РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (18 серпня 2017) 

 • На благо залізниці, або Дорога кожна робоча хвилина

  У Музеї, який діє при управлінні регіональної філії «Південно-Західна залізниця», є експозиція, присвячена Герою соціалістичної праці, почесному залізничнику Григорію Гончару. Особисті речі та нагороди колишнього начальника цеху з підготовки до перевезення швидкопсувних вантажів ст. Дарниця привернули нашу увагу не випадково. 29 серпня Григорію Кузьмичу виповнилося б 90 років. Згадати про нього запропонував голова ветеранської організації Дарницького залізничного вузла Микола ПАВЛЮК.

  Григорій ГОНЧАР служив блискучим прикладом для наслідування в трудових буднях колективу Південно-Західної залізниці. Робив свою справу впевнено, відповідально, спокійно і з гордістю.

  Все почалося з того, що трудову діяльність розпочав досить рано. У 10 років пішов працювати пастухом у місцевому колгоспі. Після закінчення війни Григорія було мобілізовано на фронт, але трудовий. Його направили на металургійний завод ім. Кірова у Макіївку працювати залізничником. Після дострокового закінчення школи фабрично-заводського навчання працював складачем поїздів на залізничній станції Рудня Південної залізниці.

  1952 р. приступає до роботи на ст. Дарниця складачем поїздів. Талановитий залізничник під час роботи здобуває і примножує славу Дарницького вузла своєю пропозицією економити по одній хвилині на кожній операції при забезпеченні відправлення вагонів за місцем їх розвантаження на під’їзні колії. Колектив по праву відчував почуття гордості і задоволення за виконану роботу. Врешті-решт вдалося домогтися високої продуктивності праці і максимально ефективного використання кожної робочої хвилини. В результаті кількість відправлених вагонів зі станції збільшилась, продуктивність праці зросла на 6,5 %, середньодобова переробка вагонів на один локомотив збільшилась на 13,1 %. А прибуток станції за 1966 р. досяг небувалого досі результату – понад 136 тис. крб. Того ж року Григорію Кузьмичу присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

  Його метод, як найпередовіший, було запроваджено на всіх сортувальних станціях Радянського Союзу. Згодом Г. Гончар успішно впроваджував новаторський досвід і під час роботи оператором сортувальної механізованої гірки, черговим по гірці, маневровим диспетчером, начальником цеху з перевезення швидкопсувних вантажів.

  За багаторічну трудову діяльність на залізниці Григорій Кузьмич вніс понад 200 раціоналізаторських пропозицій. Нагороджений знаком «Почесному залізничнику».

  Таким він був на роботі, а вдома – турботливим батьком, ніжним чоловіком, люблячим дідом та прадідом.

  Пам’ять про видатного залізничника залишиться в наших серцях і передаватиметься із покоління в покоління.
   

  Тетяна ШЕМЧУК, Фото із сімейного архіву Григорія ГОНЧАРА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05