РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (18 серпня 2017) 

 • Без компенсації — не вижити

  За перше півріччя 2017 р. регіональна філія «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезла 7 млн 248,3 тис. пільгових категорій пасажирів на суму 77 млн 751 тис. грн. А рівень компенсації за цей період становить 4 млн 252,7 тис. грн, або 5 %. Такий низький відсоток покриття можна назвати критичним.

  Причина незначного від­шкодування, як і минулого року, пояснюється тим, що місцеві адміністрації не отримали субвенцій з держбюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Більшість міських та районних державних адміністрацій неохоче укладають договори з регіональною філією «Південно-Західна залізниця». Таке сповільнення пов’язують з утворенням об’єднаних громад, на які райдержадміністрації перекладають відповідальність, ті в свою чергу відмовляються від укладання договорів, мотивуючи відсутністю фінансових асигнувань. Стосовно компенсації збитків за перевезення окремих категорій громадян. Це питання сьогодні найбільше цікавить залізничників.


  Інфографіка Іллі НАУМОВА.

  Із запитанням про те, як сьогодні проходить процес під­писання договорів, кореспондент «Робітничого слова» звернулася до інженера першої категорії відділу тарифів галузевої служби приміських перевезень Галини ГОЛОВКО (див. інфографіку).

  — Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян для філії стоїть дуже гостро і потребує термінового вирішення. Фактично пільгове перевезення в межах Південно-Західної магістралі здійснюється нашим коштом. Проблеми з відшкодування коштів за перевезення пільговиків є в кожній області. Причина такої ситуації — відсутність і небажання закладати у програми місцевого бюджету міських, районних рад відшкодування витрат за пільгове перевезення залізничним транспортом.

  Наразі найкраща ситуація з компенсацією коштів у Сумській, Хмельницький та Вінницькій областях. Усі інші неохоче компенсують витрати за пільгові перевезення пасажирів, аргументуючи відсутністю коштів.

  Аналітичні розрахунки, які постійно робить наша служба, показують, що кількість пільговиків залежить і від часу поїздки. У певні години домінують платні пасажири, в інші – їдуть пільговики. У середньому ж кількість – пенсіонерів коливається у межах 85 % від усієї кількості перевезених пасажирів пільгових категорій.

  І як би голосно ми не заявляли про проблеми, що відбуваються у приміському перевезенні, та вони залишаються не розв’язані. У свою чергу фахівці філії проводять роботу з органами виконавчої влади щодо укладання договорів та оплати компенсації за перевезення пільгових категорій населення приміським транспортом.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Олега СІРИКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05