафтобази та Погребищенської філії Київського електровагоноремонтного заводу. Звичайно, могли б працювати й зі значно більшими обсягами перевезень, та де їх взяти? Головний вантаж – зерно, що відправляється з місцевих елеваторів. За добу через станцію слідує понад тисяча вагонів із цьогорічним збіжжям. Вважаю, що це непоганий показник для нашого невеликого колективу.


  Старша чергова стрілочного переводу Галина ТАРНОПОЛЬСЬКА- «Робота дозволяє підтримувати спортивну форму»

  А працюють на станції трохи менше двох десятків залізничників. У зміну, зазвичай, до п’яти осіб. Колектив сталий, досвідчений. У кожного за плечима по 15–20, а то й 30 років роботи на залізниці. Так, чергова по станції Алла ВІТЮК працює тут одинадцятий рік, хоча загалом на залізниці вже розміняла третій десяток.

  — По завершенні навчання працювала черговою по станції Рось, — розповідає вона. – Однак на початку 2000­х станцію закрили. Мене перевели на сусідню — Пост Наказний. Однак і його за декілька років спіткала така ж доля. Так я і потрапила у Погребище. Хочеться вірити, що тут допрацюю до пенсії.


  Оглядач­ремонтник вагонів Олександр ГРІНЧУК «Вагонний візок має багато секретів»

  Оглядач­ремонтник вагонів Олександр ГРІНЧУК також прийшов працювати на станцію на початку 2000­х. До цього був водієм на одному з підприємств міста.

  — Спочатку хотів піти навчатися на помічника машиніста тепловоза, та якось не склалося, — говорить він. – Тож став оглядачем­ремонтником вагонів. Вибором професії задоволений. Мені тут цікаво та все влаштовує.

  А ось Галина Іванівна ТАРНОПОЛЬСЬКА може вважати себе справжнім ветераном колективу. На залізниці вона з 1983 р. Розпочинала роз’їзним касиром, пробувала себе і як чергова по станції. А останні років із 30 працює за дещо незвичним як на сьогодні (у вік кібернетики та автоматизації) фахом – чергова стрілочного поста. Хоча на залізниці загалом робота стрілочних переводів давно автоматизована, у Погребищі все відбувається ще по­старому. Стрілки тут переводять вручну.

  — Та звикла я вже до цього, — з гумором розповідає моя співрозмовниця. – Робити це мені не важко. А те, що за зміну доводиться долати по 15—20 км (такий алгоритм дій. — Ред.) від одного стрілочного поста до іншого, то це як тренування для спортсменів. Бачите, яку спортивну форму зберегла?!

  Фото автора

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05